Czemu z Polską można robić, co się chce? Czesi też mają nas za frajerów

Czemu z Polską można robić, co się chce? Czesi też mają nas za frajerów

W 2018 roku Francja wypowiedziała Polsce wojnę handlową i zaczęła systemowo prześladować polskie firmy we Francji, szermując przy tym całym wachlarzem haseł, o ochronie przed wyzyskiem, dumpingiem socjalnym etc. Tymczasem francuska Orange otrzymała… 820 mln pomocy publicznej od polskiego rządu.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu z Polską można robić, co się chce?

  Bo z polakami mozna robic co sie chce, pokazuje to nasz rzad nie raz. Nie potrafimy wyciagac konsekwencji z oszukiwania nas, klamania nam w oczy, wykorzystywania nas itp.

  Szumowski, obajtek, wybory kopertowe, przepychane ustawy, prawo aborcyjne itp ktos cos? komus wlos z glowy spadl?
  Duda gwarant nie podnoszenia podatkow a dzis memy ze juz ciezko wymyslec niewprowadzone podatki? Cokolwiek z tym zrobilismy?

  Jak inne kraje maja nas traktowac powaznie? bo co? obrazimy sie na twitterki? zrobimy potezny post na fejsbuczku? podpalimy tęcze?

  To samo teraz, tsue itp a polscy politycy gowno zrobia, bo obecny stan energetyki to sa glosy gornikow na wyborach i oni tego nie dotkna. Po prostu w TVP powiedza ze przeciez polska jako galaktyczne mocarstwo ktoremu chiny zazdroszcza pkb spokojnie taka kare wezmie na klate.

  Nawet gdyby polityk ktorejs strony wyszedl i strzelal do dzieci w szkole to narod tylko by sie pokłócił czy to dobrze czy zle. Bo kłócimy sie juz nie o racje tylko w imie jakiegos pokreconego honoru.
  Nawet jak polityk PISu cos ukradnie to go nie ukarzemy bo polowa spoleczenstwa bedzie darla jape ze przeciez za PO tez kradli i odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: Nie, to dlatego że nasz kraj został upatrzony przez wybranych i systematycznie od lat jest sprzedawany i niszczony, a ludzie są manipulowani i oszukiwani. Gdyby upatrzyli sobie UK, Czechy czy Ukrainę to byłoby to samo.

   Skoro połowa świata nabrała się na covid, to nie dziwne że dziesięciolecia manipulacji biednego kraju mają efekt jaki mają. Po prostu rządzą nami zdrajcy i tyle. W sumie teraz zdrajcy są już wszędzie. A społeczeństwa w większości składają się z ludzi którzy nie zastanawiają się nad przyczyną rzeczy, więc łatwo jest to wykorzystać. Doskonale widać to po narracji covidiańskiej, nawet lekarze się pod tym uginają nagle magicznie wierząc w "chorobę bezobjawową", choć to bezpośrednio przeczy temu czego się uczyli. To co ma zrobić zwykły człowiek, mając po drugiej stronie złożone oszustwa polityczne, gospodarcze i medyczne? Efekt wielu lat inżynierii społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @NoblePhantasm: Dobrze wyszkolony niewolnik będzie wmawiał sobie że sam jest wszystkiemu winien i wy to dokładnie powielacie. Brawo, brawo! To jak z marketingiem MLM, system jest ustawiony na wieczną przegraną, ale jak coś nie wychodzi to znaczy że za mało się starasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podstawy socjotechniki.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoblePhantasm: Nigdy, ale to nigdy nie jest to problem w nas, naszych wyborów i decyzji. Wszystko co złe to wina spisgów i nieszczęść zsyłanych przez tego samego Boga którego syn sobie tutaj króluje, a matka jego dziecka jest królową ( ͡° ͜ʖ ͡°) PiS robi z nas taki zaścianek że jak tutaj walnie coś powaznego to nikt nawet palcem nie kiwnie bo wszyscy będą przekonani że nam sie należało.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, to dlatego że nasz kraj został upatrzony przez wybranych i systematycznie od lat jest sprzedawany i niszczony, a ludzie są manipulowani i oszukiwani. Gdyby upatrzyli sobie UK, Czechy czy Ukrainę to byłoby to samo.

   @Anna_: Czy ci "wybrani" kontrolują wszystkie państwa ościenne Polski? Kim oni są? Jakieś nazwiska?

   pokaż spoiler Srogie piguły.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ci "wybrani" kontrolują wszystkie państwa ościenne Polski? Kim oni są? Jakieś nazwiska?

   @panczekolady: A widział zdebilenie covidowe na świecie? Co z wami jest ludzie XD świat zrobił giga fikołka, a wy dalej bawicie się w niedowiarków. Dobrzy niewolnicy, albo trole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Poproszę o odpowiedź na pytanie o jakich "onych" rozmawiamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis:

   Bo z polakami mozna robic co sie chce, pokazuje to nasz rzad nie raz.

   Bo nie mamy polityki zagranicznej. Są totalne miernoty niepotrafiące w ogóle się poruszać na arenie międzynarodowej i budować poparcia. Jedyny sposób uprawiania polityki jaki zna PIS to "oblężona twierdza" czyli usprawiedliwianie się przed własnym elektoratem, że wszyscy są źli a my się bronimy.

   W jaki sposób PIS miałby z kimś współpracować jak każde spotkanie z politykiem z innego kraju jest przedstawiane jako zdrada?

   W ten sposób w każdej sprawie na której nam zależy jest 27:1.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Jak widzę takie bzdury jak ktoś pisze, to wcale się nie dziwię, że pis ma takie poparcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @panczekolady: Ty dobrze wiesz jakich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, to dlatego że nasz kraj został upatrzony przez wybranych i systematycznie od lat jest sprzedawany i niszczony, a ludzie są manipulowani i oszukiwani. Gdyby upatrzyli sobie UK, Czechy czy Ukrainę to byłoby to samo.

   @Anna_: taaak. Wszystkie potegi świata, łącznie z pepkiami się na Polskę uwzielt

  •  

   pokaż komentarz

   Cokolwiek z tym zrobilismy?

   @3mortis: juz bez narodowego biczowania sie. kazdy jeden kraj w europie ma z tym problem. i nie w polityce wewnetrznej lezy zrodlo kryzysu, tylko w polityce zagranicznej. pisowskie czuby jak chca pokazac sile, to tupia noga i pluja na innych zamiast wspolpracowac. i dlatego inni maja na nas wyj@!@ne

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: NIE
   Dla tego ze Polacy to debile którzy zawsze winnych szukają w koło i nie są zdolni do autorefleksji i wyciągnięcia wniosków. Jak polak coś sp%!!#?#i to powie urwało się takie gówno teraz robią kiedyś to było a nie urwałem bo młotkiem nap..em następnym razem spróbuje inaczej.

   Po prostu bycie ofiarą mają we krwi. Bo im się do głowy tłucze klęski w postaci powstania warszawskiego i tłumaczy ze to patriotyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_:

   Nie, to dlatego że nasz kraj został upatrzony przez wybranych i systematycznie od lat jest sprzedawany i niszczony, a ludzie są manipulowani i oszukiwani.
   Ciężko się nie zgodzić. Polecam przeczytać ten tekst o neokolonialiźmie, jeżeli go nie czytałeś/aś
   https://nowakonfederacja.pl/iii-rp-czyli-nowe-kondominium-zachodu-2/

  •  

   pokaż komentarz

   @andrzejedude: Dzięki za linka, nie czytałam, ale widzę już że to jest dokładnie o tym o czym tutaj piszę. Niesamowite jak wielu ludzi wciąż wierzy że sami są sobie winni, świetnie ich wyszkolono. Nie dość że są ofiarami, to jeszcze to kultywują psiocząc sami na siebie, jakby to miało im w jakikolwiek sposób pomóc, jak pies ogrodnika. O ile tutaj to są prawdziwi ludzie, a nie jakieś trole które mają podtrzymywać iluzję.

   Zaskakujące jest jednak że ta pseudopandemia niczego ich nie nauczyła. Wielu zobaczyło co jest co, ale jakoś im ta wiedza na inne dziedziny życia już się nie przekłada, czyli znów nie wyciągają wniosków z lekcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis ja mam beke z tego jak na zachodzie ludzie wychodzili na ulice to m.in na wykopie sie śmiali. Przykład Francji. Pisali na wykopie" we Francji stabilnie" otóż tam ludzie wyszli. Żółte kamizelki to byl protest klasy sredniej i klasy robotniczej. Kiedy u nas byl protest klasy sredniej lub robotniczej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Takim antycovidiańskim ignorantom jak wy powinno się odbierać dostęp do Internetu, bo tylko plugawicie ten wspaniały wynalazek niosący kaganek oświaty całej ludzkości. Nowotwory nie przebiegają bezobjawowo? Cukrzyca typu 2? Nawet sama grypa, z którą zrównujecie koronawirusa, może przebiegać bezobjawowo.

  •  

   pokaż komentarz

   Niesamowite jak wielu ludzi wciąż wierzy że sami są sobie winni,
   @Anna_: W tym kraju jest chlew właśnie przez takich jak Ty i tobie podobni, którzy nie uznają kompromisów i uważają, że zawsze mają rację, a inni się na nich uwzięli. Najgorszy sort człowieka, z którym nie da się nic konstruktywnego zbudować.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: Ale jednocześnie jak któryś wyjdzie przed szereg i powie, że Niemcy czy inni robią nas w uja i trzeba bronić swoich praw oraz interesów, to od razu jest wycie lewicowych "intelektualistów", że nacjonalizm się budzi, że Polska jest przeciwna integracji i że w ogóle będą nas wytykać palcami.

   Polski rząd jest głupi, ale tak samo głupi są ci, którzy myślą, że UE to jest jakaś mityczna wspólnota i wszyscy powinniśmy płakać śpiewając Odę do radości. Spora część polskich "elit" politycznych uważa, że jako kraj powinniśmy po wsze czasu całować ich wszystkich po butach za to, że pozwolili nam do tej UE wejść i siedzieć cicho. Liczą się interesy i jednak wolałbym, żeby rząd w pierwszej kolejności dbał o te interesy, a w drugiej przejmował się tym co o nas myślą.

  •  

   pokaż komentarz

   A widział zdebilenie covidowe na świecie? Co z wami jest ludzie XD świat zrobił giga fikołka, a wy dalej bawicie się w niedowiarków. Dobrzy niewolnicy, albo trole.

   @Anna_: A jak był wypok ostatnio gdzie prezydent Chorwacji powiedział że jest dość szczepień i wstrzymają kolejne -- to oczywiście nie był dowód na brak spisku wg. spiskowej strony Wypoku. Więc to taki średnio falsyfikowalny uczuć (nawet teorią spiskową ciężko to coś nazwać, gdy nie ma żadnych detali - tylko jakieś tajemnicze mroczne siły robiące coś).

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_:

   upatrzony przez wybranych

   Jak zwykle polacy-prawacy obarczają za swoje niepowodzenia wszystkich tylko nie siebie :) Dlatego tak łatwo wami manipulować, wystarczy pokrzyczeć o Żydach, odnieść się do patriotyzmu i już jesteście w garści jakiegoś wybitnego inaczej lidera Konfederacji.

   Każdy czyha na Świętą Wielką Polskę, tutaj panbuk ucałował ziemię, tu przyjdzie powtórnie mesjasz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: z drugiej strony, czy warto schodzi do poziomu zaklamanych panstw?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: wykop to state of mind. Tutaj odpisuja Ci ludzie ktorzy nie maja pojecia o zyciu praktycznie nic. Nie warto sie tutaj wypowiadac bo jedyne co Cie czeka to glupota poparta szczynami. Najwazniejsze to sie nie przejmowac ta banda idiotow ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: polać temu panu!
   Verba veritatis, in vino veritas czy jakoś tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: problem jest głębszy, bo tu nie chodzi o obajtka czy szumowskiego.
   obojętnie kto będzie rządził to jest przyzwolenie na kradzież dla osób przy korycie, i nikogo się nie kara. obojętnie z jakiej opcji politycznej.
   widać to na przykładzie że NIK robi kontrole, przekazuje raporty... i dokładnie nic z tego nie wynika: żadnych zarzutów, nic.
   jest to pozostałość po komunizmie ale pieczołowicie ją zachowano projektując Polskr na nowo w 89 roku

  •  

   pokaż komentarz

   to dlatego że nasz kraj został upatrzony przez wybranych i systematycznie od lat jest sprzedawany i niszczon

   @Anna_: Taaaak zawsze wszyscy winni tylko nie my sami. xD

  •  

   pokaż komentarz

   Żółte kamizelki to byl protest klasy sredniej i klasy robotniczej.

   @prostymysliciel: Eh, nawet jeśli to i tak wpisywał się perfekcyjnie w zjawisko opisane tutaj:
   astralcodexten substack com/p/book-review-the-revolt-of-the-public) (no, źródło z drugiej ręki)

   When Martin Luther King marched on Washington, he built an alliance of various civil rights groups, unions, churches, and other large organizations who could turn out their members. He planned the agenda, got funding, ran through an official program of speakers, met with politicians, told them the legislation they wanted, then went home. The protests of 2011 were nothing like that. They were just a bunch of people who read about protests on Twitter and decided to show up.

   Also, they were mostly well-off. Gurri hammers this in again and again. Daphni Leef had just graduated from film school, hardly the sort of thing that puts her among the wretched of the earth. All of these movements were mostly their respective countries' upper-middle classes; well-connected, web-savvy during an age when that meant something. Mostly young, mostly university-educated, mostly part of their countries' most privileged ethnic groups. Not the kind of people you usually see taking to the streets or building tent cities.

   Some of the protests were more socialist and anarchist than others, but none were successfully captured by establishment strains of Marxism or existing movements. Many successfully combined conservative and liberal elements. Gurri calls them nihilists. They believed that the existing order was entirely rotten, that everyone involved was corrupt and irredeemable, and that some sort of apocalyptic transformation was needed. All existing institutions were illegitimate, everyone needed to be kicked out, that kind of thing. But so few specifics that socialists and reactionaries could march under the same banner, with no need to agree on anything besides "not this".

   -------

   In Gurri's telling, High Modernism had always been a failure, but the government-media-academia elite axis had been strong enough to conceal it from the public. Starting in the early 2000s, that axis broke down. People could have lowered their expectations, but in the real world that wasn't how things went. Instead of losing faith in the power of government to work miracles, people believed that government could and should be working miracles, but that the specific people in power at the time were too corrupt and stupid to press the "CAUSE MIRACLE" button which they definitely had and which definitely would have worked. And so the outrage, the protests - kick these losers out of power, and replace them with anybody who had the common decency to press the miracle button!

   The general formula is (1.) take vast social problem that has troubled humanity for millennia (2.) claim that theoretically The System could solve the problem, but in fact hasn't (3.) interpret that as "The System has caused the problem and it is entirely the system's fault" (4.) be outraged that The System is causing obesity and homelessness and postmodernism and homosexuality and yet some people still support it.

   ------------

  •  

   pokaż komentarz

   @prostymysliciel:

   2/2

   Any system that hasn't solved every problem is illegitimate. Solving problems is easy and just requires pressing the "CAUSE MIRACLE" button. Thus the protests. In 2011, enough dry tinder of anger had built up that everywhere in the world erupted into protest simultaneously, all claiming their respective governments were illegitimate. These protests were necessarily vague and leaderless, because any protest-leader would fall victim to the same crisis of authority and legitimacy that national leaders were suffering from. Any attempt to make specific demands would be pilloried because those specific demands wouldn't unilaterally end homelessness or racism or inequality or whatever else. The only stable state was a sort of omni-nihilism that refused to endorse anything.

   There is no longer a role for leaders qua leaders; they would attain office, fail to solve everything immediately, and get torn to pieces. To adapt, leaders have become “protesters-in-chief”. Gurri says that Obama's presidential speeches took an unprecedented turn from "here is why America is great" to "I stand beside you in your conclusion that everything sucks and in your desire to change it". Obama marched with protesters and validated their anger. In the afterword for the second edition, Gurri holds up Trump as a different sort of protester-in-chief, somebody whose very existence sends a message of "I hate the elites and everything they stand for", and who consequently gets a pass on not having solved all problems yet. These leaders portray themselves as outsiders, just as angry and oppositional as any blogger or Occupy denizen or Tea Party sign-waver, but equally powerless in the face of the true elites, who are vague and formless and everywhere and not up for re-election

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: nie masz broni atomowej, to się z tobą nie liczą, tym bardziej jeśli masz słabą gospodarkę to będą cię prześladować jak oskarki prześladują przegrywów w szkołach...

  •  

   pokaż komentarz

   obojętnie kto będzie rządził to jest przyzwolenie na kradzież dla osób przy korycie, i nikogo się nie kara. obojętnie z jakiej opcji politycznej.

   @PotwornyKogut: oczywiscie, nie bede bronil PO itp, ale akurat to sa ostatnie wydarzenia i mysle ze problem juz jest szczegolnie widoczny teraz, mam wrazenie ze pis nie tyle kradnie wiecej co bardziej bezczelnie na zasadzi "no ukradlem i co mi pan zrobi?"

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis:
   Ale jaki polski
   rząd?
   Ostatni polski rząd mieliśmy w 1939 roku. Potem to sama polskojezyczna agentura.

  •  

   pokaż komentarz

   wykop to state of mind. Tutaj odpisuja Ci ludzie ktorzy nie maja pojecia o zyciu praktycznie nic. Nie warto sie tutaj wypowiadac bo jedyne co Cie czeka to glupota poparta szczynami. Najwazniejsze to sie nie przejmowac ta banda idiotow ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @laki_dlu: Hehe ano racja, ale są i mądrzejsze jednostki które dzielą się informacjami, więc ostatecznie warto. Niektóre wykopy są specjalnie prowadzone w taki sposób by wytresować ludzi do odpowiedniego myślenia, jak np ten. To samo jest pod proszczepiennymi wypokami, w ciągu kilku minut strona wybija na główną, wcale to nie jest dzięki zwoływaniu się zlewaczałych i tym podobnych.

   Cóż, jak ktoś jest idiotą to się na to nabierze. A wiara że przyczyna leży gdzie indziej, czyli jak tu próbuje się wmówić, w samych Polakach którzy są 'tu wstawić obraźliwe określenia', jest tylko na rękę ludziom którzy nas sprzedali. Barany same się pilnują, to znaczy, kto jest baranem, ten jest baranem.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: A gdzie krytyka złodziejstwa i 'zdradziectwa' PO i lewicy?

  •  

   pokaż komentarz

   @profSowa: No i wlasnie o tym pisalem, nie mozna zamknac np szumowskiego bo jak nie zamknelismy pana XYZ 10 lat temu to juz nikogo nie mozna, to nie bedzie fair, dajmy im nakrasc tyle ile poprzednicy zanim w ogole cos powiemy.
   Nie mozna krytykowac pisu "bo za PO..."

   Pisalem tylko przyklady, o osobach z ostatnich lat, wiem ze PO nie jest swiete, ich tez juz dawno powinnismy rozliczyc.

   Polacy maja wlasnie ten problem ze nie rozliczaja nikogo, a im dluzej dana partia jest u koryta tym bardziej sie rozbestwia i widzi ze nawet nie trzeba sie z niczym kryc.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: O poprzednich "nierządach" to celowo zapomniałeś? Chciałeś coś zasugerować? A o "obywatelach" nie wspomnisz? Warchoł na warchole, zarówno w rządach, jak i w statystycznym domu.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo z polakami mozna robic co sie chce, pokazuje to nasz rzad nie raz

   @3mortis: Rząd jest zainteresowany tylko sondażami wyborczymi więc ma w dupie polityke zagraniczną ważna jest tylko propaganda. Jedyna akcja dyplomatyczna dopuszczalna przez PiS to pierdzenie w twarz innym państwom bo to się sprzedaje jako "wstawanie z kolan", niestety w ten sposób niczego z nikim się nie załatwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: ladnie zakreciles. Tematem jest wykiwanie polakow przez UE, Niemcy, Francje. A skrecilem w PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: wystarczyło, że nas podzielili na lewactwo/prawactwo i mogą robić co chcą. Wystarczy popatrzeć na wypok jaka tu jest wojna. Naród podzielony to naród zgubiony i oni o tym wiedzą kocie. Teraz skala wału nie ma żadnego znaczenia, bo nawet jak idzie w świat info, że ktoś nakradł to suweren i tak się wyzywa od lewaków/prawaków, a nie zajmuje sprawą

  •  

   pokaż komentarz

   Wybraliśmy gauganow którzy jedyne czego potrafią bronić to swoich stołków i rozdawać posady swoim bliskim. Czego wy oczekujecie. A najlepsze jest to ze wygrają kolejna kadencje na 100% bo nie ma kto ich zastąpić i przekupili Polaków za 500+ które nie długo będzie 500-.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Masz zdecydowanie racje, tylko czemu wszyscy minusują?

  •  

   pokaż komentarz

   @maat3q: Szekle muszą się zgadzać albo wykopki nie grzeszą inteligencją. Mam już ponad 260 minusów, to chyba mój rekord :D

  •  

   pokaż komentarz

   O poprzednich "nierządach" to celowo zapomniałeś? Chciałeś coś zasugerować? A o "obywatelach" nie wspomnisz? Warchoł na warchole, zarówno w rządach, jak i w statystycznym domu.

   @mangahelper: pisalem juz komus ze obecny rzad to ponad 1 kadencja, podaje aktualne przyklady a nie 8 letnie, PO tez ma swoje rzeczy za ktore powinni odpowiadac, ale tak dlugo jak nikt za nic nie odpowiada a my i tak sie tylko spieramy,ze pana X mam nie wymieniac bo pan Y za opozycji robil to samo nie ma sensu. Poch?? sie klucic kto wiecej przeksrobal skoro obydwoje powinni siedziec. Zamiast tego nie moge wspomniec szumowskiego bo zaraz zlatuja sie krzykacze " A ZA PO!!". No co za PO? to juz teraz nigdy zaden rzad za nic nie odpowie bo kiedystam ktostam? Kolejne pokolenia polakow sa uczone podejscia "siedz cicho, moga krasc bo za opozycji to samo robili".

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: w większości się z tobą zgodzę, ale z tym tsue to Cię kolego poniosło, popatrz sobie ile jest kopalni węgla przy granicy polsko niemiecko czeskiej, dlaczego to tylko my mamy zamykać kopalnie ? Po prostu Unia i obsrane tsue znaleZli sobie czarnego konia Europy i myślą ze wszystko z nami mogą :) niech najpierw Czesi i Niemcy zamkną swoje kopalnie to pogadamy

  •  

   pokaż komentarz

   popatrz sobie ile jest kopalni węgla przy granicy polsko niemiecko czeskiej, dlaczego to tylko my mamy zamykać kopalnie ?

   @aneta-liszewska: Ok, z tsue sprawa jest bardziej skomplikowana ale popatrz jaki jest udzial wegla w energetyce polski, czech, niemiec itp. Im dluzej bedziemy sie upierac ze wegiel to przyszlosc energetyki tym wiecej bedziemy za to placic.
   Kiedy inne kraje przeszly przez atom, slonce, wiatr, gaz, mysla nad kolejnymi zrodlami energii itp majac wegiel w zapasie polska caly ten czas ma wegiel, wegiel w planach i wegiel w zapasie. A teraz politycy chca nam wmowic ze no sorry, nie da sie zamknac kopalni/elektrowni bo jestesmy od niej uzaleznieni. No sorry ale ja w to nie wierze, czas byl, nie bylo checi. A moim zdaniem nie ma checi bo polskie rzady wola nie tykac gornikow i wola nie wydawac hajsu na jakies projekty przyszlosci skoro moga go wydac na wybory tu i teraz z natychmiastowym skutkiem. I czy przy wladzy bedzie PIS czy PO to kare tsue mozna zostawic, hajs na remont energetyki rozdac ludziom przed wyborami i cyk, kolejna kadencja nasza. Maja postawic elektrownie zeby za 15 lat opozycja sie pochwalila ze juz nie polegamy na weglu? A po co to obecnemu rzadowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis a Tusk Schetyna Klich siemoniak Niesiołowski nowak i ta reszta k@@#% to byli świeci?

  •  

   pokaż komentarz

   a Tusk Schetyna Klich siemoniak Niesiołowski nowak i ta reszta k%$!% to byli świeci?

   @filigranowylolek: a kiedy mozna zaczac karac kolejne rzady?
   Juz nigdy bo tusk nie byl swiety? az umra pokolenia ktore na niego glosowaly?
   Mamy 2 kadencje pisu wiec wymieniam tylko ostatnie wybryki, nie wybryki PO sprzed 10 lat bo ludzie idac teraz do glosowania mogli byc jeszcze wtedy dziecmi, jasne ze PO tez sie nalezy, ale ich tez nikt nie rozliczyl. Chodzi mi o to ze polacy nikogo nie rozliczaja bo wola sie kłócić "kto wiecej nakradl". Nie mam prawa domagac sie sprawiedliwosci bo nasi rodzice kiedystam kogostam wybrali i go nie ukarali?

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis każdy patrzy na swoje korzyści. Mi k@@!y 10lat temu życie zj@!@ły bo musiałem uciekać za pracą. Dzisiaj mi się żyje dobrze, nie żebym chwalił PiS bo ch#$ na nich kładę po sama nasadę.

  •  

   pokaż komentarz

   Tytuł jest troszkę mylący, ponieważ w języku czeskim ,,frajer" to okeślenie pozytywne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak na poważnie, to pracuję w Czechach od kilku lat i faktycznie cisną z nas beke.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: wiadomo, "gdyby nie te ruskie, gdyby nie te żydy"

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: Jak ktoś mi pisze "polakami" to nie traktuje wpisu poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: a czym ja jestem winny? Nigdy nie glosowalem ani na Pis ani na PO, pracowalem, prowadzilem dzialalnosc, odprowadxalem podatki. Tu nie porblem z jednostka tylko z tymi k!@@ami zlodziejami z rzadu i temu, ze latwo ludzi manipulować. Ale przekupili ich za kilka srebrników. Wlasna rodzine, przyszlosc dzieci, wqzniejsze sa sprawy covid srowid, maseczek, lgbt, wojna z unia. Zamiast wspolpracowac razem, szanowac sie, stawiac na stabilna ekonomie z prostymi i przejzystymi zasadami to nie śrubę dokrecac za kazdym razem. Politycy tylko i wylacznie dzialaja na szkode kraju. Zawsze tak bylo, Polacy zawsze byli niewolnikami, czy to UE, Pis chce pokazywac kto tu rzadzi, walczac z sasiadami. Powinni dogadywac sie z kazdym za plecami kazdego, tak jak niemcy z Rosja w sprawie NS. Dlaczego my nie mozemy sie dogadac z Chinami, Rosja, Czechami. Tylko stare brudy na siebie wylewac.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijemlekocodziennie: A czy ja jestem winny, tez na siebie robię i podatki płacę. To wykopkowe piwniczaki co życie w piwnicy zmarnowali na mamy kanapkach uważają że im się coś od życia należy, przyjdzie rząd zabierze tym co maja i da debilom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: tak kuva się na nas uwzięli, tłumaczenie jak w podstawówce

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ życzę.ci długiej wizytacji w szpitalu z powiklaniami od covidu. Tak się składa że spędziłem kilka miesięcy w szpitalu w UK. A teraz mam wizyty pielęgniarek w domu. Opowiadają o jeszcze jednym ubocznym : o problemach z pamięcią i zawieszaniem się. Ale.ty wiesz lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: z tymi dziećmi to dowaliles( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  To nie jest tak, że każdy robi z nami co chce, tylko Polska na to sama pozwala. Czesi tą sprawę chcieli wielokrotnie polubownie załatwić, ale za każdym razem rząd miał ich w dupie, to jak inaczej mieli to załatwić, jak nie przez UE? ¯\_(ツ)_/¯

  Najwidoczniej sankcje i kary to jedyny język dyplomatyczny jaki rozumiemy.

  •  

   pokaż komentarz

   Czesi tą sprawę chcieli wielokrotnie polubownie załatwić

   @Trixie: A skąd ty to wiesz że chcieli wielokrotnie polubownie załatwić? Jeszcze nie widziałem ani jednego źródła które by to potwierdzało.

  •  

   pokaż komentarz

   A skąd ty to wiesz że chcieli wielokrotnie polubownie załatwić? Jeszcze nie widziałem ani jednego źródła które by to potwierdzało.

   @Droper: tak bo polska nie miala czasu na ogarniecie energetyki, jak grom z jasnego nieba przyszedl list w zeszlym tygodniu zeby ogarnac kopalnie, elektrownie i wegiel i od razu druczek do przelewu na pierwsza kare do zaplaty. A teraz nasi politycy "ale jak to zamknac? teraz? nie da sie, to by trzeba od lat planowac a po co wyborcze pieniadze na to marnowac, zreszta gornicy na nas wtedy nie zaglosuja a to najwazniejsze".

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: aha, po prostu ta wersja najbardziej ci się "klei", ale to wcale nie oznacza że tak było na prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: bo wielokrotnie próbowali? ¯\_(ツ)_/¯ Jest akurat mnóstwo o tym informacji sieci, w tym jedna, gdzie czeska delegacja chciała się wybrać do warszawy, żeby to ugadać, ale warszawa miała to gdzieś ¯\_(ツ)_/¯
   Tu masz zresztą, świeże info, że dalej próbują to zrobić
   https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/czesi-chca-dogadac-sie-z-polska-ws-turowa-mam-nadzieje-ze-polska-chce-tego-samego/z2fp0jk

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: Jaka wersja? Przeciez problem turowa, ekologii, oplat emisyjnych itp wisi nad nami od lat ale żaden rzad z tym nic nie robil bo wazniejsze sa wybory tu i teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Wygląda mi to na to że oni się już dawno dogadali a to co jest teraz to jakiś przedwyborczy teatr który skończy się wspólnym klepaniem po plecach. To czego chcą Czesi to oczywistość która im się jak najbardziej należy i są 2 opcje że albo faktycznie polskie władzy totalnie osrały temat albo się dogadali że każdy co swoje osiągnie ale najpierw trzeba odstawić przedstawienie, jak dla mnie to drugie.

  •  

   pokaż komentarz

   i są 2 opcje że albo faktycznie polskie władzy totalnie osrały temat

   @Droper: wszystko wskazuje na to pierwsze, nic nie wskazuje na teatr. Dyplomacja międzynarodowa to trochę inna para kaloszy, niż "polityka" lokalna na poziomie sołtysa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: "Naprawdę", analfabeto. Jedno z najczęściej występujących słów, a oni i tak nie potrafią tego poprawnie napisać. Jakiś gwóźdź wbity w mózg.

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: Oczywiscie,ze jest to teatr pod wybory. Frazesy o wodach gruntowych to wersja dla ciemnej masy i opinii publicznej bo to ma najlepszy ladunek emocjonalny i tak mozna urobic ciemna mase ktora nie potrafi sama myslec. Tutaj chodzi tylko o wladze i wplywy jak zawsze. Oligarchowie czescy od dawna chca likwidowac konkurencje w sektorze energentycznym i doskonale wyczuli moment kiedy UE zaczela cisnac polski rzad...ot cala tajemnica ,,afery'' z turowa. Najgorsze jest to,ze mamy masy malo lotnych umyslowo ludzi ktorzy wierza,ze naglowki w prasie powiedza im prawde o tym co tak naprawde sie dzieje za zamknietymi drzwiami w swiecie polityki ;)

  •  

   pokaż komentarz

   A skąd ty to wiesz że chcieli wielokrotnie polubownie załatwić? Jeszcze nie widziałem ani jednego źródła które by to potwierdzało.

   @Droper:

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Te polubownie to znaczy jak? 1. Płacić haracz za wydobywanie węgla z własnej kopalni, czy 2. zaprzestać wydobywania? Istniała jakaś 3 "polubowna" opcja?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: A jak konkretnie chcieli to polubownie rozwiązać? Słyszałem o kwotach kojarzących się z haraczem...

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: uwaga mamy uczestnika negocjacji - dawaj jakieś nagrania.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiqpl: @VanGogh: @ediz4: Macie wyżej warunki czeskie. Kwoty niebagatelne, ale mniejsze niż równowartość 3-miesięcznej kary od TSUE.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: To ja też teraz podejmuję pierwszą próbę otrzymania od ciebie .... np. 1 mln zł. Będą kolejne ( ͡° ͜ʖ ͡°)Wszystko zależy od tego czy były do tego jakiekolwiek podstawy. Mnie akurat denerwuje to że ktoś tupnie nogą i my grzecznie to robimy, rzymianie nie chcą żebyśmy kopali w jedwabnym to my nie kopiemy (a i tak mamy z nimi fatalne stosunki), zieloni z GER nie chcą abyśmy wycinali naszego lasu to my nie wycinamy i grzecznie przepraszamy, czy doktryna Kwaśniewskiego w relacjach z Ukrainą. To jest droga do nikąd. Polskim elitom od początku lat 90 XX wydaje się że jak będziemy grzeczni, uprzejmi to więcej załatwimy lub będziemy mieć "dobre relacje" z innymi. To jest nieprawda. Jeżeli mamy sprzeczne interesy to spokój będzie tylko wtedy gdy będziemy je grzecznie realizować a nie Polską racje stanu. Pis miał pewne sukcesy np. przymusił Litwinów do odbudowy linii kolejowej do rafinerii Orlenu rozebranej za PO, ale teraz chyba zupełnie się pogubił. Najpierw zorganizował anty Irańską konferencję bliskowschodnią dla Izraela - zupełnie za darmo, potem był zdziwiony że UE wykorzystuje "reformę" wymiaru sprawiedliwości do nacisku na polskie władze, a w sporze z Czechami Matego wyszedł i powiedział że wszystko jest dogadane (osłabiając tym samym PL w negocjacjach) zamiast powiedzieć, że jak Czesi w kluczowym zakresie nie odpuszczą to porozumienia nie będzie, a jak nas trybunał będzie przymuszał to my tego nie wykonamy. Trzeba naprawiać/reformować instytucje Państwa aby sprawnie działały, a w krajach w których chcemy coś załatwić budować strefy wpływów, ale przede wszystkim nie ignorować problemów i udawać że ich nie ma (.....to tylko nieporozumienie, przecież Czesi, Litwini, Niemcy, Ukraińcy chcą tylko naszego dobra, poczekamy i wszystko się ułoży....) tylko się z nimi zmierzyć (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: Tutaj nie ma zadnych dowodow,ze ktos ktokolwiek chcial polubownie zalatwiac tylko ze prowadzone sa negocjacje. Polityka to pragmatyzm i niewykluczone,ze czesi zabawili sie w szantaz w stylu
   ,,nasi oligarchowie chca miec w tym rejonie monopol w sektorze energetycznym i albo wylaczycie wasz biznes albo wlaczymy w to UE i tsue ktore dowali wam kary i bedziemy sie bic do wykrwawienia jednej ze stron'' ¯\_(ツ)_/¯
   Granie karta poszkodowanych obywateli i zanikiem wody(watpliwy argument ktory nie znalazl potwierdzenia w analizach) to normalna procedura przy takich negocjacjach. Witamy w swiecie dyplomacji i polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: Ja tam widzę 1 mld koron plus nieznane kwoty na jakiś mur.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Przelicz sobie na euro i podziel przez 500.000.

   > Tutaj nie ma zadnych dowodow,ze ktos ktokolwiek chcial polubownie zalatwiac tylko ze prowadzone sa negocjacje.

   @koala667: Przede wszystkim jest to dowód na to z jaką nonszalancją polska dyplomacja podchodziła do tej sprawy. Dla Czechów to był główny punkt spotkania (to oni o spotkanie prosili i to oni do Warszawy się pofatygowali), a strona polska udawała że tego tematu nie ma i zataiła go zupełnie przed opinią publiczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: Gdzie jest dowod nonszalancji? czy to moze tylko twoje emocjonalne przewidywania ktore sa wynikiem twojej skrywanej ojkofobi ? Masz nagranie z tego spotkania bo jak rozumiem bylo to spotkanie za zamknietymi drzwiami? Dla czechow glownym punktem spotkania bylo osiaganie wlasnych celow politycznych i nic wiecej. Jakie sa dowody,ze PL strona cokolwiek zatajala co bylo bardzo istotne w tej sprawie? Masz bardzo dziecine i infantylne podejscie do geopolityki jzeli myslisz ze czesi sie obrazili na nas bo bylismy dla nich niemili i nie poswiecilismy im wystarczajaco duzo uwagi xD normalnie piaskownika

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: To są 182 mln złotych. A to nie koniec kosztów bo muru nie oszacowano. Kara TSUE to 2 mln dziennie. Naucz się liczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie jest dowod nonszalancji

   @koala667: Nawet słowem nie wspomniano o Turowie w komunikacie. W kontekście wagi tej sprawy to jest nonszalancja i pokazywanie, że nie traktuje się argumentów partnera poważnie. Plus typowa dla pisu tendencja do przemilczania wszelkich problematycznych kwestii.

   Jakie sa dowody,ze PL strona cokolwiek zatajala

   @koala667: Wkleiłem ci screen. Gdyby nie komunikat czeski nawet byś się nie dowiedział, że w ogóle była mowa o Turowie na tym spotkaniu.

   Masz bardzo dziecine i infantylne podejscie do geopolityki jzeli myslisz ze czesi sie obrazili na nas bo bylismy na nich niemili

   @koala667: Czesi się nie obrazili tylko wnieśli pozew do TSUE, który już wcześniej zapowiadali.

   niemili i nie poswiecilismy im wystarczajaco duzo uwagi

   @koala667: Nie dlatego wnieśli pozew, tylko dlatego że nie przyjęliśmy ich warunków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym:
   Z tego komunikatu nic nie wynika, ot zwykla notka polityczna ktora ma pokazac opinii publicznej tylko jedna strone medalu ¯\_(ツ)_/¯

   Wniesli sprawe do tsue bo graja kartami ktore maja, co w tym niezwyklego ? ¯\_(ツ)_/¯

   Oczywiscie,ze nie przyjelismy ich warunkow bo zapewne one byly takie ze by godzily w nasz interes energetyczny. Ich interesem jest zeby ich branza energetyczna miala w tym rejonie monopol i chca nas odstrzelic a naszym interesem jest zeby sektor energetyczny byl stabilny - normalne przepychanki stron ktore maja konflikt interesow tyle ze zrobiono z tego cos bardzo medialnego. Najzabawniejsze jest to,ze ich argument odnosnie wod gruntowych nie znalazl potwierdzenia w analizach wiec nie trzeba tutaj byc wybitnym specem zeby dopatrywac sie tutaj nieczystych zagrywek czechow i jak zwykle drugiego dna calej sprawy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @koala667: co ty czlowieku p?!?!%?isz, kopalnia turów nie jest dla nich żadną konkurencją bo wydobywa jedynie na potrzeby elektrowni, jaki monopol w rejonie skąd te brednie

  •  

   pokaż komentarz

   @parowamajora: Dziecino kochana. Tutaj chodzi nie o slowo kopalnia tylko elektrownia a to kompletnie zmienia wszystko w calym kontekscie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @koala667: nic nie zmienia, czesi nigdy nie mieli zastrzeżeń do elektrowni, po własnie zakonczonej inwestycji jest to jedna z najnowocześniejszych elektrowni w europie, gdyby nie błędy popełnione przez PGE przy przedłuzaniu koncesji nie byłoby tematu, a czesi nie mieliby żadnej podstawy prawnej do tego co zrobili przed tsue

 •  

  pokaż komentarz

  Bo Polska za pisu stała się takim sebą spod żabki, który się sadzi do każdego kto przechodzi o 50 gr na piwo, a jak nie dostanie - wyzywa albo grozi.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu z Polską można robić

  Bo nie ma w rządzie fachowców, którzy potrafiliby temu zapobiec

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiadam: bo do obrony potrzeba mieć silną dyplomację i mocne sojusze za sobą. Polska nie miała ich nigdy silnych a już zupełnie posypało się jak pisiory doszły do władzy i ubiły całą dyplomację zastępując ją machaniem szabelką bez podstaw.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna