•  

  pokaż komentarz

  Największy debilizm socjalistów. Mówienie kiedy sklepy mogą być otwarte a kiedy nie. Komuchy z PiS zawsze będą komuchami.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Byłem niedawno w Wiedniu. Już w sobotę o 19.00 ciężko było zrobić zakupy - zapędziłem się po wodę, a tu zonk. Nikt nie pracuje w sobotę do 23, żeby ludzie zdążyli zrobić zapasy na niedzielę. Nie wiem, dlaczego u nas w sobotę są kolejki, jakby miała przyjść zima stulecia. W Austrii w niedziele sklepy są zamknięte i jest to najzupełniej normalne. To samo w Niemczech.

   pokaż spoiler Czy rządzi tam Pis?

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Większość nie robi problemów. Węgry miały zakaz i się szybko wycofały...

   Ale to się zemści zaraz podwójnie... wejdą kasy samoobsługowe/ sklepy automatyczne i wtedy sprzedawcy będą mogli naprawdę dziękować komunistom z PiSu - będą mieli całe tygodnie wolne na bezrobociu.

   Legenda:
   Czerwony - całkowity zakaz handlu w niedziele
   Żółty - częściowy zakaz
   Zielony - brak zakazu

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Pytałem o ten zakaz wyrywkowo kilkunastu sprzedawców - co myślą na ten temat. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że mają wolne niedziele.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytałem o ten zakaz wyrywkowo kilkunastu sprzedawców - co myślą na ten temat. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że mają wolne niedziele.

   @PierroLeone:

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to się zemści zaraz podwójnie... wejdą kasy samoobsługowe/ sklepy automatyczne i wtedy sprzedawcy będą mogli naprawdę dziękować komunistom z PiSu - będą mieli całe tygodnie wolne na bezrobociu.

   @DesBatory: xDDDDD No tak bo na głowie kasjerki jest kasowanie, a nie właściwie obsługa całego sklepu xD Mogli by zrobić całkowicie kasy automatyczne i w dyskontach nikt by nie został zwolniony bo pracy i tak jest za dużo. Myślisz że taki sklep magiczne się sam obsługuje, wrzuca codzinnie warzywa, rozładowywuje tiry, wypieka pieczywo czy szykuje sklep na kolejne promocje z gazetki? xDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Nie rozumiem dlaczego Niemcy są zaznaczone na czerwono, skoro zaraz handlu nie obowiązuje jak w przypadku Polski na szczeblu krajowym, lecz o zakazie decydują samorządy we własnym zakresie. Można znaleźć sporo miejscowości gdzie ten zakaz zwyczajnie nie obowiązuje. Nawet w samym Berlinie otwartych jest 7 supermarketów.

   https://www.berlin.de/special/shopping/sonntag/supermaerkte/

   Mnie martwi bardziej wybiórcze porównywanie się do zachodu. Jak trzeba wprowadzić nowe regulacje, podatki, zakazy itd. to chętnie powołują się na państwa europy zachodniej, w których dane przepisy już obowiązują. Jednak przy udogodnieniach, deregulacji, ulgach, obniżce podatków, podniesieniu kwoty wolnej itd. już to nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: nie jest do końca prawda to co piszesz. Przynajmniej jeśli chodzi o Niemcy - w Niemczech jest tak:
   - pewna liczba niedziel handlowych
   - kwestia handlu jest w gestii landu, a nie rządu w Berlinie
   - możliwe są wyjątki że względu na coś takiego jak interes społeczny

   W Berlinie z tego co pamiętam to jest kilka dużych sklepów (marketow) otwartych w niedzielę

   Łap artykuł: https://natemat.pl/232445,gdzie-zrobic-zakupy-w-niedziele-w-niemczech-w-przygranicznych-miastach

   @DesBatory: chyba to nie jest aktualna mapa, bo w Niemczech nie ma całkowitego zakazu handlu w niedzielę. Są również dodatkowe wyjątki dla konkretnych sklepów w konkretnych miejscowościach

   @PierroLeone: świetna próbka statystyczna :-P czyli jeśli ja zapytam 20 osób ze im to przeszkadza to co? będę jednak miał większa rację?
   A jak zapytam pracowników komunikacji, kin. Kawiarni, restauracji i stacji benzynowych czy chcieliby wolne niedziele to co? Mamy to wszystko zamknąć w niedzielę?

   Bądźmy konsekwentni!

  •  

   pokaż komentarz

   wejdą kasy samoobsługowe/ sklepy automatyczne i wtedy sprzedawcy będą mogli naprawdę dziękować komunistom z PiSu

   @DesBatory: W obu biedrach na moim osiedlu właśnie zamontowali takie kasy. To najlepsza zmiana w tych sklepach od wielu lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: W Niemczech nie ma całkowitego zakazu, są wyjątki. W niedzielę Szczecin może jeździć na zakupy do Löcknitz (markety czynne 11-16) a Świnoujście do Ahlbeck (czynne 12-17).

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone:

   Czy rządzi tam Pis?

   czy zamordyzm jest polskim wymysłem?

  •  

   pokaż komentarz

   Największy debilizm socjalistów. Mówienie kiedy sklepy mogą być otwarte a kiedy nie.
   @DesBatory: Debilizm socjalistów przy takich pomysłach to się dopiero rozgrzewa.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: ale kretyni zapomnieli Ci wspomnieć, że już nie mają wolnego w tygodniu. Bo wielu z nich w zamian za pracę w niedzielę mogło sobie grafik ustawić tak, że w tygodniu mieli wolne.

  •  

   pokaż komentarz

   @KONONOWlCZ: Może ci kretyni wolą mieć wolne w niedzielę i wybrać się na wycieczkę z rodziną, a nie np. w środę, kiedy drugi małżonek pracuje, a dzieciaki są w szkole? Nie badałem tematu, ale rzeczywiście 100% było zadowolonych z tej zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   Największy debilizm socjalistów

   @DesBatory: Komu?! To nie socjaliści tylko narodowe, świętojebliwe komuchy z PiS. Socjalistów ci (tfu!) Towarzysze przebili już dawno.

  •  

   pokaż komentarz

   @pavulon78: próbowałęś cos na tym kupić? ja ostatnio straciłem 15 minut, bo ciągle była potrzebna obsługa której nie było

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Porównajmy jeszcze zarobki w Austrii i Niemczech, strukturę zatrudnienia i ilość sieci handlowych.
   W Polsce zakaz handlu wykosił praktycznie prywatne małe sklepiki osiedlowe, w zamian otworzyło się wiele Żabek.
   Ten zakaz najlepiej zrobił dużym sieciom, bo i tak mają większość naszego rynku, a mogli sobie zoptymalizować koszty: mniej dni, mniej potrzebnych pracowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @saweko: Jeszcze z nich nie korzystałem. A różnią się one od kas samoobsługowych w innych sklepach? Bo nigdy nie miałem problemów z takimi kasami. A prawdziwe mistrzostwo to są kasy w decathlonie. Nie trzeba nawet skanować, tylko wystarczy wrzucić rzeczy do pojemnika i samo od razu rozpoznaje produkty i ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Automaty samoobsługowe powstaną i będą montowane niezależnie od wolnych niedzieli sobót czy poniedziałków.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory byłem w Berlinie w ten weekend i robilem zakupy w niedziele w dużym Mallu. Male sklepy częściowo pozamykane. Ale tez nie wszystkie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory W Niemczech nie ma czegoś takiego jak całkowity zakaz handlu w Niedzielę. Pomijam już fakt, że o handlu decydują poszczególne landy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: aha niemcy i austriacy mają c$%?#wo to musimy koniecznie od nich zgapić xd Polacy nie gęsi i swoje prawo mają!

  •  

   pokaż komentarz

   @pavulon78: te są mega wrażliwe na wagę i ciągle wołają obsługę. Ogólnie upierdliwe. Pewnie za pół roku je ogarną i i będzie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @pavulon78: @saweko:
   Kasy samoobsługowe w Biedrze są absolutnie genialne, maja tylko jeden problem, lokalne babcie zaczają ogarniać i powoli uczyć się ich obsługi.
   Ale jak na razie moje zakupy tam polegają na ominięciu dłuuuugiej kolejki, nabiciu w 15 sekund swoich produktów zapłaceniu zbliżeniowo i wyjściu.
   Problemy są oczywiście jak masz alkohol albo coś do ważenia bo to spowalnia. No i babcie które coraz częściej zajmują kasy...

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: idąc twoim tokiem rozumowania to Niemcy to też komuna bo tam też sklepy są zamknięte w niedziele, a nawet w sobotę. Ja robię zakupy na bieżąco w tygodniu bo lubię świeże produkt, w sobotę i piątek kupuje więcej i mam spokoj

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: A w UK otwarte cały rok wszystko i biznes się kręci

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Przecież ta grafika to nieprawda - w porównaniu do Norwegii to Polska powinna być na czerwono bo zakaz handlu jest realnie całkowity a Norwegia na pomarańczowo bo zakaz jest tylko częściowy

   pokaż spoiler i wynika z resztą z tego w jaki sposób robi się zakupy w NO a nie z dyktatu katoli).


   W Szwecji centra handlowe w niedziele nawet to 23 godziny otwarte, w niedziele z Oslo strumień samochodów do Szwecji.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Przecież sprzedawców nikt nie zmusza żeby pracowali w niedzielę. Sami dobrowolnie podpisują kontrakt w którym się na to zgadzają. Jak się nie podoba to niech pracują w innym zawodzie. Ja jestem z zupełnie innej branży, gdzie praca w niedzielę i święta to coś normalnego i świadomie się na to zgodziłam i nie marudzę, że pracuje w takie dni.

  •  

   pokaż komentarz

   zapędziłem się po wodę

   Nie wiem, dlaczego u nas w sobotę są kolejki,

   @PierroLeone: Nie wiem, może debile przychodzą po wodę...

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: to nie jest debilizm socjalistów, tylko wyrafinowana polityka. Sklepy zamknięte, ale stacje benzynowe czynne. Na stacjach można kupić już dosłownie WSZYSTKO, a jakich stacji mamy w kraju najwięcej? No Orlen +Lotos ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spójrzmy na wyniki finansowe orlenu od wprowadzenia zakazu handlu - właśnie po to ten zakaz jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: narzekaja ci co na wszystko narzekaja, bo nie umieja siebie przeorganizowac. A teraz chłosta, trzy, dwa, jeden start, czekam

  •  

   pokaż komentarz

   narodowe, świętojebliwe komuchy z PiS
   @Defender: Jeśli już to antynarodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Nie wiem, może debile przychodzą po wodę...

   @senseiharanaoko: To było w Wiedniu (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Tak, wiem.

   Nie zrozumiałeś aluzji. Dziwisz się czemu ludziom przeszkadza zakaz handlu, a sam się przejechałeś na nim chcąc coś kupić.

   Ech...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zrozumiałeś aluzji. Dziwisz się czemu ludziom przeszkadza zakaz handlu, a sam się przejechałeś na nim chcąc coś kupić.

   Ech...

   @senseiharanaoko: To było w sobotę i to w Wiedniu...

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   To było w sobotę i to w Wiedniu...

   @PierroLeone: A jakie to ma k@%?a znaczenie???

   Mówię o zakazie handlu jako takim. Nie ma znaczenia czy zakażą w sobotę, niedzielę czy środę. Chodzi mi o generalną ideę. Każdy zakaz tego typu jest głupi i szkodliwy.

   Brak słów. I tacy ludzie decydują o tym kto nami będzie rządził.

  •  

   pokaż komentarz

   Mówię o zakazie handlu jako takim. Nie ma znaczenia czy zakażą w sobotę, niedzielę czy środę. Chodzi mi o generalną ideę.

   @senseiharanaoko: To nie był zakaz handlu, po prostu w sobotę szybciej kończą. Nie ma żadnego zakazu, idioto. Coś tam przeczytałeś, nic nie zrozumiałeś, ale się wymądrzasz. I tacy ludzie decydują, kto nami będzie rządził.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Zgłoszone.

   A Twoje minusy w komentarzu wyżej najlepiej pokazują kto jest idiotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Zgłoszone.

   A Twoje minusy w komentarzu wyżej najlepiej pokazują kto jest idiotą.

   @senseiharanaoko: Są dwa, z czego jeden Twój ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone potwierdzam, pracuję w handlu i cieszę się z wolnych niedziel. Fun fact - wciąż mogę mieć dzień wolny w tygodniu (za pracę w sobotę). Fun fact x2 - mogę mieć ich nawet więcej a grafik wciąż jest elastyczny dla wielu, bo w handlu często pracuje się 10 lub 12h więc pracujesz mniej niż 5 dni w tygodniu. Wolna niedziela jest super i w końcu mogę spędzić czas ze znajomymi, rodziną, nie każdy chce iść na piwo we wtorek o 15 albo na poranne seanse do kina ;p (a zmiany mamy do 21 więc w tygodniu ciężko po 12h zmianie jeszcze zasuwać na spotkania).

   I tak planuje zmienić pracę w przyszłości, ale wolne niedziele są super :)

   Nie głosowałam na PiS

   Jak dla mnie mogliby ustawowo zapewnić każdemu 2 weekendy wolne (sb-ndz) w miesiącu i to z powodzeniem zastąpiłby niehandlowe niedziele, ale trzeba się cieszyć z tego co jest ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Są dwa, z czego jeden Twój ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @PierroLeone: Picrel- pisałem o tych geniuszu.

   To nie był zakaz handlu,

   @PierroLeone: No tak się składa, że jednak był:

   In general, shops are not allowed to open before 6am or after 9pm (weekdays) or after 6pm (Saturdays), or total more than 72 hours of operation per week. Shops must also close on Sundays and most public holidays.

   @PierroLeone: Jeszcze chcesz nas czymś oświecić ostojo mądrości, kosmopolito?

   źródło: debil.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: a może „ci kretyni” wolą mieć możliwość załatwienia np jakichs urzędowych spraw, pójścia na zebranie w szkole dziecka, albo, o zgrozo, samemu zrobić normalne zakupu do domu? XD w ogóle pracowałeś kiedykolwiek w markecie? Ja dorabiałem tak do studiów 3 miesiące w wakacje- brałem każda niedziele tylko po to żeby unikać sobót jak ognia- kolejki przez bite 10h zmiany. Nikt tez nie myśli o tym, ze efektem wolnych niedziel było wydłużenie godzin otwarcia w tygodniu od 21 do 22 (czyli koniec zmiany 22:30/23)

   pokaż spoiler Jak ktoś nie potrafi znaleźć w tygodniu czasu na spacer z rodzina, to nie pracujące niedziele są problemem. Wielcy k@#%a apologeci rodzin się znaleźli XD


   pokaż spoiler Do tego, z calym szacunkiem, większość osób pracujących w marketach nie ma jakiegokolwiek wykształcenia czy zdolności myślenia dalej niż na tydzień w przód. Ich opinia na temat wolnej niedzieli zależy od tego czy akurat w tym tygodniu mieli plany na niedziele, czy piątek.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: @PierroLeone: tylko wiesz, że tam ludzi stać, by wyjść w niedzielę do restauracji? A u nas to niektórzy nawet raz na miesiąc nie mogą sobie pozwolić jakby to jakis mega luksus był...

  •  

   pokaż komentarz

   @Underpeople: Nadal może mieć wolny dzień w tygodniu za pracę w sobotę.

   Catttwoman o tym powyżej zresztą napisała. Poza tym wszyscy, których pytałem, cieszyli się w wolnej niedzieli właśnie. Catttwoman też to potwierdza.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: super argument. Ja się nie cieszyłem. I co teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: przeczytałeś w ogóle mój cały komentarz marny trollu? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Nie wiem skąd zdziwienie. Sam gdy pracowałem w handlu nienawidziłem zmian w niedziele i nie poznałem w swojej karierze nikogo komu się takie zmiany podobały.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: super argument. Ja się nie cieszyłem. I co teraz?

   @Underpeople: Jesteś pierwszą osobą z dwudziestu, która się nie cieszyła. Czyli wychodzi na jakieś 5%. Do tego pracowałeś dorywczo, więc byłeś pokrzywdzony, bo niedziela pasowała Ci najbardziej. Nawet nie wiem, czy naprawdę pracowałeś w sklepie. A nawet jeśli, to co mnie to obchodzi? Weryfikowałem po prostu to, co Wykopki pisali, ze sprzedawcy to generalnie są nieszczęśliwi z tych zmian. No niestety w porażającej większości to nie była prawda.

   pokaż spoiler a teraz przeczytaj post powyżej - dqdq1 to kolejny handlowiec, który nienawidził niedziel i nie zna kogo, komu by się takie zmiany podobały. Gdyby wyciągnąć średnią z 3 wypowiedzi handlowców w tym wątku, to mamy już tylko 33% za handlem w niedzielę, a 66% przeciwko...

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: przeczytałeś w ogóle mój cały komentarz marny trollu? XD

   @Underpeople: Czy chodzi Ci o ten fragment obrażający ludzi pracujących w marketach? Poszło zgłoszenie.

   Do tego, z calym szacunkiem, większość osób pracujących w marketach nie ma jakiegokolwiek wykształcenia czy zdolności myślenia dalej niż na tydzień w przód.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: świetna próbka statystyczna :-P czyli jeśli ja zapytam 20 osób ze im to przeszkadza to co? będę jednak miał większa rację?

   @secret_passenger: Wiesz, jak ja pytam 20 osób, które mam pod ręką, to się okazuje że 100% próby statystycznej popiera w Polsce głębszą integrację z UE, małżeństwa homoseksualne, aborcję na życzenie i wypowiedzenie konkordatu. xD

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, jak ja pytam 20 osób, które mam pod ręką, to się okazuje że 100% próby statystycznej popiera w Polsce głębszą integrację z UE, małżeństwa homoseksualne, aborcję na życzenie i wypowiedzenie konkordatu. xD

   @Neoplan: To zapytaj przypadkowych sprzedawców z marketu, będziesz miał szerszy przekrój. A Twoi znajomi są w mniejszości.
   https://www.wykop.pl/link/5250051/sondaz-polacy-nie-chca-homozwiazkow-i-adopcji-dzieci-przez-pary-jednoplciowe/

  •  

   pokaż komentarz

   @Neoplan: no co ja mam napisać? :) Widzę, że rozumiesz o co chodzi w statystyce (takie odnoszę wrażenie) - w przeciwieństwie do kolegi @PierroLeone, który myśli, że jeśli zapyta 20 osób i 100% z nich coś mu tam odpowie, to jest to potwierdzenie jakiejś tezy.

   ja sam obracam się w podobnym środowisku co Ty i pewnie jakbym zrobił ankietę wśród znajomych, to by się okazało, że jutro wypowiadamy konkordat, koniec z funduszem kościelnym i religią w szkołach... byłaby spora rewolucja :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Tak, wiem, że bolzga to pieprzony katotaliban, ale nawet na ten kraj przyjdzie czas...

  •  

   pokaż komentarz

   no co ja mam napisać? :) Widzę, że rozumiesz o co chodzi w statystyce (takie odnoszę wrażenie) - w przeciwieństwie do kolegi @PierroLeone, który myśli, że jeśli zapyta 20 osób i 100% z nich coś mu tam odpowie, to jest to potwierdzenie jakiejś tezy.

   @secret_passenger: Właśnie na tym polegają badania statystyczne, że uogólniamy badania dokonane na losowej próbie danej populacji. Może ta próba jest zbyt mała, więc błąd pomiaru będzie duży - np. rzędu 5-10%, ale jednak nawet takie badania są miarodajne.
   Natomiast nie, nie jest to dla mnie powód na potwierdzenie jakiejś tezy. W drugą stronę: jeżeli Wykopki twierdzą, że wszyscy handlowcy są niezadowoleni z tej zmiany, a ja zapytam 20 i z tego prawie 100% odpowie mi, że są zadowoleni, to mogę na 100% stwierdzić, że Wykopki nie mają w tej kwestii racji. Bo to jest losowa próba, a nie wybrani przeze mnie znajomi, myślący tak jak ja, czy obracający się w moim środowisku. I na tym polega różnica. Polega też na tym, że Wy tak naprawdę NIKOGO NIE ZAPYTALIŚCIE, tylko palnęliście sobie z głosy taki slogan, że wszyscy byliby za tym, za czym Wy jesteście. Obawiam się, że jednak niekoniecznie. Zróbcie takie badania - najlepiej anonimową ankietę, żebyście nie zabili tych znajomych, którzy ośmielają się mieć inne zdanie, niż Wy. Możecie się zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Neoplan: muszę powiedzieć, że katotaliban istnieje już 2000 lat, z czego 1000 lat w Polsce. A lewicowe utopie nie są w stanie wytrzymać kilkudziesięciu lat...

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone:

   Właśnie na tym polegają badania statystyczne, że uogólniamy badania dokonane na losowej próbie danej populacji.

   tutaj zgoda

   Może ta próba jest zbyt mała, więc błąd pomiaru będzie duży - np. rzędu 5-10%, ale jednak nawet takie badania są miarodajne.

   a tu już całkowita niezgoda. tak mała próbka nie ma sensu i ten błąd może wcale nie być rzędu 5-10% albo może być rzędy 95%. wiesz dlaczego? bo w tak małej próbce masz szansę trafić na osoby, które reprezentują dany pogląd tylko. mała próbka nie mówi NIC. bo zakładam że nie wybierałeś tych ludzi jakoś specjalnie.

   W drugą stronę: jeżeli Wykopki twierdzą, że wszyscy handlowcy są niezadowoleni z tej zmiany, a ja zapytam 20 i z tego prawie 100% odpowie mi, że są zadowoleni, to mogę na 100% stwierdzić, że Wykopki nie mają w tej kwestii racji. Bo to jest losowa próba, a nie wybrani przeze mnie znajomi, myślący tak jak ja, czy obracający się w moim środowisku.

   to twierdzenie że 100% ludzi jest niezadowolonych czy zadowolonych oczywiście nie ma sensu. i w tym kontekście próbka na którą się powołujesz "czarno na białym" pokazuje że to rozumowanie o "100% niezadolonych" jest nieprawdziwe. zgoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Jezus jaki ty jesteś tępy XD nie rozumiesz, ze fragment o tym, ze mi przeszkadzały wolne nie miał być argumentem per se, tylko pokazać ci, jak absurdalny jest twój tok rozumowania? Twoja próba nic nie znaczy, bo 20 osób to nic. Twoja próba jest źle dobrana. Twój jedyny argument w tej dyskusji to dowód anegdotyczny, bez jakiegokolwiek merytorycznego znaczenia.

   pokaż spoiler Praca dorywcza =\= praca w weekendy. Pracowałem równowartość 1,5 etatu miesięcznie, wiec nie wiem skąd wniosek że ze względu na dorywczy charakter akurat niedziele mi najbardziej pasowały ¯\\_(ツ)_/¯

  •  
   Shmit

   0

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: a co z pracownikami elektrowni, gazowni, policji, stacji benzynowych i całej reszty?! NAPRAWDĘ NIKT NIE PRACUJE ?! Czy tylko sklepy są zamknięte ?

  •  

   pokaż komentarz

   a tu już całkowita niezgoda. tak mała próbka nie ma sensu i ten błąd może wcale nie być rzędu 5-10% albo może być rzędy 95%. wiesz dlaczego? bo w tak małej próbce masz szansę trafić na osoby, które reprezentują dany pogląd tylko. mała próbka nie mówi NIC. bo zakładam że nie wybierałeś tych ludzi jakoś specjalnie.

   W drugą stronę: jeżeli Wykopki twierdzą, że wszyscy handlowcy są niezadowoleni z tej zmiany, a ja zapytam 20 i z tego prawie 100% odpowie mi, że są zadowoleni, to mogę na 100% stwierdzić, że Wykopki nie mają w tej kwestii racji. Bo to jest losowa próba, a nie wybrani przeze mnie znajomi, myślący tak jak ja, czy obracający się w moim środowisku.

   to twierdzenie że 100% ludzi jest niezadowolonych czy zadowolonych oczywiście nie ma sensu. i w tym kontekście próbka na którą się powołujesz "czarno na białym" pokazuje że to rozumowanie o "100% niezadolonych" jest nieprawdziwe. zgoda.

   @secret_passenger: Owszem, głównym celem było obalenie twierdzenia, że 100% jest niezadowolonych.
   Zdaję sobie sprawę, że to żadne badanie, ale powiedzmy sobie szczerze - prawdopodobieństwo, że trafiłem akurat na niereprezentatywną grupę, jest bardzo małe.

   Jezus jaki ty jesteś tępy XD nie rozumiesz, ze fragment o tym, ze mi przeszkadzały wolne nie miał być argumentem per se, tylko pokazać ci, jak absurdalny jest twój tok rozumowania? Twoja próba nic nie znaczy, bo 20 osób to nic. Twoja próba jest źle dobrana. Twój jedyny argument w tej dyskusji to dowód anegdotyczny, bez jakiegokolwiek merytorycznego znaczenia.

   @Underpeople: Twoja wypowiedź jak do tej pory była wyjątkiem potwierdzającym regułę. Ale możesz to jakoś uzasadnić, dlaczego wielkość próby jest źle dobrana? Bo w większości prac magisterskich wybiera się próbę rzędu 200 osób, gdy badanie dotyczy całej populacji osób w naszym kraju. Więc dlaczego 20 osób z grupy o wiele mniejszej, bo mówimy tylko o kasjerach marketowych, nie ma żadnego znaczenia? Chyba tylko dlatego, ze Ci z tym nie po drodze? Ale niech Ci będzie. Moje badania nie mają żadnego znaczenia. Sięgnijmy zatem po profesjonalne badania. I jak wyszły?
   http://www.taketask.com/wp-content/uploads/2018/03/Zakaz_handlu_w_niedziele_raport_online.pdf

   źródło: praca_niedzielna.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Underpeople: I jeszcze jedno pytanie 63 % za 16 % przeciw w badaniu opinii kasjerów i kasjerek na temat zakazu handlu w niedzielę.

   Tak więc jeżeli dla Ciebie mój tok rozumowania jest absurdalny, a jednocześnie ma on potwierdzenie w rzeczywistości, to wniosek jest taki, że dla Ciebie rzeczywistość jest absurdalna. Może powinieneś przedyskutować to ze swoim terapeutą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: handel_niedzielny.png

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: do obalenia tej tezy Twoja ankieta jest wystarczająca, ale tylko do tego. wyciągania wniosków na jej podstawie już bym nie ryzykował, bo moim zdaniem błąd jest zbyt wielki.

   a co do próbek - sondażownie robią badania przed wyborami i próbka to zazwyczaj ok. 1000 osób. 200 okazywało się zdecydowanie za mało. swego czasu interesowałem się tym i praktycznie żadna sondażownia nie prowadziła badań na podstawie mniejszej próbki właśnie niż 1000 respondentów.

   i nie chodzi tutaj o to by pokryć odpowiednio wielką część badanych, ale raczej o to by minimalizować błąd. w swojej ankiecie mogłeś pytać ludzi mieszkających w jednym województwie, w dużej mierze podobnie spędzających czas bądź też mających inne wspólne cechy. większa próbka pozwala zminimalizować ryzyko tego, że tacy będą nasi respondenci.

   powoływane się na korelację z innymi badaniami niczego nie udowadnia. Ty przywołałeś swoje badania w nieco innym kontekście. nie wiem jakie dokładnie zadałeś pytanie. pytanie w tej ankiecie, którą prezentujesz było o to czy ktoś będzie miał więcej wolnego czasu. i jak podkreśla sam badacz - dla osób mających dzieci jest to ważne. ale tu się nie ma czemu dziwić, bo niedziela jak i sobota to są 2 dni w tygodniu jakie wolne mają również dzieci. dla tych osób ekwiwalent wolnego w czwartek czy inny dzien tygodnia nie jest atrakcyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytałem o ten zakaz wyrywkowo kilkunastu sprzedawców - co myślą na ten temat. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że mają wolne niedziele.

   @PierroLeone: Po to, by dwa dni przed zap@%@!$%ać dwa razy więcej, a po niedzieli z dostaw nie mogą się odkopać do środy, a są takie miejsca, że mają ciągle braki na półkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: W Norwegii małe sklepy są otwarte w niedzielę.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Pytałem o ten zakaz wyrywkowo kilkunastu sprzedawców - co myślą na ten temat. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że mają wolne niedziele.

   @PierroLeone: ale p#%#!!#isz, już widzę jak pytasz o to kilkanaście osób :-P
   Kiedy wy dzbany zrozumiecie, że prawo pracy jest takie samo dla wszystkich? Ci ludzie też pracowali te 160h, jak reszta. Do tego w sklepach są zmiany, równie dobrze mogła danej osobie wypaść jedna, albo dwie niedziele w miesiącu, a nie 4. W sam raz na to, żeby nie brać urlopu, żeby w tygodniu coś załatwić - lekarz, urząd, bank, cokolwiek. Do tego nie mieli tych dni przypadkowo wolnych - pracujesz w niedzielę? Masz piątek i sobotę wolną, albo jeżeli pracujesz w cały weekend, to poniedziałek i wtorek wolny. Nie ogarniacie tego komuchy...
   Do tego uj?!@no możliwość dorobienia studentom, jak i szukającym drugiej pracy do dorobienia... Brawo PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   W Austrii w niedziele sklepy są zamknięte i jest to najzupełniej normalne. To samo w Niemczech.

   @PierroLeone: W Austrii jest wielu imigrantów, którzy odp?@?%!?ają różne rzeczy. To samo w Niemczech.

   Pytałem o ten zakaz wyrywkowo kilkunastu sprzedawców - co myślą na ten temat. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że mają wolne niedziele.
   @PierroLeone: Pytałem o tą sytuację wyrywkowo kilkunastu mieszkańców - co myślą na ten temat. Wszyscy byli zadowoleni z tego, że coś się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: A gdzie będzie to bezrobocie? U mnie na dolnym śląsku brakuje ludzi do pracy. Z tego powodu ściągane do nas są osoby z krainy leżącej obok naszego kraju- Ukrainy, i przeszkadzają w powrocie do ojczyzny z zagranicy naszym rodakom, zatrzymując wzrost wynagrodzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: mam znajoma która pracuje w sklepie wielkopowierzchniowym i od zmiany na 1 niedziele handlową praktycznie nie ma wolnych weekendów zawsze ma pracujące soboty i 1 niedzielę a wcześniej miała wolną sobotę i niedzielę także coś te twoje statystyki z dupy są trochę nie trafione

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: kto jest za handlem w niedzielę, to niech pierwszy idzie sprzedawać w sklepie. Po miesiącu zdanie zmienią

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie martwi bardziej wybiórcze porównywanie się do zachodu. Jak trzeba wprowadzić nowe regulacje, podatki, zakazy itd. to chętnie powołują się na państwa europy zachodniej, w których dane przepisy już obowiązują. Jednak przy udogodnieniach, deregulacji, ulgach, obniżce podatków, podniesieniu kwoty wolnej itd. już to nie działa.

   @FuzzyWuzzy_: Najlepsze jest jak Pisuary mówią o wieku emerytalnym. Wtedy już sie do nikogo nie porównują. Kłamteusz bez oka, nie wspomina aby równac do zachodu. Bo jak tu równać jak za Odrą wiek wynosi 67 lat a jest plan i to bardzo realny aby wprowadzić 69 lat. Nie no wtedy to już w ógle sie nei porónujemy ale za to po chwili Kłamteusz opowiada o płacach jak na zachodzie. Ciekawe kto je wypracuje jak zamiast generować zyski, to PiSuary generują koszty obciążeniami emerytalnymi na które składa się coraz mniej ludzi. No debile. Ekonomiczne trole.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: ale p#%#!!#isz, już widzę jak pytasz o to kilkanaście osób :-P
   Kiedy wy dzbany zrozumiecie, że prawo pracy jest takie samo dla wszystkich? Ci ludzie też pracowali te 160h, jak reszta. Do tego w sklepach są zmiany, równie dobrze mogła danej osobie wypaść jedna, albo dwie niedziele w miesiącu, a nie 4. W sam raz na to, żeby nie brać urlopu, żeby w tygodniu coś załatwić - lekarz, urząd, bank, cokolwiek. Do tego nie mieli tych dni przypadkowo wolnych - pracujesz w niedzielę? Masz piątek i sobotę wolną, albo jeżeli pracujesz w cały weekend, to poniedziałek i wtorek wolny. Nie ogarniacie tego komuchy...


   @FrasierCrane:
   Kolejny przemądrzały gimbus. Gdybyś uważnie i ze zrozumieniem przeczytał wypowiedzi ludzi pracujących w handlu w tym wątku, to byś wiedział, że często pracują dłużej, niż 8 godzin dziennie i często mają wolne w środku tygodnia. Mogą też mieć wolny dzień w tygodniu za sobotę. Poza tym sam piszesz, że w sklepach są zmiany, więc przy pracy zmianowej da się ogarnąć lekarza, urząd, czy bank bez urlopu. Niestety dzieci chodzące do szkoły mają wolne zawsze tylko w niedzielę. Pewnie dlatego w ankietach kasjerzy-rodzice bardziej sobie chwalą ten zakaz.
   Ja rozumiem, że nie przyjmujesz rzeczywistości. Jeżeli nie wierzysz, że pytałem kogokolwiek o cokolwiek, to parę postów wyżej wkleiłem wyniki profesjonalnego badania kasjerów i wyszło tak samo. Ja w przeciwieństwie do wielu piszących osób mam szacunek do ludzi pracy - również tych pracujących w sklepie - i zdarza mi się z nimi zamienić parę słów - ot tak z przyzwoitości. Wystarczy zagadać o niedzielnym zakazie i sami chętnie się wypowiadają.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś nie potrafi znaleźć w tygodniu czasu na spacer z rodzina, to nie pracujące niedziele są problemem. Wielcy k@#%a apologeci rodzin się znaleźli XD

   @Underpeople: Jak ktoś nie potrafi znaleźć w tygodniu czasu na zakupy... XD
   Zauważyłem ciekawą rzecz. W tym wątku wypowiedziały się już 4 osoby pracujące w sklepie. Tylko jedna krytykowała ten zakaz (ale już w sklepie nie pracuje, pracowała tylko dorywczo i nie ma rodziny). Wszyscy cieszyli się z tego, że mają wolne w niedzielę.

   pokaż spoiler Wszyscy dostali minusy

  •  

   pokaż komentarz

   @pavulon78 buahaha to może jeszcze listonosze mają podziękować PiSowi za wynalezienie emaila? Jpd jaka umysłowa bieda.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  To akurat fakt, sobota już od dłuższego czasu jest dniem zakupowo spalonym ze względu na tłumy klientów.

 •  

  pokaż komentarz

  ja kibicuje samoobsługowym kasom, wszyscy uciśnieni w handlu będą mogli odpoczywać 7 dni w tygodniu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna