•  

  pokaż komentarz

  Dowiedział się że studenci mają więcej niż 13 lat.

  pokaż spoiler BUM!

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Pewnie wolał wpaść do Epsteina w jakiejś wiosce pod Tel-Aviviem :]

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: @ObserwatorZamieszania: Żarty widać nie trudno przychodzą i nawet udawać potrafią, że występują w parze z silnym uzasadnieniem racji bytu. A jednak chybione są gorzej niż pijacki wystrzał z katiuszy.

   Po pierwsze, to pociśnijcie w plener, żeby zakazać emisji filmu "Krzyżacy" i lektury, a i do Ministerstwa Edukacji Narodowej truchtem polećcie, bo fakty historyczne są takie, że Jagiełło, król Polski, poślubił Jadwigę, gdy ta miała lat 12. A małżeństwo skonsumował, bo urodziła mając lat 13.

   To najpierw we własnym ogródku zróbcie porządek, a potem z gnojem biegnijcie na inne tereny. Bo to trochę albo ignorancją waszą tu zajeżdża, albo obłudą. Jeszcze przedwczoraj wołaliście, że Polański to pedofil. Przygasili was rzeczowo w komentarzach, to zamiast przeprosić za pomówienia, to wy klapki na oczy - i dalej pośród ciemnoty, ignorując dziedzinę nauki, jaką jest seksuologia.

   Po drugie, to w dupie byliście i gówno wiecie, a życia znacie tyle, co drogę do marketu albo Żabki, a bez GPSu w telefonie, to byście zabłądzili po pokoju w drodze do kibla.

   Co wy wiecie, jak często wyglądają kulisy życia modelek, reżyserów, czy innych ludzi sławnych? Pojęcia bladego o tym nie macie, a jedynie efekt Dunninga-Krugera pozwala wam mielić jęzorami, w przeświadczeniu, że wiecie, i tak udając, a wiecie nie więcej niż nic, jedno wielkie gówno wiecie.

   W show biznesie (jak było dotąd, bo teraz trochę inne tredny), to wiele karier się rozwinęło poprzez łóżko. Tzw. romanse. A to tak wygląda, że chętny sam wskakuje, czy go rodzina ku temu popycha, żeby się przespać i pozbyć się łatwo trudów rozwoju kariery, bo ten od łóżka tu zarekomenduje, tam załatwi, to i potoczy się to szybciej. Tak świat wygląda. A wy czaicie to gorzej niż dzban najpustszy, próżniowy. (ʘ‿ʘ)

   Poza tym to też nigdy nie jest tak pięknie, że tu się prześpią, tu zaćwierkają, a od razu kariera winduje. Czy przechodzą w bliższe relacje, jeśli sytuacja na to pozwala.

   A zdarza się, że jest tak, jak Naymar miał, co nagrał na kamerę, jak babie odwaliło. Poza tym to jeszcze inne jaja wychodzą. Bo bywa, że kobitka, atrakcyjna, klei się do faceta, a ten skorzysta, to się prześpią, tyle że to potem, niezgodnie z oczekiwaniami kobitki, nie przerodzi się w poważny związek. I co wtedy? Wtedy jak w tym kawale:

   Wbada baba do sklepu i robi zakupy.
   - Proszę panią. Ale te 100 zł jest fałszywe.
   - O boże! Zostałam zgwałcona.

   To taki tu świat macie, a jest to świat wielokolorowy. A wy jednak, quwa, tylko i wyłącznie czarno-biało widzicie.

   Jprdl.jpg

   Wgrajcie sobie szersze perspektywy, jaką aktualizację w dzbanach poczyńcie, bo jedziecie na dziurawym sofcie. A to daje gwarancję kompromitacji waszej... i tu ją odbieracie, bo kto wiedzę ma, ten widzi, co za głupoty popychacie. To jest wstyd jak chuj. By tak p@!!@#$ić trzy po trzy, jako niby mądry, a naprawdę to jednak nie, albo niezbyt w tym temacie, a efekt Dunninga-Krugera pozwala wam mieć przekonania, że to dobre rozeznanie macie. W dupie wy byli i ciemną masę widzieli, a nie jasną, jaka wynika z wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jagiełło, król Polski, poślubił Jadwigę, gdy ta miała lat 12. A małżeństwo skonsumował, bo urodziła mając lat 13.

   @Tolstoj-kot: Po pierwsze to weź zobacz jaki mamy teraz rok. xD

   Po drugie wsadź sobie ten monolog w cztery litery bo wystarczy średnio zapoznać się ze sprawą i zeznaniami poszkodowanej i świadków, żeby mieć pojęcie co się stało na tym przyjęciu.

   Co wy wiecie, jak często wyglądają kulisy życia modelek, reżyserów, czy innych ludzi sławnych?

   Nic, ale poważnie wątpię aby sprowadzało się to do uprawiania seksu z małoletnimi, a nawet jeśli to nie jest to coś wobec czego można przechodzić obojętnie.

   To taki tu świat macie, a jest to świat wielokolorowy. A wy jednak, quwa, tylko i wyłącznie czarno-biało widzicie.

   Kolory w jakich widzisz świat, twoje pochodzenie, narodowość, rasa, zawód, lub jak w Twoim stopniu poziom upośledzenia społecznego nie usprawiedliwiają pedofilii. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   fakty historyczne są takie, że Jagiełło, król Polski, poślubił Jadwigę, gdy ta miała lat 12. A małżeństwo skonsumował, bo urodziła mając lat 13.

   A Polański swoją 13 też poślubił ze względów politycznych, czy też nawalił narkotykami, wyruchał w dupę i zostawił?

   Co wy wiecie, jak często wyglądają kulisy życia modelek, reżyserów, czy innych ludzi sławnych?

   To nie jest usprawiedliwienie Polańskiego tylko argument za wprowadzeniem ostrzejszej kontroli branży.

  •  

   pokaż komentarz

   Po drugie wsadź sobie ten monolog w cztery litery bo wystarczy średnio zapoznać się ze sprawą i zeznaniami poszkodowanej i świadków, żeby mieć pojęcie co się stało na tym przyjęciu.

   @killzone: No to się lipnie zapoznałeś, a mniemasz, że posiadasz wgląd. #beka To tak, jakby być głupim, a mniemać, że jest się mądrym. ¯\_(ツ)_/¯ W sumie, to jednak jest standard, że mało mądry ma się za mądrego. Ale tu się ręki nie przyłoży, ani nie da tabletki, żeby od razu przeszlo.

   Bo masz pierwsze istotne pytania - co w ogóle tam robiła 13-latka, na imprezie, i gdzie miała matkę? To już masz tym samym odpowiedzi, jeśli choć minimalnie kumaty jesteś, a nie tylko pretendujesz, by uchodzić.

   Dziewczyna dziewicą nie była. Czyli wiedziała, co i jak. Nie była niedojrzała seksualnie. Pedofilii tu nie ma żadnej w tym. Jest seks z osobą nieletnią.

   Tylko, panie logiku złoty, to było 40 lat temu. To pytanie, czy masz tu w dyspozycji jaką wiedzę odnośnie tego, jaka ocena psychologiczna, dobrze udokumentowana, służy za podstawę istnienia instytucji przedawnienia? XD Bo nie widać tego, że te fragmenty nauki i wiedzy sobie przysposobiłeś.A to nie wolno posuwać spraw na smalcu, i ignorancją własną ich popychać. No tak, ja rozumiem dobrze i nawet bardziej niż doskonale to, że prawo amerykańskie, Wuja Sam, Strażnik Teksasu itd., tylko my tu rozmawiamy nade wszystko o naszej ocenie danej osoby, a tu w grę nie wchodzi, na szczęście, żadne prawo indiańskie, ani amerykańskie, tylko - z pewnością w moim przypadku - rzeczowa wiedza, która pozwala stwierdzić, że to, na co zdecydowałeś się 40 lat temu, nie zawsze jest tym, na co zdecydowałbyś się dzisiaj, a najczęściej wcale tym nie jest. To masz tu jasną wykładnię, zgodną ze stanem wiedzy, mówiącą o tym, że człowiek po 40 latach ma już inny bagaż doświadczeń i inną osobowość, a zatem nie jest tym kimś, kim był, gdy popełniał dany czyn.

   To jeśli taka mądrość w was tkwi, zgodna ze stanem wiedzy naukowej oraz tym, na czym oparto konstrukcję obowiązującego prawa, to czemu wy do cholery aż po grobową deskę ścigacie i szkalujecie człowieka?

   Bo coś mi tu nie gra. Albo nie wiecie. A to przepraszam. To wychodzi w takim przypadku, że mamy tu samozwańczy sąd, orzekający zaocznie, w którym funkcje najistotniejsze wypełnia przede wszystkim ignorancja wykopkowa... i jest przy okazji pozorowanie posiadania wiedzy oraz pozorowanie działania na rzecz sprawiedliwości i prawdy.

   No i to jest jasne, nawet bardziej niż pochodnie, które tu rozpalono, jak tradycja nakazuje przy wiejsko-chłopskim linczowaniu, że nie mam szansy, by kogo głupiego do zmiany zdania przekonać, zwłaszcza poprzez słowo merytoryczne. Tu demokracja minusowa działa, a jak to w demokracji, to wcale nie tak, że wygrywa ten mający silne umocowanie oceny w powadze wiedzy i nauki. A ten wygrywa, który pod najgłupszych najlepiej populistycznie opinię dopasuje, nawet bzdurną i kłamliwą jak 500+.

   To napisz, odpowiedz, rzeczowo, z sumieniem czystym, co toza racjonalne argumenty nakazują jadu upuszczać i wrzeszczeć, że Polański to pedofil?

   Albo wytłumacz, kto takie brednie, nieumocowane na żadnej podstawie, plusuje tu i pitoli, że inni to idioci albo obrońcy pedofilów, a on nie idiota, w pełni mądry, z wglądem we wszystkie rozumy świata, jakie można posiadać. To jeśli ktoś rozmawia na argumenty, rzeczowo podaje przykłady, a inni tylko drą się byle głośniej, że pedofil, to jaki płynie z tego wniosek? Masz tu taki przykład na wadliwe działanie demokracji minusowej, że to nie nadaje się do niewulgarnego komentarza.

   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest usprawiedliwienie Polańskiego tylko argument za wprowadzeniem ostrzejszej kontroli branży.

   @Krzyzowiec: Ty oceniasz rzeczywistość lat 70-tych poprzez współczesność. Już na pierwszym roku studiów historycznych uczą, że to jest błąd. Bo kiedyś miałeś inne realia, a teraz masz inne, co prowadzi do oceny zawierającej błędy. A jeśli przeszłość oceniasz używając kryteriów współczesność, to za cholerę nie masz wypracowanego schematu postępowania, żeby oceniać rzeczowo i bez wykoślawień.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo masz pierwsze istotne pytania - co w ogóle tam robiła 13-latka, na imprezie, i gdzie miała matkę?

   @Tolstoj-kot: argument typu kobieta winna gwałtu bo miała seksowna sukienkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Jak ten polański ma konto na wykopie to może to zgłosi gdzieś dalej niż do moderacji!

  •  

   pokaż komentarz

   Ty oceniasz rzeczywistość lat 70-tych poprzez współczesność. Już na pierwszym roku studiów historycznych uczą, że to jest błąd. Bo kiedyś miałeś inne realia, a teraz masz inne, co prowadzi do oceny zawierającej błędy. A jeśli przeszłość oceniasz używając kryteriów współczesność, to za cholerę nie masz wypracowanego schematu postępowania, żeby oceniać rzeczowo i bez wykoślawień.

   @Tolstoj-kot: Myślę, że jeśli minęło mniej czasu niż życie jednego człowieka, to śmiało można takie czasy oceniać. W ogóle - porównywanie upływu kilkudziesięciu lat do kilkuset XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: ale kogo obchodzą twoje skłonności seksualne?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Jadwiga miała 12 lat... Zapomniałeś sprawdzić jaki był stan prawny w tym.czasie w kwestii wieku przyzwolenia

   Bo nie wiem co chciales osiągnąc tym przykładem. To że kiedyś dopuszczona była kara śmierci nie oznacza, że kaci są obecnie traktowani jak zabójcy. Prawo nie działa wstecz Mietku.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę, że jeśli minęło mniej czasu niż życie jednego człowieka, to śmiało można takie czasy oceniać. W ogóle - porównywanie upływu kilkudziesięciu lat do kilkuset XDD

   @dymitrop: Przecież to nawet co dekadę system społecznej oceny zachowań może ulec zmianie, a to, co było akceptowane lub uznawane za neutralne 10 lat temu, dzisiaj nie jest postrzegane pozytywnie. A Ty zaprzeczasz. To idź zaprezentuj słownictwo lat 90-tych w szkole średniej na korytarzu, czy pośród kadry profesorskiej na uniwersytecie, że hurr durr tu cioty a tam pedały. To się zdziwisz, a i przy okazji być może zrozumiesz to, jakie nonsensy wbijasz we własne komentarze, co ma uchodzić za prawdę, a nią nie jest, i to w pełni.

   Lata 70-te, zwłaszcza w USA, charakteryzowały się większą wolnością seksualną i otwartością na zbliżenia. Tag #przegryw tam wtedy prawie nie istniał, a to było obecne w kręgach Power Flowers, artystów itd. W ogóle Hollywood charakteryzowało się większą otwartością seksualną. Znasz może wyczyny Steve'a McQueen'a?

   Ten temat tu, wokół Polańskiego, aż przecieram oczy ze zdumienia, po prostu obnaża taką solidną ignorancję wykopków, braki w oczytaniu i umiejętności robienia rozeznania, by po prostu nie pleść głupstw, czy braki w wiedzy umożliwiającej poprawne wyciąganie wniosków, że to aż mi nie chce się przyjąć do wiadomości, co ja tu obserwuję W Polsce system edukacji to leży. Po prostu jedna wielka niekompetencja, którą okrasza pycha - fałszywe przekonanie o własnych wyjątkowych predyspozycjach, które jednak przy konfrontacji z rzeczywistością, sorry, ale tu bardzo kiepsko u tak wielu wyglądają, że jednak jestem tym faktem podłamany i nieprzyjemnie zaskoczony. ¯\_(ツ)_/¯ Tylko co ja mam tu poprzez wykop.pl was edukować i system edukacji w ten sposób naprawiać? ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot Każdy ma prawo udowodnić swoją niewinność, więc niech jedzie do USA i oczyści się z zarzutów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot ale ty jesteś idiota profesjonalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: inne czasy, polityka, poza tym pedofilia to pociag do nierozwinietych cech plciowych, a nie wieku (tzn pewnie sie trafia jacys co to kreci)

   A teraz odpowiedz mi na pytanie: kto jest pedofilem, gosciu co puka 14 co wyglada na 20 pare lat czy typas co puka 20paro latke co wyglada jak dziecko? Owszem, trzeba to jakos usystematyzowac (najprosciem wiekiem), ale bez przesady.

   Typas w USA idzie do wiezienia bo puknal 15 co sie stylizowala na 20paro latke i jest pedofilem vs gosciu co puka 20paro latke ktora sie stylizuje na uczennice i tylko to go kreci. Kto tu jest pedofilem?

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6:
   "Bo masz pierwsze istotne pytania - co w ogóle tam robiła 13-latka, na imprezie, i gdzie miała matkę?"

   argument typu kobieta winna gwałtu bo miała seksowna sukienkę.

   @vitek6: Z całym szacunkiem- dyskusja z Tolstoj-kot jak wyglądała obyczajowość setki lat temu jest jałowa, ale z drugiej strony nie widzę tu żadnej analogii do dyskusji o winie zgwałconej kobiety. Ofiarą było trzynastoletnie dziecko- dziewczynka, a nie kobieta. Dorosły facet nie powinien był jej nawet pocałować w policzek- skoro przekroczył aż tak drastycznie wszelkie granice zdecydowanie powinien ponieść surową karę.
   Tymczasem co mamy: sąd poszedł z Polańskim na ugodę, Polański warunki tej ugody spełnił- umowy dotrzymał. Konsekwencje dla Polańskiego były żenująco słabe, ale to sąd je wynegocjował- dopiero po spełnieniu wynegocjowanej umowy sąd jednak zdanie zmienił.
   Karę powinna ponieść też matka, która to dziecko stręczyła dorosłym naćpanym facetom.
   Może wydam się jakąś dziwną istotą- ale uważam, że wysłanie bez opieki trzynastoletniej dziewczynki na nocną imprezę z dorosłymi facetami jest czymś nienormalnym. W mojej ocenie powinna być sądzona za stręczycielstwo, zwłaszcza że świadomie przygotowała córkę wizerunkowo, żeby ta wyglądała na starszą.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy ma prawo udowodnić swoją niewinność, więc niech jedzie do USA i oczyści się z zarzutów.

   @brzeszczot79: A czy ja kwestionuję jego winę ws. nielegalnego seksu z osobą niepełnoletnią? Czy on sam to kwestionuje? Nie. Nie. Nie. Do cholery jasnej - nie!

   To Ty mi objaśnij teraz to, z jakiej paki Ty formułujesz taki komentarz? Przecież nie masz tu ani odpowiedzi na żaden mój argument, ani na nic, co byłoby sensownym Twoim komentarzem w odniesieniu do rzeczywistości.

   Jaką Ty tu logikę zastosowałeś? XD Bo to jest jak przeciwdziałanie czemuś, czego nie ma. To tak, jakby walczyć z pożarem, gdy nie ma ognia, ani nawet nikt nie stwierdził, że jest. A Ty w wóz gaśniczy i polewasz tam, gdzie nic nie zaistniało. ( ಠ_ಠ)

   Napisałaś komentarz odnoszący się do czegoś, czego nie ma. Bo ani ja tutaj, ani sam Polański, nikt nie twierdzi, że tu nie doszło do złamania prawa. Doszło. Wymiar sprawiedliwości w USA tego nie ocenia, ani nie usiłuje zrozumieć, ale jednak zawsze znaczenie mają okoliczności, które pozwalają dokonać pełnego rozeznania w danej sprawie.

   Masz to jasne, co sama dziewczyna (teraz już kobieta) przyznała, że w tę sytuację wepchnęła ją matka, która zamierzała przýśpieszyć jej karierę. To tłumaczy, co 13-latka robiła na imprezie bez opieki ze strony rodzica. Polański nie powinien był tak postąpić, przyjmując za wyznacznik współczesne kryteria oceny, ale trendy amerykańskich lat 70-tych i ówczesna wolność seksualna czyniły atmosferę sprzyjającą przygodnym czy ryzykownym zachowaniom seksualnym. No i masz, co masz. Ona mu już to wybaczyła. Wymienili ze sobą wiele listów. Nie chciała nawet, żeby Polański był karany.

   To co tu w Polsce chcą ludzie?
   Jakieś poczucie misji, by wkraczać w kompetencje amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości?
   Czy po 40 latach na własną rękę mścić się? Ale za co i kto tego wymaga, jak nawet sama dziewczyna uważa inaczej?

   Dajcie mi odpowiedzi, bo naprawdę to jest irracjonalne, a nawet wyglądające na wycieczkę w kierunku obłędu umysłowego. ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Jeśli tak mocno relatywizujesz, to rozumiesz, że jeśli ktoś tobie by zgwałcił córkę, to nie miałbyś nic przeciwko, bo przecież jak kiedyś silniejszy krzywdził słabszego, to było spoko. Jeśli zaprzeczysz, to jesteś hipokrytą, bo w taki wypadku dopuszczasz relatywizowanie w pewnych aspektach, a w innych nie

  •  

   pokaż komentarz

   Ofiarą było trzynastoletnie dziecko- dziewczynka, a nie kobieta.

   @kajka666: Wreszcie. Jprd czy nikt inny tego nie jarzy!?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ten polański ma konto na wykopie to może to zgłosi gdzieś dalej niż do moderacji!

   @Cyniczny_Lepralikon: Tak, niech to zgłosi do prokuratora generalnego USA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kajka666: analogia jest oczywista i dotyczy zwalania winy na ofiarę bo zrobiła coś głupiego. Nie wiem co tam matka robiła wiec się nie wypowiem. W sumie mało mnie to interesuje ni co by ńie robiła to Polanski dalej nie mógł zgwałcić dziewczyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: " trendy amerykańskich lat 70-tych" - gwałt był trendy?
   Chyba o jeden most za daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   A Polański swoją 13 też poślubił ze względów politycznych, czy też nawalił narkotykami, wyruchał w dupę i zostawił?

   @Krzyzowiec: z góry przepaszam za to faszystowskie pytanie ale czy są jakieś dowody? (idioci zanim zminusują, to jest normalne k#?%a pytanie, bo nie wiem i chce się dowiedzieć, więc nie minusujcie jak j@@!ne ameby umysłowe, znając wykop to będzie pełno minusów i żadnej odpowiedzi bo zadawanie pytań to zło według wspaniałych wolnościowych wykopków)

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Roman Polański, właściwie Raymond Thierry Liebling (ur. 18 sierpnia ... Rodzice Belli pochodzili z Rosji – jej ojciec był Żydem, a matka katoliczką

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Z debilami nie pogadasz. Z nimi można walczyć tylko ich własną bronią. Gdyby tylko jutro uchwalili legalność seksu z 13stką to przestali by wiedzieć w tym problem. Bezsilność.

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: jak wychodziła za mąż to miała 12-12.5 roku, jak urodziła i umarła to 26, urodzona 73 lub 74, ślub 86, urodziny dziecka i śmierć 99. Skąd te brednie o 13 latach, chyba że 13 latach małżeństwa xD

  •  

   pokaż komentarz

   analogia jest oczywista i dotyczy zwalania winy na ofiarę bo zrobiła coś głupiego

   @vitek6: Jakie zwalanie winy na ofiarę? Winny jest Polański, co więcej- twierdzę, że sąd dał ciała wyznaczając mu niską karę.
   Zwracam jednocześnie uwagę, że tego dziecka po prostu nie powinno być na tej imprezie- to nie był elegancki raut po premierze filmu, tylko chamska balanga z narkotykami i alkoholem w roli głównej. Tak trudno zgadnąć, że ludzie pod wpływem substancji psychoaktywnych przekraczają granice, mają skrzywiony obraz rzeczywistości? Tego mogła nie wiedzieć trzynastoletnia dziewczynka, ale to matka powinna ją chronić- a nie pchać w łapy naćpanych facetów.
   Nie wiem jak trzeba być zaślepionym mamoną, jakim potworem, żeby kupczyć własnym dzieckiem. Najohydniejszy rodzaj stręczycielstwa- a tu matka nie poniosła żadnej kary.

  •  

   pokaż komentarz

   @pgrde: nawet jakby miała 1 rok, to nie ma znaczenia, bo śluby i przejęcia tronów aranżowalo się tak wcześnie żeby ciągłość władzy sobie zapewnić..nie oznacza to od razu że jej mąż na papierze z nią spółkował, ale dla takich dzbanów jak @Tolstoj-kot liczy się tylko to że nie miała 18 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @kajka666: ale ja się odnoszę do tego co napisał kolega wyżej. Nie rozumiem z czym Ty się kłócisz bo ja się z Tobą zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Dam ci plusa, ale ten przykład z Władkiem i Jadźką to trochę z dupy jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Ale z tą Jadwigą to głupotę walnąłeś.Po pierwsze ta dziewczyna nie miała nic do powiedzenia Po drugie to te młode dziewczyny
   i ich dzieci jakoś często umierały przy porodzie a niby takie naturalnie przystosowane.Po drugie społecznie trochę się rozwinęliśmy wypada stosować inne standardy niż z tvenowskiej,,Szkoły".

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   Przygasili was rzeczowo w komentarzach, to zamiast przeprosić za pomówienia, to wy klapki na oczy - i dalej pośród ciemnoty, ignorując dziedzinę nauki, jaką jest seksuologia.

   Nie zauważyłem, jakiegokolwiek przygaszenia. Przecież tam zostało wytłumaczone, że medycy inaczej używają słów. np. "idiota" i "debil", to pojęcia medyczne. Medycy mogą sobie definiować jak chcą kryteria diagnostyczne (tak by było im wygodnie. Mogą też głosować czy homoseksualizm to choroba czy nie. Reszta społeczeństwa ma na to wywalone. Język jednak definiowany jest przez większość społeczeństwa. A karalność pedofilii przez prawo przy użyciu granica wieku. Czyli według prawa i społeczeństwa polański pedofilem jest. Handluj z tym.
   Więc masz tu spór semantyczny i na całej semantyczny opiera się twoja obrona Polańskiego. Nie ma nic więcej.

   Jeśli chodzi o medycynę to mnie denerwuje, że wiele osób mówi, że ma "depresję", a to w ogóle nie stało koło "medycznej depresji". Chyba medycy muszą zmienić słowo "depresja" na coś innego by nie było nieporozumień.

   Po pierwsze, to pociśnijcie w plener, żeby zakazać emisji filmu "Krzyżacy" i lektury, a i do Ministerstwa Edukacji Narodowej truchtem polećcie, bo fakty historyczne są takie, że Jagiełło, król Polski, poślubił Jadwigę, gdy ta miała lat 12. A małżeństwo skonsumował, bo urodziła mając lat 13.

   Mi tam "Krzyżacy" nie przeszkadzają, ale protestuj przeciw czemu chcesz. Ważniejsze jest zakazanie Kubusia Puchatka, bo on chodzi bez majtek deprawując młodzież.
   Oczywiście Jagieło Wielkim Polakiem był! I nie ma co z tym dyskutować, chociaż tak naprawdę to był Litwinem. Poświęcił się dla polski. Zamiast ruchać dorodne kobiety jako król, musiał seks z dziećmi uprawiać w celu spłodzenia potomka i wzmocnienia sojuszy. Ta dziewczynka tez poświęciła się dla Polski, ryzykując przy tym życie (poród w młodym wieku często kończył się śmiercią). Wtedy każdy miał przej#!#ne i nosił własny krzyż, albo go zęby bolały (brak dentysty), albo cierpiał na dżumę. Dlatego nikt się wtedy małymi dziewczynkami nie przejmował, ani królami.
   Nikt Jagiełły nie używa jako wzór moralność i nie twierdzi, że chce sam gwałcić dzieci, bo Jagieło to robił. Więc bym nie zakazywał ksiąg Jagiełły. Niestety wyznawcy pedofila Mahometa twierdzą, że chcą gwałcić dzieci jak ich wzór to robił. Chyba trzeba zakazać jego pism.

   Co wy wiecie, jak często wyglądają kulisy życia modelek, reżyserów, czy innych ludzi sławnych?
   Też myślę, że normą wśród Holiwoodzkich żydowskich reżyserów jest gwałcenie 13 letnich dzieci w odbyt. Tym bardzie musimy szanować sędziego który wziął się za walkę z tą normą. Zmiana zawsze zaczyna się od walki z normą. W czasach prehistorycznych ludzie ruchali dzieci i gwałcili kobiet, to było normalne. Aż w końcu ktoś powiedział "Słuchajcie to jest złe!" i reszta powiedziała "ale to norma, i tradycja jest, i lubimy gwałcić", na ale on ich powolutku przekonał. I wprowadzono zakaz gwałtów i wiek przyzwolenia.

   W show biznesie (jak było dotąd, bo teraz trochę inne tredny), to wiele karier się rozwinęło poprzez łóżko. Tzw. romanse. A to tak wygląda, że chętny sam wskakuje, czy go rodzina ku temu popycha, żeby się przespać i pozbyć się łatwo trudów rozwoju kariery, bo ten od łóżka tu zarekomenduje, tam załatwi, to i potoczy się to szybciej. Tak świat wygląda.

   Jako społeczeństwo nie musimy akceptować zastałego świata. Gdybyśmy akceptowali to by zmiany nie zachodziły. We wszystkich branżach było tak, że szef proponował, że pracownica mu obciągnie, albo zablokuje jej awans. Wiec to nie tylko twój showbiznes. Jesteś młody, to możesz tego nie pamiętać, wpisz sobie w google "Praca za seks w Samoobronie".
   Blokowanie awansu dla kobiet które nie chcą obciągać jest niesprawiedliwe wobec nich. Przez takie podejście prace dostają prostytutki które się do niej nie nadają, więc korporacje na tym tracą, bo mają c!@??we pracownice. Jak Polański lub Weinstein chcieli poruchać to mogli iść na prostytutki, mieli forsę. Nie musieli gwałcić, ani molestować kobiet. Nie ma żadnego społecznego uzasadnienia by świat tak miał działać. To tylko reguły które ustalamy. Reguły idą do prawa, a jak ktoś się nie stosuje to idzie siedzieć. No, problem w tym, że Polański nie poszedł.
   A i wpisz sobie "Były dyrektor IMGW zatrudniał chłopców by UPRAWIAĆ z nimi seks!".

   Bo bywa, że kobitka, atrakcyjna, klei się do faceta, a ten skorzysta, to się prześpią, tyle że to potem, niezgodnie z oczekiwaniami kobitki, nie przerodzi się w poważny związek.

   Bywa też czasami, że karmisz kota a on wpada pod samochód. To jest dopiero tragedia.

   Wgrajcie sobie szersze perspektywy, jaką aktualizację w dzbanach poczyńcie, bo jedziecie na dziurawym sofcie. (...)

   To jakaś copypasta jest? Bo niewierze, że Ci się chciało to pisać. że mi się chciało to czytać to też dziwne jest. (...)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Szkalujemy Polańskiego, bo gwałcił dzieci. Teksty, że się zmienił to jakiś żart. Miał 40 lat by udać się do USA i do dzisiaj tą decyzję podtrzymuje. Ten sam stary Romek.
   Mówisz, że należy wybaczyć niemieckim zbrodniarzom wojennym w nagrodę, że tak długo się ukrywali przed sprawiedliwością. Ja mówię, trzeba ich ukarać by inni nie chcieli popełnić zbrodni wojennych i nie myśleli "a popełnię sobie, co mi zależy, przecież później się trochę poukrywam ja niemieccy zbrodniarze".
   W latach 70 w USA też analne gwałcenie dzieci było społecznie niedopuszczalne. Teraz jesteśmy bardziej atakowani seksem niż w latach 70 w USA, ciągle widzimy te reklamy gorących mamusiek w swojej okolicy i porno w internecie.
   Mówisz, że to niesprawiedliwe, że po 40 latach jest ostracyzm społeczne w postaci tego, że ktoś w internecie zrobił petycje by nie robić z gwałcicielem spotkań na uczelni. Człowieku za takie rzeczy jak Polański zrobił to ludzie idą siedzieć. Biedny polański, spotkania zrobić nie może, mimo że rektor spotkania nie odwołał.
   chciał być celebrytą? Jego wybór. Poczynania celebrytów są komentowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Stawiam hipotezę, że pijacki wystrzał z katiuszy zwykle nie bywał chybiony. To porównanie może być sprzeczne z postawionymi dalej argumentami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   EDIT: Po napisaniu komentarza starałem się przebrnąć przez dalszą część. Nie udało się. Dlatego przyznaję, że porównanie ma rację bytu - jako wstęp do reszty wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @LGBTRTVAGD: https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Polanski_sexual_abuse_case Kopii dokumentów 40 letniej sprawy ci nie przedstawię bo nie mam do nich dostępu.

  •  

   pokaż komentarz

   https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Polanski_sexual_abuse_case Kopii dokumentów 40 letniej sprawy ci nie przedstawię bo nie mam do nich dostępu.

   @Krzyzowiec: chciałem go bronić no ale rzeczywiście..

 •  

  pokaż komentarz

  I to jest bardzo zła wiadomość. Nie dlatego, że to Polański czy ktokolwiek inny, ale dlatego, że promil osób może decydować o tym czy coś się odbędzie czy nie. A większość będzie milczeć, żeby nikogo nie urazić. Nie chcesz- nie idź, ale nie knebluj innym ust. Za chwilę zaczną się p$@$@#!olo jak w UK i ogłoszą zakaz klaskania na uniwersytecie, albo ściągną obraz, bo będzie na nim nieżywy ptaszek, co uraża wegetarian. Czekam aż zaczną ściągać portrety rektorów, bo pewnie w większości mężczyźni i co gorsze- biali

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego, że promil osób może decydować o tym czy coś się odbędzie czy nie

   @asap_srasap: Abstrahując od tego konkretnego przypadku- zawsze znajdzie się ktoś, komu jakaś impreza czy osoba nie pasuje. Tak było zawsze, tylko dawniej nikt się tym nie przejmował, olewał i robił swoje.

   Nie jest problemem istnienie jakiejś niezadowolonej mniejszości (bo tak było zawsze), problemem jest ogólna słabość charakteru dzisiejszych ludzi, którzy tym mniejszościom ulegają, co dodatkowo dolewa tym niezadowolonym paliwa do baku na kolejne mniejszościowe protesty.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz tak jest, kiedy zwalcza się merytokracje i sztukę argumentowania swoich przekonań, a na pierwszy plan wysuwa się subiektywne uczucia i jakieś niesprecyzowane lęki.

  •  

   pokaż komentarz

   @asap_srasap: tylko w tym konkretnym przypadku nie chodzi o "subiektywne uczucia" a odurzenie i zgwalcenie 13-latki oraz nie o "niesprecyzowane leki" a wyraz niecheci do seksualnego drapiezczy, ktory odurzyl i zgwalcil 13-latke..

   Tak wykopki, wiem - moze i miala 13 lat, ale miala juz cycki wiec bylo OK. I wiem, moze plakala zeby przestal, ale jej matka powiedziala "j.bac Romek j.bac, nic sie nie bac" - wiec bylo OK ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   jak w UK i ogłoszą zakaz klaskania na uniwersytecie

   @asap_srasap: przecież to fejk news, nie powielajcie takich bzdur xD nikt niczego nie zakazał, tylko jakaś działaczka samorządu do tego zachęcała

  •  

   pokaż komentarz

   zawsze znajdzie się ktoś, komu jakaś impreza czy osoba nie pasuje

   @senkjuwerymacz: Owszem, ale problem jest taki, że media obecnie bardzo chętnie podchwytują taki temat, bo wiadomo jaki jest świat i ta mała garstka ma takie przebicie jak większość, zwłaszcza w takich, chodliwych tematach. Kiedyś tak nie było.

 •  

  pokaż komentarz

  Do wszystkich oburzonych wydarzeniami sprzed 40 lat, gdzie za wiedzą i zgodą matki córka próbowała utorować sobie karierę: zapewne nawet 5 minut byście się nie zastanawiali czy wygonić tak wyglądającą jak ona wtedy, chętną laskę z łóżka. To się fachowo nazywa hipokryzja

  źródło: pobierak.jeja.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi:

   Tak czy siak dzieci nie moga wyrazic zgody na seks a wiec jest to gwalt.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: mów za siebie. Nie wszystkich pociągają dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi:

   hipokryzja to wtedy jak się czepiasz jednych za coś, a innych już nie, księża pedofile są be, ale reżyser to już może

   a z tłumaczenia, że sama chciała to i księża korzystali

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Nie wytłumaczysz tego debilom.

   @UberWygryw: Dzieci też nie mogą wchodzić na imprezy największych j%#%ków, a w tamtych czasach nich zaliczał się Polański, który imprezował z Nicholsonem, Beattym, Jaggerem, Bowie i resztą. Oni nie polowali na dziewczynki, mieli mnóstwo innych chętnych. k??@a, orgie na kilka pięter hotelowych zawalonych chlaniem i wszystkimi dostępnymi prochami, a ludzie piszą o pedofilii, jakby Polański był Epsteinem.
   Polecam poczytać wspomnienia Gene'a Gutowskiego (producenta kilku filmów Polańskiego), jak opisywał co tam się działo.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Czyli jak rodzice podsuwają księżom ministrantów to jest wszystko ok, bo za zgodą rodziców?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak czy siak dzieci nie moga wyrazic zgody na seks a wiec jest to gwalt.

   @UberWygryw: w USA to się nazywa statutory rape, czyli wtedy kiedy to nie jest gwałt tylko seks poniżej wieku zgody.
   A co mogą "dzieci" jest zależne od kraju bo w Niemczech czy we Włoszech seks z 14 latką jest legalny, tak samo w Chinach czy całej Ameryce środkowo południowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qwertylion: naprawdę nie widzisz różnicy między wysłaniem córki wyglądającej jak studentka na imprezę z piciem, ćpaniem i dziwkami i ze świadomością jak to się rozwinie a wysłaniem dziecka do kościoła jako ministranta?
   Czy może tylko chciałeś jakoś się przypieprzyć do kościoła jako takiego?
   Matka tej dziewczyny powinna odpowiadać za stręczycielstwo, pomijając fakt że to inna kultura i inne czasy były co już ktoś słusznie tu wytknął.

  •  

   pokaż komentarz

   Matka tej dziewczyny powinna odpowiadać za stręczycielstwo

   @YogiYogi: Może i powinna, ale jaki ma to związek z winą Polańskiego?

  •  

   pokaż komentarz

   Do wszystkich oburzonych wydarzeniami sprzed 40 lat, gdzie za wiedzą i zgodą matki córka próbowała utorować sobie karierę: zapewne nawet 5 minut byście się nie zastanawiali czy wygonić tak wyglądającą jak ona wtedy, chętną laskę z łóżka. To się fachowo nazywa hipokryzja

   @YogiYogi: za wytykanie hipokryzji należy się minus, i foch

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Studentki to dalej za młode dziewczyny i również niewinne żeby je wykorzystywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi:

   naprawdę nie widzisz różnicy między wysłaniem córki wyglądającej jak studentka na imprezę z piciem, ćpaniem i dziwkami i ze świadomością jak to się rozwinie a wysłaniem dziecka do kościoła jako ministranta?

   Przecież matka wysłała ją na sesje do Polańskiego, a nie imprezę. To dopiero później polański zorganizował imprezę z upijaniem narkotyzowaniem i gwałceniem analnym 13 latki.
   I ta dziewczynka nie wyglądała na studentkę. Widziałem zdjęcia.
   Po prostu fantazjujesz.

   Matka tej dziewczyny powinna odpowiadać za stręczycielstwo, pomijając fakt że to inna kultura i inne czasy były co już ktoś słusznie tu wytknął.

   Przecież to matka dziewczyny zgłosiła gwałt. Więc to niemożliwe by ją sterczyła, bo polański mógł ja wkopać ze sprzedaje swoją córkę.
   Trochę dziwne że chcesz karać matkę, a nie chcesz karać polańskiego gwałciciela i pedofila.

   Oni nie polowali na dziewczynki, mieli mnóstwo innych chętnych. (...) a ludzie piszą o pedofilii, jakby Polański był Epsteinem

   Przecież Epstein polował na dziewczynki pod przykrywką agencji modowej, odseparowywał je od rodziców a następnie wykorzystywał. Tak samo polował na dzieci Polański. Naopowiadał matce ze chce zrobić zdjęcia dziecka do jakiegoś czasopisma. Zgwałcił je dopiero na drugiej sesji (z tego co pamiętam).

   Matka mogła wiedzieć, że polański ma powodzenie do kobiet i tym bardziej uważać, że nie zgwałci córki, tylko wybierze rozwiniętą chętną dwudziestolatkę.

   na imprezę z piciem, ćpaniem i dziwkami i ze

   Ale po co dziwki jak Polański miał według Ciebie wiele chętnych kobiet?

   czy wygonić tak wyglądającą jak ona wtedy, chętną laskę z łóżka. To się fachowo nazywa hipokryzja

   To był gwałt, więc nie opowiadaj o chętnych laskach. Ty jesteś pedofilem to uważasz, że wszyscy są, a tak nie jest. Dlatego twój przykład jest słaby i nie przekona społeczeństwa.
   Lepiej to wytłumaczyć na przekroczeni prędkości. Każdy kto ma dłużej prawko przekroczył prędkość. Co oznacza, że należy zlikwidować kodeks drogowy i nie mamy prawa oburzać się na to, że Najszub przejechał staruszkę na pasach i nie został za to ukarany. Bo to fachowo nazywa się hipokryzja.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma dowodów na to że Polański wiedział o pedofilii ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak się ładnie wycisza dewiacje osób znanych.