•  

  pokaż komentarz

  No ale czego nie rozmiecie? To działa tylko w jedną stronę, jak przystało na równouprawnienie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   źródło: zakazany-humor.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: Ciekawe ilu mężczyzn złożyło CV bo to jest dość kluczowe. Mogło być tak, że żaden - jest to raczej dość mało prawdopodobne ale możliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia: Jeżeli ich było mało to i tak powinien jakiś zostać przyjęty ze względu na płeć a nie kompetencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: No no, po prostu ciekawi mnie ilu mężczyzn było zainteresowanych tą posadą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia: to nie ma znaczenia ile mężczyzn złożyło, może nawet żaden, a jak żaden, to trzeba z tym walczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia: tu nie ma nic do kumania. Spurek walczy o tzw. "diversity", tzn. różnorodność w miejscach pracy. Czyli jeśli masz samych facetów w zespole to jesteś "be". I nie ma tu znaczenia, że to byli najbardziej kompetentni kandydaci ani też, że na dwieście CV tylko dziesięć należało do kobiet.

   I tutaj pięknie pokazano hipokryzję bo nie widzi problemu gdy sama wybiera według klucza kompetencyjnego który sobie stworzyła, natomiast gdy firmy prywatne robią to samo to już jej się to nie podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86: No więc dlatego zapytałam czy w ogóle jacyś mężczyźni składali swoje CV?
   Bo to, że wybrała same kobiety może świadczyć o tym, że po prostu żaden mężczyzna na składał aplikacji na to stanowisko - jest to dość mało prawdopodobne ale jednak możliwe. Ale widzę, że chyba nikt tu nie zadał sobie takiego pytania.
   Chyba wszyscy założyli sobie z góry, że kandydaci w postaci mężczyz byli ale Spurek żadnego z nich nie wybrała a tak na prawde to nie wiaodmo czy byli.

   I tutaj pięknie pokazano hipokryzję

   Nie pokazano żadnej hipokryzji tylko wy wyście sobie ją wymyslili. Powtarzam jeszcze raz, nie wiadomo czy jacyś mężczyźni w ogóle składali CV.

   Gdyby się okazało, że jacyś faceci składali swoje CV a ona żadnego nie wybrała to faktycznie wtedy można byłoby mówić o jej hipokryzji ale nie teraz kiedy nie wiecie czy byli faceci, którzy składali swoją aplikację na stanowisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia:

   No więc dlatego zapytałam czy w ogóle jacyś mężczyźni składali swoje CV?

   Ale tutaj nie chodzi o to. Tutaj chodzi o wyśmianie lewicowych teorii o konieczności różnorodności w miejscu pracy. Dla Spurek i im podobnych fakt, że w firmie są sami faceci oznacza tyle, że ktoś nie wybrał kobiet. Nie ma znaczenia:
   - czy kobiety w ogóle aplikowały
   - czy kobiety które aplikowały się nadawały
   - czy kobiety, które się nadawały były lepsze od facetów

   Nie próbuj stosować logiki do działań ludzi pokroju Spurek.

   Chyba wszyscy założyli sobie z góry, że kandydaci w postaci mężczyz byli ale Spurek żadnego z nich nie wybrała a tak na prawde to nie wiaodmo czy byli.

   Tak już z boku - odpowiedź członkini dosyć jasno sugeruje, że zostali "odsiani".

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86:
   Kolego, spokojnie, ja nie stosuje logiki do działań ludzi pokroju Spurek. Dlaczego zarzucasz mi takie rzeczy?

   Ja po prostu nie wiedziałam, że:

   Dla Spurek i im podobnych fakt, że w firmie są sami faceci oznacza tyle, że ktoś nie wybrał kobiet. Nie ma znaczenia:- czy kobiety w ogóle aplikowały- czy kobiety które aplikowały się nadawały- czy kobiety, które się nadawały były lepsze od facetów

   więc wyluzuj :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia:

   Kolego, spokojnie, ja nie stosuje logiki do działań ludzi pokroju Spurek. Dlaczego zarzucasz mi takie rzeczy?

   Bo próbowałaś logicznie wytłumaczyć działania tej pani.

   Ja po prostu nie wiedziałam

   więc wyluzuj :)

   Po prostu po ludzku chciałem wytłumaczyć z czego ludzie się śmieją. Ale oczywiście jak to na typowego użytkownika wykop.ru przystało - trzeba było zarzucić spinę drugiej osobie, która napisała coś o czym nie wiesz ¯\_(ツ)_/¯

   Zrób jeszcze może znalezisko w którym się rozpłaczesz i oskarżysz mnie o cyberbullying to zbierzesz trochę plusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86:

   Zrób jeszcze może znalezisko w którym się rozpłaczesz i oskarżysz mnie o cyberbullying to zbierzesz trochę plusów.

   Wyluzuj :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia: > Gdyby się okazało, że jacyś faceci składali swoje CV a ona żadnego nie wybrała to faktycznie wtedy można byłoby mówić o jej hipokryzji ale nie teraz kiedy nie wiecie czy byli faceci, którzy składali swoją aplikację na stanowisko..

   To jest typowe pójście na łatwiznę, a tu trzeba walczyć o parytety, rozbijać beton, jeżeli żaden mężczyzna się nie zgłosił to trzeba uruchomić specjalny program uświadamiający mężczyzn, że też mogą walczyć w sprawie feminizmu, co generalnie się dzieje, ale nie jest promowane. Karygodne podejście pani Szpurek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia jeśli żaden nie złożył cv to znaczy że zbyt mało było promocji rekrutacji w ich kierunku, podobnie jak z rekrutacja na studia na kierunkach ścisłych

  •  

   pokaż komentarz

   No no, po prostu ciekawi mnie ilu mężczyzn było zainteresowanych tą posadą.

   @Olivia: jakoś środowiska Spurek nie patrzą tak na IT, lub ogólnie kierunki/zawody techniczne gdzie staraja sie zwiekszysc roznorodnosc xD wtedy trzeba zrobić specjalne szkolenia, większą pensję dla mezczyzn by ich zachęcić, programy itd.

   Jesli zaden nie zlozyl to jest to wina tego, ze bylo to zbyt mało promowane- slyszalas o hasle dziewczyny na politechniki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Olivia: A Ty skąd się urwałaś, ze średniowiecza?

   pokaż spoiler Hehe, ale jej dogadałem.


   Bo to, że wybrała same kobiety może świadczyć o tym, że po prostu żaden mężczyzna na składał aplikacji na to stanowisko

   Podobnie na przykład na studia techniczne czy stanowiska inżynierskie aplikuje znacznie więcej mężczyzn niż kobiet, bo po prostu kobiety rzadko interesują się takimi rzeczami - ale to nie zwalnia pracodawców ani uczelni z moralnego obowiązku przyjmowania po równo kobiet i mężczyzn i zapewnienia że osiągną te same wyniki (płace czy oceny), prawda? Na tym polega równość (w ujęciu pani Spurek). Przewaga mężczyzn w jakiejś branży albo wyższe zarobki mężczyzn dowodzą dyskryminacji, nikt przy tym nie pyta o proporcje zainteresowania albo kompetencji.

   Jeśli żaden mężczyzna nie aplikował, to ze względu na opresyjną kulturę która przypisuje im role i zniechęca do zajmowania innych. Od dziecka wmawiano im że mężczyzna to powinien być strażakiem, inżynierem, żołnierzem, a nie feministką, czy innym rzecznikiem praw mniejszości. Stąd przypuszczalnie masz rację - pewnie niewielu mężczyzn aplikowało. I jest to oczywista nierówność, a obowiązkiem obowiązkiem pani Spurek jest wyrównanie nierówności! Powinna podjąć działania afirmacyjne, skorzystać z narzędzi dyskryminacji pozytywnej, zmniejszyć wymagania stawiane mężczyznom i aktywnie ich zachęcać, żeby skompensować kulturową dyskryminację jakiej doświadczają. Zwiększyć promocję branży w męskich kręgach, zaoferować mężczyznom równą płacę przy mniejszych kompetencjach i obowiązkach, darmowe szkolenia, owocowe wtorki, czwartki pamięci o męskich osiągnięciach, środy.. no, wiadomo co w środy, równe szanse awansu czy udziału w ważnych przedsięwzięciach (tzn. równą ilość awansowanych i uczestniczących w ważnych projektach, bez względu na ich zainteresowanie i zaangażowanie) itd. W każdym razie proporcje 50:50 liczby pracowników i 1:1 zarobków, bez względu na kompletny brak zainteresowania mężczyzn taką pracą. Na pewno znajdą się zainteresowani jeśli wystarczająco obniżone zostaną oczekiwania.

   Bo widzisz, gdyby oczekiwania wobec wszystkich były równe, mogłoby się okazać na przykład że mniej kobiet niż mężczyzn dostaje się do policji czy wojska, albo kobiety w branży IT zajmują głównie administracyjne stanowiska i średnio mniej zarabiają od mężczyzn na stanowiskach technicznych, albo, nie daj boże, okazałoby się że w krajach różnorodnych etniczne, Azjaci osiągają lepsze wyniki w nauce od Murzynów. Oburzające!

   Teraz już rozumiesz?

   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  200 aplikacji, 4 wymagające etapy rekrutacji (...)

  Haha, tak, jasne, a jaki odsetek mężczyzn i czarnych został odsiany na pierwszym etapie, czyli na selekcji przysłanych zgłoszeń? :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze ta dzbaniara naciska na Unie żeby ukarała Polskę i Wegry za nieprzyjęcie uchodźców. Mówcie co chcecie ale to najgorsza posłanka/poseł .

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż za rasistka i homofobka, dlaczego nie ma tam czarnej kobiety?
  A gdzie homoseksualny mężczyzna?
  Już nie wspomnę o transwestycie w zespole, totalnie homofobiczna ta Spurek jest

  Zebranie białych rasistek, obrzydzające ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Śpurek to dla mnie hipokrytka.
  Cierpienie zwierzątek be, a nosi pasek chyba lui viton za 4k ze skóry. Oczywiście jest wymówka, to był prezent xD
  Do brukseli chciałaby jeździć pociągami a nie samolotami latać, no ale nie ma pociągów. Oczywiście to gównoprawda, pociągi są i to bardzo dogodne i wygodne.
  Chciała zablokować ostatni etap budowy S7 między krakowem a wawą, bo jakieś żabki. Mimo że na takie okoliczności są procedury, to sapała coś, że poskarży się w UE.
  I tak w nieskończoność. Nie zdziwi mnie jak kiedyś ktoś ją przyłapie na wpieprzaniu tłustego wołowego burgera z dodatkowym bekonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @eclypse:

   ktoś ją przyłapie na wpieprzaniu tłustego wołowego burgera z dodatkowym bekonem.

   Ale to ktoś jej postawił, co miała odmówić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @eclypse: moim zdaniem babka wykazuje cechu socjopatii i narcyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @eclypse: Robert Mazurek w hejt parku stwierdził, że jego zdaniem ona jest trollem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @eclypse: moim zdaniem babka wykazuje cechu socjopatii i narcyzmu. @Morthgar wystarczy zobaczyc jakis wywiad z nia i ten sztuczny przyklejony usmiech. Ogolnie to sie kobiet nie boje ale z nia bym sie bal zostac sam w jednym pomieszczeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @eclypse: krowy gwałcone, ale pasek z cielęcej skóry Lv to inna sprawa, szalik burberry kaszmirowy jest tak samo potrzebny do życia. Nie wszyscy wiedzą co jest z czego, bywa. Pani doktorini tłumaczyła się tym, że ów zakupów dokonała przed zamiana w wegana (pasek z najnowszej kolekcji ale to nie jest istotne) Istotne jest to, że chodzac ubrana w loga od góry do dołu zachęca innych ludzi do takich ciuchów i jest trendsetterka. Swoją drogą sam miałem kilka takich szalików tylko z lumpa zarówno wełnianych jak i kaszmirowych i kupienie takich ciuchów nie wymaga dużego poświęcenia. A nie dość, że oszczędza się zwierzątka to jeszcze jest się ekologicznym kupując ciuchy z drugiej ręki, niestety pani Spurkini jako dumna reprezentantka klasy robotniczej i interesu prostych ludzi brzydzi się używkami. Jeszcze sobie przypomniałem o jej przepięknej torebce Lv na 99% znowu ze skóry jagnięcej/cielecej. Wyobraźcie sobie, że głosicie jak to biedne krówki są gwalcone, mając w szafie torebkę za 10 koła z ich skóry xd

   źródło: EHBDEcBXYAADmKF.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @squ6d: Można by pomyśleć, że pani Spurkini zwyczajnie nie wie, że można nosić rzeczy w jakiś torbach ekologicznych ale na zdj widzimy, że wystarczy jedynie się odwrócić i zobaczyła by panią w takiej torbie.

  •  

   pokaż komentarz

   @eclypse: Pani Sylwia Spurek wprawdzie sama nie przestrzega swoich zasad, ale rekompensuje to z nawiązką robiąc co w jej mocy żeby zmusić innych do przestrzegania ich. Ja widzę w tym troskę, dba o naszą postawę moralną znacznie bardziej niż o swoją własną. Jest jak dobry ojciec (ekm, ojczyni!), który sam nie zje, ale zawsze zadba o to żeby jego dzieci były najedzone.

   No i o ile bardziej może wpłynąć na losy świata wpływając na wszystkich zamiast podejmować działania na własnym ogródku, na przykład lobbując za masowym przyjęciem uchodźców (i ukaraniem Polski za to że tego nie zrobiła) niż sama przyjmując jednego! Jest jak oddany mąż stanu (ekm, mężyni!), który poświęci ogromną energię na zmiany które poprawią los wszystkim, nawet jeśli przez to nie wystarczy mu energii na przeprowadzenie tych samych zmian w swoim własnym domu.

   Wszystkich nas popycha do przodu, wkładając w to wszystkie siły, przez co sama zostaje z tyłu, co za poświęcenie!

   Nie zasługujemy na tak znakomitych polityków!

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna