Nord Stream 2. Niemcy i USA publikują wspólne porozumienie. Ani słowa o Polsce.

Nord Stream 2. Niemcy i USA publikują wspólne porozumienie. Ani słowa o Polsce.

Niemcy i USA udostępniły wspólne oświadczenie dotyczące porozumienia w sprawie Nord Stream 2. Kończy to konflikt dotyczący budowy gazociągu omijającego Ukrainę i Polskę.

 •  

  pokaż komentarz

  Ojej niemożliwe żeby pominęli takiego hegemona. Dobry wujek Sam mimo robienia gały zrobił deal z Makrelą i PutInem? Zapnijmy pasy bo czeka nas jeszcze pociśnięcie z 447.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25: To że wyłożą trochę kaski na Ukrainę też nie ma znaczenia, kasa poleci do Niemiec bo Ukraina kupi za nią technologie OZE.
   Identycznie jak z kasą z Funduszu Zadłużania, przecież tam my też będziemy musieli wydać 1/3 na "zieloną transformacje".

   A jak od paru lat mądrzy ludzie mówili żeby nie prowadzić polityki jednowektorowej to byli wyzywani od ruskich onuc... a teraz mamy deal Berlin - Moskwa, a Wielki Brat z uznaniem kiwa głową...

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25: Akurat laske robili tym drugim, za to na wykopie czytalem ze demokraci to gwarancja temeprowania ruskich a wychodzi ze zachod znow idzie na reset z Rosja.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25: No super pis nam wszystko załatwia. Już w Unii i na zachodzie nas nie chcą. Jak przyjdzie Ruski to nawet nikt się nie obejrzy za nami. Po prostu zachód będzie miał jeden problem z głowy. A nie zajmowanie się dzieckiem z upośledzeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25: Zamiast rozwijać technologie, budować własne czołgi i samoloty to wolimy budować kościoły, pomniki i karmić tłuste koty. Ze słabymi nikt się nie liczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25:
   Stany nas kochają po swojemu.

   Znaczy wedle praw swoich mniejszości. Polska ma tu postawę wypiętą a stanu nas kochają...

   Ale co tam, kupmy uzbrojenia za kolejne 5mld dolców, może będą nas kochać bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25 galę robili dla Trumpa a nie dlatego chorego na głowę dziada bidena

  •  

   pokaż komentarz

   @sayo300: tak było, jak był Tusk to takiego dziecka prymusa nigdy by nie przehandlowali i każdy by się obejrzał XD Do tej narracji trzeba co prawda pominąć Tuskową skuteczność w lobbowaniu przeciw Nord Stream 2 (być może stanowisko za niskie, w końcu taki miły facet), bo narracja mówi że tylko PiS się sprzeciwiał, no ale jak się myśli emocjami to się wierzy że kiedyś Polska była zieloną wyspą, mesjaszem narodów i krajem którego nie można było przehandlować XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: A dlaczego ty wracasz do rządów PO? To było już 6 lat temu. Ja krytykuję politykę zagraniczną PIS-u, która po prostu jest ch*jowa. Nie umieją z nikim się dogadać. Skłócili się z większością sąsiadów. Takie Polackie albo się zgadzasz z nami na 100 procent albo jesteś wrogiem. I somsiad złodziej nakradł nam to ma. Rząd Januszy dla Januszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25: NIE POTRZEBUJEMY NIKOGO!

   źródło: cdn.galleries.smcloud.net

  •  

   pokaż komentarz

   @sayo300: bo 6 lat temu to nie jest wieczność w polityce. W polityce należy wracać do tego co było 40 lat temu. A "dogadywanie się" i tym podobne memy nie mają znaczenia kiedy w grę wchodzą takie pieniądze jak Nord Stream 2. I takie państwa jak Ameryka, Rosja i Niemcy. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej, chociaż po nacechowaniu emocjonalnym jakie zaprezentował twój post myślę że możesz tego nigdy nie pojąć.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak od paru lat mądrzy ludzie mówili żeby nie prowadzić polityki jednowektorowej t

   @KazPL: Ale to naprawdę nie trzeba być szczególnie mądrym żeby to wiedzieć. A nasi politycy nie są idiotami- po prostu realizują swój nadrzędny cel - utrzymanie się przy korycie. I to im wychodzi albowiem społeczeństwo to debile.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebar25: jakby był Trump wciąż prezydentem to by do niczego takiego nie doszło, Trump wypadł i proszę, kręcenia lodów lewej strony świata ciąg dalszy

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: chłopie jeszcze rok temu USA miało inną retorykę i było powiedzmy że pro Polskie ale już tego nie ma i nie wróci ponieważ PiS zawalił. I nie ma do czego wracać tylko trzeba odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do której PiS z swoim prowadzeniem polityki zagranicznej się nie nadaję. Więc co ty wracasz do Polski sprzed 6 lat. I nie podając konkretów tylko mówiąc ogólnie. Ja podaję konkretnie co PiS zj*bał a ty "kiedyś było źle bo było źle". A rozpamiętywanie urazy do ludzi przez lata to też cecha Januszy więc zastanów się czy przez przypadek rząd Januszy dla Januszy nie opisuję ciebie wzorowo.

  •  

   pokaż komentarz

   chłopie jeszcze rok temu USA miało inną retorykę i było powiedzmy że pro Polskie ale już tego nie ma i nie wróci ponieważ PiS zawalił
   @sayo300: co PiS zawalił, wybór Bidena?
   Pisanie co PiS zawalił może zająć i 10 stron, ale apele Tuska też jakoś nie wpłynęły na Nord Stream 2. Za niskie stanowisko zajmował?
   A skoro tak - to jaka konkretna ekipa miałaby coś zmienić w tak dużym dealu? Jak byś to widział? Za innej ekipy wybraliby Trumpa, który chociaż coś próbował zrobić żeby to zablokować?
   Polska nie jest pępkiem świata. Janusz wierzy że jest i że jak będzie miło i będą nas chwalić to nikt nas nie sprzeda. Janusz nie pamięta co było przed 2 wojną światową.
   Zastanów się zatem który z nas jest tu januszem, bo chociaż o PiSie można wiele złego powiedzieć, to emocjonalne płacze i obwinianie go o wszystko to właśnie mentalne januszostwo. Polska to naprawdę nie centrum świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: Ty się pytasz co zawalił? Serio... AD Głupich pogratulowań dla bidena nie umiał złożyć. Ambasador USA im nie pasował. Lex TVN tyle lat było i jakoś nikomu nie przeszkadzało kto chciał to oglądał kto nie chciał to nie oglądał. Tylko że teraz większość chcę oglądać to chcą zlikwidować. Każdy instytut badający poziom demokracji obniża nam wskaźniki. Niemcy starają się nie odzywać ale tak samo skaczemy w ich stronę i machamy szabelką. A z podwórka mogę dorzucić. Zamordyzm. nie słuchają ludzi. Dokręcania śrubki na każdym kroku. Właśnie może trzeba ich wywalić aby powstał rząd tymczasowy i znajdą się ludzie którzy będą chcieli coś zrobić dobrego i rozsądnego dla tego kraju. Też szopka z Czechami nasi mówią dogadane Czesi mówią że nic o tym nie wiedzą. Kłamią jak najęci a jak ich się złapie to mówią że to nie oni. Sam na nich głosowałem w 2015 ale teraz tyle zwalili że nie zagłosuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayo300: nic nie zrozumiałeś.
   Wybór Bidena był czynnikiem decydującym.
   To co się dzieje w Polsce naprawdę nie miałoby znaczenia dla tego dealu.
   Jeżeli myślisz że gratulacje dla Bidena powstrzymałyby ten deal, powinieneś skończyć pisać o geopolityce.
   Istnieją rzeczy na które Polska nie ma wpływu i nie miałaby ich nawet gdyby dalej cała Unia nas chwaliła. To jedna z nich.
   Zauważam też że boisz się odnieść do faktu że walka Tuska nic nie dała. To dobrze. To dowodzi że po prostu nie możesz dostrzec błędów w swoim rozumowaniu. Tzw. ślepa plamka.
   Co dowodzi że pisanie z Tobą dłużej nie ma większego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: dalej Łukaszenko sobie wyciera nimi mordę grozi że Polacy chcą atakować nawet nie umieją wystosować do niego pisma albo porozmawiać z nim i się spytać gdzie i kiedy coś takiego powiedzieliśmy aby się wyjaśnił. A wracając do ns2 w 2014 była propozycja aby powstała odnoga koło Świnoujścia która będzie zasilać Polskę i Tusk był wtedy zainteresowany PiS to uciął. A jakbyśmy chcieli to byśmy mogli tranzytowac gaz na Ukrainę i my byśmy zarabiali nie Ukraina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: słuchaj Polska zrobiła multum złych ruchów nie poprawnych politycznie i dlatego nawet my nie możemy się upomnieć o to że ktoś źle z nami postępuje bo sami źle postępowaliśmy z innymi. Więc teraz przez rządy PiS jesteśmy chłopcem do bicia.

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego nawet my nie możemy się upomnieć o to że ktoś źle z nami postępuje bo sami źle postępowaliśmy z innymi.
   hm

   . A jakbyśmy chcieli to byśmy mogli tranzytowac gaz na Ukrainę i my byśmy zarabiali nie Ukraina.
   @sayo300:

   źródło: 6085773_700b.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Ojej niemożliwe żeby pominęli takiego hegemona. Dobry wujek Sam mimo robienia gały zrobił deal z Makrelą i PutInem? Zapnijmy pasy bo czeka nas jeszcze pociśnięcie z 447.

   @sebar25: Atak na TVN przyczynił się do tego co mamy. Ja się im nie dziwię. Brawo PiS za niszczenie naszego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: PiS zawalił przede wszystkim to, ze w projekcie mogliśmy partycypować. Odmówili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: nie wstawiaj mi głupich memów tylko po prostu wyprowadź mnie z błędu jak się mylę. Myślisz że jak wstawisz Mema to powiem o kurde no już nic nie powiem... A nie raz nie dwa wystarczą proste gesty aby coś ugrać. Zobacz nawet o Polsce nic nie napisali bo i po co. To jest sygnał dla naszego rządu że albo będziecie innaczej działać albo będziecie musieli radzić sobie sami. A teraz jak Rosja zakręci wam kurek bo będzie mogła. To sami sobie dawajcie radę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios na blokowanie NS2 nie miał wpływu sprzeciw PiS tylko stanowisko USA. A to po wyborach się zmieniło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usmiech_Niebios: wybór Bidena czy Trumpa nie ma większego znaczenia.
   Gazociąg był już za bardzo zaawansowany w budowie, zainteresowane kraje miały środki techniczne, finansowe, infrastrukturę i zwłaszcza wolę polityczną by go wybudować bez względu na opinie USA i jakiegokolwiek prezydenta USA.
   Jedynie trzeba było przerzucić statki z innych miejsc budowy, trochę je przerobić i przeszkolić ludzi co trwało prawie rok.
   Stąd opóźnienie i wielkie zwycięstwo USA, które było tylko realnie opóźnieniem projektu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Evergreengo: @konradpra: powinniście pisać ze sobą, moim zdaniem wybór prezydenta USA miał znaczenie w tym kontekście. Przy czym ja cały czas podkreslam że PiS a nawet Polska to za mała ryba na ten staw. Zresztą kto wie co by było gdyby USA wykazało realną wolę polityczną żeby nie dopuścić do powstania gazociągu po reelekcji Trumpa.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayo300: Był pomysł sprzedaży wszystkiego Niemcom albo Francuzom czy Holendrom. Wtedy zapewne bronili by swojej własności, klepiąc naszych robotników po plecach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mmmkurla: Akurat PIłsudski dobrze wiedział, że z obrażonymi sąsiadami nic nie zdziałamy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli w nagrodę za to że usa pozwolily Niemcom razem z ruskimi nas dymać, to jeszcze kupimy od nich czołgi...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ktoś spał na historii to się dziwi że niemiaszki machają ogonem na każde słowo z USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @nochybaniebardzo "Kto nie zna historii, jest skazany na ponowne jej przeżycie". -George Santayana

  •  

   pokaż komentarz

   @nochybaniebardzo: Bu ha ha ha ha ha ha czyli Niemcy nałożą sankcje na Rosję za to że Rosja razem z Niemcami buduję rurę Biden chyba odstawił leki na Alzheimera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nochybaniebardzo: A jako ktoś nie spał przez ostatnie 5 lat to pewnie zauważył zadziwiający związek tego typu decyzji z kompletną beznadziejnością naszej powstałej z kolan dyplomacji, która poza obrażaniem każdego kraju z jakim mamy kontakty dyplomatyczne (poza Węgrami, Koreą Północną i może Turcją), jest zajęta walką o tłuste stołki na co ważniejszych ambasadach zamiast robić to, co powinna: dbać aby nasz głos był słyszany na świecie.

   Ziobro zdziwienia gdy po raz kolejny widzę jak nawet zdanie kleksu na mapie w postaci Litwy czy Łotwy jest częściej wysłuchiwane niż opinia przecież całkiem dużego i w teorii nawet istotnego w UE kraju jakim jest Polska.

  •  

   pokaż komentarz

   @nochybaniebardzo: Zamiast historii doczytaj nt. aktualnej geopolityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @averge_joe: co ty za bajki opowiadasz. Akurat PIS zrobił wszystko co mógł aby NS2 powstrzymać. Proszę powiedz jak ty widzisz rozwiązanie tego sporu? Jakich decyzji od rządu oczekujesz? Gówno wiesz na ten temat tylko machasz sloganem " yhy tak polaczki wstają z kolan to wasza wina". Już ci populizm do reszty mózg wyżarł.

  •  

   pokaż komentarz

   @invit: Po wyciekach maili widać, co robił– sprawą zajmowało się trzech pijarowców i Morawiecki.

  •  

   pokaż komentarz

   @invit: No faktycznie postawienie wszystkich kart na nie tego kandydata na prezydenta USA to geopolityczne mistrzostwo świata. xd
   Albo potem nie gratulowanie zwycięzcy i spiny z ambasadorem.
   PiS zrobił właściwie wszystko źle i poszedł na polityczną wojenkę z obozem stanów po tym gdy nie wygrał trump.
   Licząc że stany same przyjdą i będą przepraszać, Polska nie jest w pozycji siły w tej relacji ale jak widać nasza administracja totalnie tego nie widzi. Nic dziwnego że administracja USA zdecydowała że czas przyspieszyć ten temat na korzyść niemców jak strona polska zaczęła wymachiwać szabelką.

  •  

   pokaż komentarz

   @nochybaniebardzo: Może wytłumaczysz mi, jak to możliwe, że Polska posiadająca kluczową lokalizację w Europie jest wciąż dymana?
   Wstaliśmy z kolan, czy co?
   Może napisz też jak widziałbyś naszą politykę zagraniczną.
   A dopiero potem wypowiedz się nt. tego kto macha ogonem.
   PS. Jak tam kolejne zakupy broni Polski u Amerykanów? Wiesz coś o tym?

 •  

  pokaż komentarz

  A z kim Amerykanie niby mieliby rozmawać jak polski rząd (PISdogłowi) zajęci na całego się demontowaniem demokracji, sądownictwa, szerzeniem nepotyzmu. Nie ma w Polsce osób z którymi można by na poważnie rozmawiać, nawet jakby chcieli to do kogo pójdą? Do PAD? - strażnika żyrandola, do Pinokia? - on nie podejmuje decyzji, do szeregowego posła? - on zajmuje się niszczeniem Polski i wprowadzaniem swojej wizji - Rosyjskiego Ładu.

 •  

  pokaż komentarz

  Porozumienie zakłada, że USA wstrzymają nakładanie sankcji w związku z budową Nord Stream 2, a Niemcy zainwestują w ukraińskie projekty i zobowiążą się do sankcji w razie wrogich działań Rosji.

  Berlin ma zainwestować na początek co najmniej 175 mln dolarów w projekty związane z "zieloną transformacją" ukraińskiej energetyki. USA i Niemcy mają promować i wspierać inwestycje warte co najmniej 1 miliard dolarów w ramach Zielonego Funduszu dla Ukrainy.
  Berlin zobowiązał się również do użycia wszelkich możliwych działań i środków na rzecz przedłużenia rosyjsko-ukraińskiej umowy o tranzycie gazu na okres do 10 lat. Obecna umowa wygasa w 2024 roku i przynosi Ukrainie ok. 3 mld dolarów rocznie.

  Czy aby na pewno Ukraina nie ma z tym nic wspólnego? Czy interesy syna Bidena na Ukrainie są ważniejsze od sojuszników?

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna