Rząd chce zwrócić baseny i boiska obywatelom. Winne szkółki sportowe

Rząd chce zwrócić baseny i boiska obywatelom. Winne szkółki sportowe

Niedopuszczalne jest, by obiekty sportowe zbudowane za publiczne środki były ciągle wynajmowane za pieniądze, w efekcie czego zwykły człowiek ma do nich ograniczony dostęp – uważa pełnomocnik rządu ds. praw człowieka.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkie miejskie boiska to są jakieś prywatne folwarki, gdzie trzeba zabiegać o wstęp i rozporządzają nimi różnego rodzaju "wuefiści".

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: Mam podobne doświadczenie, jako zwykły anonek który chciał pokopać piłkę dla zabawy jak zobaczyłem że orlik jest zamknięty na kłódkę, trzeba się umawiać telefonicznie u jakiegoś "Animatora" i terminy zajęte na tydzień do przodu przez regularnych kopaczy to olałem temat kompletnie i poszedłem na rower xd Nigdy więcej nawet nie przeszło mi przez myśl iść tam ponownie.

   Na basenie za to non-stop zajęta połowa torów dla sekcji pływackiej po 1 pływaku na tor, a na otwartych torach po 4-6 osób na tor i kolejka w wodzie xD Też mnie to wkurzało, ale tutaj chociaż mogłem testować o której godzinie jest największy luz i w końcu znalazłem swoją niszę.

   Nie wspomnę też o diametralnie różnych cenach za dostęp do obiektu dla szkółek zorganizowanych i osób niezrzeszonych. Czy wszystko musi być zespołowe i zawodowe?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @PfefferWerfer: widzę pewne podobieństwo do innej grupy sportowej. Co prawda rzadziej, ale rozmach większy. Cykliści i różne przejazdy, trasy po publicznych drogach które zamykają. Na pomorzu raz w roku są jakieś gównozawody, na zachód od Gdyni. Zamykają trasy które z Gdańska kierują m.in. do Wejherowa i dalej. Tymi trasami leci około 30% ruchu. Oznaczeń do objazdów nie ma, człowiek zamiast przejechać 10 km, musi tam przejechać z 40-50 i jeszcze o miejscach gdzie co jak, dowiaduje się dopiero na przcięciach trasy i potem musi się cofać naprawdę dużo kilometrów. Jednakże, ci którzy jakimś cudem dowiedzieli się o tych gównianych zawodach, pojadą obwodnicą. Obwodnica normalnie ma problem z przejazdem, przy tym jak dorzuci się tam jeszcze z 20% ruchu, to potrafi to zaj@$!ć 1/3 pomorza, wszystko w okolicy Gdyni, Gdańska i Wejherowa stoi.

   I teraz takie podsumowanie, dla kilkudziestu/kilkuset osób mają mieć przej@$!ne dziesiątki tysięcy, bo tak. Dokładnie ten sam schemat widzę wszędzie gdzie wchodzi "profesjonalny" sport. Tak samo są organizowane też między innymi biegi, chociaż skala mniejsza niż rowerzyści.

  •  

   pokaż komentarz

   @PfefferWerfer: tutaj akurat kij ma 2 końce, piłka nożna nie jest ciekawa jak grają sobie 3 grupki po 4 osoby gdzieś po bokach boiska. Często jest tak, że zjeżdża się na konkretną godzinę ekipa i ciężko żebyś mógł wtedy sobie zagrać na boisku kiedy jednocześnie oni grają. Co innego, że wszelkiej maści boiska są zwyczajnie wyłączone z użytku poza tymi godzinami w których są "wynajęte". Szczególnie ciężko jest z dostaniem się na boiska przy szkołach, w mojej okolicy godziny otwarcia boiska to PN-WT od 7 do 10 i od 1930 do 20 + weekend z wyłączeniem zorganizowanych grup

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: To pomieszkaj w Warszawie. Gównobiegów jest tu więcej niz ustawa przewiduje i wszystko wali często przez całe miasto. ¯\_(ツ)_/¯. Teraz nie ma bo COVID ale jak to się tylko skończy to aż się boje pomyśleć co się tu będzie działo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Poczekaj do niedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystkie miejskie boiska to są jakieś prywatne folwarki, gdzie trzeba zabiegać o wstęp i rozporządzają nimi różnego rodzaju "wuefiści".

   @rezoner: No na tym polega panstwo. Wszystko jest nie twoje tylko nieokreslonych "wszystkich" a w praktyce to urzednikow i politykow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Oj no. Tylko bieg na 5km + półmaraton + maraton. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Jadym wam stolicę poblokować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gokish: A biegajcie sobie na zdrowie gdzieś indziej. ¯\_(ツ)_/¯. No ale rozumiem, że większośc "biegaczy" musi mieć opcję "popatrzcie jak ja biegam, no patrzcie, macie patrzeć k%#!a jak biegam i jaki jestem zajebisty".

  •  

   pokaż komentarz

   Tam nie siedzą urzędasy tylko jakieś wąsale, które zdobyły medal juniorów w 1978 i gdyby nie kontuzja to już pytał o nich Real Madryt - oraz ma się rozumieć ich synowie - ulizane wuefisty z dwóją z każdego innego przedmiotu pokazujący teraz swoją wyższość dysponując tym skrawkiem ziemi jak ojcowizną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Ja rozumiem wkurzanie się ludzi itd. Ale jednak biegi uliczne jak maraton na igrzyskach rozgrywany jest na ulicach. To gdzie mają być organizowane takie zawody dla amatorów ?

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: problem z boiskami jest taki że służą do sportu zespołowego na przeciętnym orliku może grać 12 -14 osób po 6-7 w drużynie ewentualnie 16 osób i jeden na zamianę. Co jeśli się zgadam z kumplami 14 osób i przyjdziemy na boisko, a tam już 12 osób będzie grało. Dlatego jest coś takiego jak rezerwacje że grupy mogą sobie zarezerwować orlika. Wiem, zdaje sobie sprawę że dla takich ludzi co chcą sobie raz w miesiącu postrzelać na bramkę jest to problem, ale w drugą stronę dla mnie znowu jest problem jak przyjdę z 14 osobami, a tam 4-5 osób będzie se kopało na jedną bramkę, bo ani to z nimi pograć ani nic nie pasuje. Ten problem rozwiąże po prostu większa liczba boisk i podział boisk na wstęp wolny (gdzie losowi ludzie mogą se wejść i pokopać) i rezerwacje. Moim zdaniem rezerwacje boiska powinny być też płatne, bo czasem się zdarzy że jakieś dziady po znajomości zarezerwują se orlik, a przychodzą raz w miesiącu pokopać na godzinkę i zajmują rezerwacje. U mnie rezerwacje orlika są darmowe jak coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: Przepraszam nie z dwóją a tróją - bo tata uczył WFu w tej samej szkole i nie wypadało gronu pedagogicznemu prześladować dzieci kolegi.

  •  

   pokaż komentarz

   @gokish: Mało terenów podmiejskich? ¯\_(ツ)_/¯. Gdyby to była kwestia jednej imprezy to ludzie by sie nie wkurzali. Ale przykład Warszawy? Rolkarze, pedalarze, maratony PKO, NBP, ING czy PZU czy ch*j tam wie czego jeszcze. Dorzucmy do tygla wszelkie protesty za PIS, przeciwko PIS, antyaborcyjne, proaborcyjne, potem wrzucamy jeszcze górników, rolników, lekarzy, pielegniarzy, nauczycieli. Jeszcze czasem wrzucimy coś do sędziów albo kolejny protest KODu za czymś czy przeciwko czemuś.

   No ja pierdziele bez urazy. Oczywiście od każdego usłysze, że to ważne, że to raz w roku albo że to "tu wstaw dowolną wymówkę, że przeciez RAZ mogę przeżyć i nic mi nie będzie". Tylko jak zbierzesz t wszystkie "RAZY" to k?$?icy dostać idzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamietam jak w sp37 w Białymstoku wybudowano Orlik całkiem niezły. Dyrektor sobie wymyślił, ze pierwszeństwo rezerwacji maja osoby które dały cegiełkę do utrzymania szkoły, a w praktyce po prostu płaciły za wynajem. Ktoś zrobił aferę w mediach i Orlik za publiczne pieniądze chyba po 2 latach został uwolniony dla obywateli. xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Ale wiesz, że to jest urok stolicy ? W innych miastach nie masz tej całej drugiej otoczki protestowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   pełnomocnik rządu ds. praw człowieka.

   kawał roku XD. Ciekawe ilu jeszcze w rzadzie PIS jest "pelnomocnikow" z pensja na reke 20 tys o ktorych nikt nigdy nie slyszal

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: zgadza się, zarezerwować np. Orlik to mega problem, bo wielu z tych "wuefistów" ma płacone za "trzymanie" rezerwacji ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner kurde, lepiej tego nie można podsumować. Szkoda, że mogę dać tylko jednego plusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Positano1: Jedną z opcji jest budowa boisk z 6 bramkami: dwie "po bożemu", a dodatkowo po dwie mniejsze tak, by grać w poprzek. Idąc z 2 dzieci na boisko potrzebujemy kawałka płaskiego i bramki; jeśli bramek jest sześć, to takich jak my zmieści się 3 razy więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: byłem świadkiem takiego biegu po Wybrzeżu Gdańskim - cały kwartał odcięty płotkami + ochroną. Maraton biegał w pętli - więc non stop jacyś biegacze na tarsie. A tłum ludzi czeka aż będzie mógł przejść (lub iść mostem-później praskim wybrzeżem)-powrót na prawy brzeg). jakieś +4km dodatkowo, paranoja
   Jak się nazbierało ponad setka oczekujących, to zrobiła się masa krytyczna i 'widzowie' zaczęli przechodzić/przebiegać między biegaczami. Po kilku minutach bieg przerwano bo ludzie ruszyli tłumnie. Wszyscy wk?%!ieni biegacze VS widzowie, tyle wyzwisk dawno nie słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   zdjęcie dla atencji

   źródło: 2021-09-24 13_09_46-przerwano trasie biegu Szukaj wGoogle Mozilla Firefox.png

  •  

   pokaż komentarz

   @dziwne_drzewo: to jest dobre rozwiązanie tylko tutaj chodzi o to że ludzie sobie rezerwują cały orlik na półtorej godziny i jak ktoś sobie przyjdzie pokopać z dzieckiem to nawet nie może wejść na tego orlika. U mnie w mieście orlik jest zajęty cały czas jedyny czas gdzie jest wstęp wolny to codziennie do godziny 16:00 i w piątek jedna godzina od 18 do 19 chyba i prawie całą niedziele i część soboty. A tak to codziennie od 16 do 22 zajęte przez drużyne piłkarską która ma treningi lub przez zorganizowane grupy które za darmo mogą sobie zająć. Takie losowe dzieci jak będą chciały sobie pokopać po szkole to nie mają kiedy tak na prawdę, jedynie weekend im pozostaje ale pewnie wtedy i tak jest mega dużo ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Co robią coś?

   @Razor_wwa: Wychodzisz czasami z domu? Bo znaki informujące o tym maratonie wiszą od tygodnia. Jeżeli ich nie widziałeś to znaczy, że ten maraton nie będzie ci przeszkadzał bo nie jeździsz tamtymi drogami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razor_wwa: Nie wiem czy w ogóle dopuszczasz do siebie informację, że zawodnik nie ma za bardzo wpyłwu na trasę biegu, bo ta jest proponowana przez organizatora i finalnie akceptowana przez Urząd Miasta. Zawodnik po prostu przychodzi biegnie i idzie do domu. Nie bierze on udziału w negocjacjach czy planowaniu xD

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner:
   W bogatej Polsce nie stac was na wlasne boisko albo basen? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @gokish: Dziękuje za informację - właśnie na weekend się wybieram a tu coś takiego :v

  •  

   pokaż komentarz

   leśne dziadki polskiego sportu

   @bluehead: "działacze"

  •  

   pokaż komentarz

   @PfefferWerfer: @zaxcer: @Positano1: na Van Gogha w Wawie zrobili korty tenisowe/boiska do kosza. Wysokie ogrodzenie z siatki. Wszystko zarosło mchem i potem chwastami. Tam je ponoć woda gruntowa zalewała. Szkoda, że o tym wcześniej nie pomyśleli, budując na terenach zalewowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rezoner: u mnie na 8 torów w godzinach wieczornych 6 to szkółki - paranoja. No i płacą znacznie mniej, Mało tego basen w tym roku prawie milion pod kreską.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawidłowo - publiczna infrastruktura dla dobra obywateli

 •  

  pokaż komentarz

  Prywatni przedsiębiorcy zawsze wykorzystywali publiczną infrastrukturę, w tym wypadku często za darmo, a jednocześnie na nią narzekać.

 •  

  pokaż komentarz

  W moim mieście kryty basen jest ciągle oblegany przez szkółki i kółka, mają codziennie od rana do nocy jakieś zajęcia. To jest chore, normalny człowiek nie ma czego szukać na tym basenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: w weekend też? u mnie pustki w weekend

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: juz od kilku lat dałem sobie spokój z basenem przez rezerwacje. Większość tygodnia zajęte tak że zostaje 1-2h dziennie do użytku. Później na miejscu okazuje sie że przypada 4 osoby na jeden tor.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: u nas sa dwa publiczne baseny - jeden to kompleks basenów z saunami i innymi atrakcjami, drugi basen to zwykły sportowy. Ten drugi mam bliżej domu (przejść przez 2 ulice wystarczy), a drugi na drugim końcu miasta. Niestety z tego drugiego korzystać nie można bo wiecznie jakieś szkoły, szkółki i inne takie - żeby to rozwiązywało problem drugiego basenu to ja sobie nawet dojadę ale nie....po kilka osób na torze, każdy pływa w innym tempie. Tak się nie da, przynajmniej ja nie potrafię się odnaleźć więc zrezygnowałam jakiś czas temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: u mnie podobnie, 2 z 6 torów zawsze zajęte bo szkółki (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   po kilka osób na torze, każdy pływa w innym tempie. Tak się nie da, przynajmniej ja nie potrafię się odnaleźć więc zrezygnowałam jakiś czas temu.

   @cremka: znam ten ból, jak idę na basen (na szczęście mam dosyć blisko) i na miejscu widzę, że na pływackim jest więcej niż 2-3 osoby na tor, to wracam do domu - pływanie w takich warunkach zamiast odprężać, rodzi tylko frustrację. Paradoksalnie korona zrobiła tu dobrą robotę, bo okoliczne baseny powprowadzały limity miejsc z podglądem stopnia zajętości online, dzięki czemu od razu widać, czy warto się w ogóle fatygować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: od jakiegos czasu wchodze na tor i pływam miedzy nimi, wkuriwało mnie to na maksa, takie prywatne publiczne

 •  

  pokaż komentarz

  to jest plaga w moim mieście super basen szkolny, do godzin lekcyjnych użytkowany przez szkolę, potem następne 6 godzin wszystkie tory zajęte przez szkółki, aquaerobiki, nurkowie czy inne pasożyty, człowiek nie ma opcji gdzie popływać

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna