Stop Cham Szczecin #3 - Odcinek specjalny...gdzie są służby?

Miało już nie być przystanków. Ale zalew komentarzy "gdzie jest policja" skłonił nas do udokumentowania interakcji ze służbami mundurowymi. Film kręcony jednym ujęciem, przez co traci na dynamice, ale zyskuje na autentyczności. Musimy zaznaczyć, że to nie jest przypadek. Każdy, kto...

 •  

  pokaż komentarz

  Trzecia dekada XXI wieku, Policja nie ma możliwości wystawienia mandatu bo nie ma urządzenia ¯\_(ツ)_/¯. Uwaga podaję rozwiązanie rodem z PRL:
  MIlicjant wchodzi do Nyski.
  Ksz ksz ksz 01 do 02 odbiór
  02 zgłaszam się
  Te, Stasiu we mi sprawdź numery rejestracyjne SZ12345
  Stasiek sprawdza i podaje namiary na właściciela (oczywiście w PRL to pewnie długo trwało bo nie było takiej informatyzacji)
  02 do 01 odbiór
  ksz ksz zgłaszam się 01
  Ten samochód należy do obywatela Krzysztofa Kowalskiego zameldowanego..
  ksz ksz 01 zrozumiałem.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Oni są tylko do łażenia bez celu po mieście.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję, że obejrzy to komendant Policji i zrobi jakieś szkolenie dla policjantów. Bo te policjantki niczego nie mogą...jak to było... i kamieni kupa?

 •  

  pokaż komentarz

  Kto nie mieszka w Szczecinie ten nie ma pojecia jak rozkopane jest to miasto i ile przed tym rozkopaniem go powstawiali niepotrzebnych słupków na byłych miejscach parkingowych.Sam nie jeżdże aktualnie autem ale w pełni rozumiem sytuację jaka teraz panuje w centrum Szczecina i nie winie tych ludzi że tak parkują.
  Nie stwarza to jakiegoś szczególnego zagrożenia czy dyskomfortu pasażerów.Rozkopali w Szczecinie wszystkie główne ulice.Nie ma parkingów miejskich jest kilka płatnych ale to moze 1/1000 zapotrzebowania.
  Odkąd rozkopali i zamkneli wszystkie głowne ulice to miasto to jeden wielki korek i brak miejsc.Od rana do wieczora sa niegdysiejsze godziny szczytu.
  Może niech się wypowie ktoś kto jeździ na codzień.Normalnie takie parkowanie może być nie do pomyślenia ale w obecnej sytuacji już nawet służby odpuściły ludziom zakładanie blokad na koła etc. Z powodu wielkiego remontu miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kim_On_Yest:
   - Sram na chodniku, bo miasto nie zapewniło szaletów
   - No musiałem nasrać na tym trawniku, bo do szaletu jest daleko, przecież nie będę chodził taki kawał
   - Nie będę srać w szalecie, bo trzeba za nie płacić, a ja już płacę podatki, kiedy kupuję papier toaletowy
   - Wiem, że tu nie wolno srać, ale tylko szybko małego klocka postawię
   - Od 20 lat wszyscy tu srają. Co, nagle przeszkadza?
   - No co wam gówno przeszkadza, przecież da się przejść
   - Co, zazdrościsz, że mnie stać i się najadłem, a teraz mam czym srać?

  •  

   pokaż komentarz

   @zrakiep: Argumenty masz konkretne widzę.Porównywanie zaparkowania to srania.Korpofilia level hard.Nie pij już przed snem może.

  •  

   pokaż komentarz

   ale wiesz, że to jest pasta?

   @zrakiep: To co ci z tylu na chodnik wychodzi?

   Sram na chodniku, bo miasto nie zapewniło szaletów

  •  

   pokaż komentarz

   @Kim_On_Yest: jak nie wiesz co to pasta to ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Kim_On_Yest: Jak to nie ma parkingów? W samych centrach handlowych jest masa parkingów, np. w Galaxy, czy Kaskada, które mają płatne parkingi.
   Parking Galaxy(nawet jest za darmo kilka godzin, jeśli zrobi się tam zakupy): https://www.galaxy-centrum.pl/parking
   Centrum Kaskada ma pierwszą godzinę za darmo: https://www.galeria-kaskada.pl/en/the-center/directionsparking/parking/

   Czy mógłbyś doprecyzować, gdzie dokładnie w centrum nie ma płatnych parkingów?

  •  

   pokaż komentarz

   powstawiali niepotrzebnych słupków na byłych miejscach parkingowych

   @Kim_On_Yest: Pokaż takie miejsce na google street view, bo coś mi się wydaje że nie było to miejsce parkingowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie stwarza to jakiegoś szczególnego zagrożenia czy dyskomfortu pasażerów.Rozkopali w Szczecinie wszystkie główne ulice.

   @Kim_On_Yest: powiedz mi jak ktoś na wózku inwalidzkim ma wyjechać z autobusu?

   źródło: Capture.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   Argumenty masz konkretne widzę

   @Kim_On_Yest: Oczywiście kolega podaje skrajne argumenty ale w czym to się różni?

   Ty z jednej strony twierdzisz, że samowolka drogowa w stylu parkowania gdzie się chce, jeżdżenia po trawnikach czy chodnikach (stwarzając zagrożenie) i niszczenie infrastruktury jest OK.
   A moim zdaniem mniejszą szkodę wyrządzi postawienie kloca na chodniku używając tych samych argumentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: normalnie po rampie na drogę i potem sobie wjedzie na chodnik, jak auta stoją zaparkowane na chodniku to zawsze idę jezdnią

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: miejsca byly i pewnie beda ponownie miejscami parkingowymi - w zwiazku z przebudowa i wylaczeniem z ruchu tramwajow postawili przystanki gdzie popadnie w calym miescie. Nie ma zadnych wiat, wydzielonych miejsc, etc.
   Biorac pod uwage ze to tymczasowe rozwiazanie - poblazliwosc wcale nie wydaje mi sie zla.

   źródło: miejsca.png

  •  

   pokaż komentarz

   @j0seph: zobacz np przed poczta na Grunwaldzkim.

  •  

   pokaż komentarz

   normalnie po rampie na drogę i potem sobie wjedzie na chodnik, jak auta stoją zaparkowane na chodniku to zawsze idę jezdnią

   @alteron: zobacz gdzie stoi mazda, wyjezdza koleś ma porażenie mózgowe i nie dokonca ma ręke sprawną, za mocno wciśnie gaz, pojedzie szybciej i cyk w mazde a potem hur dur bo porysowana

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: no to jak nie jest w stanie się bezpiecznie poruszać to niech nie wychodzi z domu, albo wykupi sobie opiekuna do wożenia, a co jak mu się mocno wcisnie gaz i wpieprzy się w staruszkę on 100kg, wózek 150kg i babcia może takiego upadku nie przeżyć

  •  

   pokaż komentarz

   no to jak nie jest w stanie się bezpiecznie poruszać to niech nie wychodzi z domu, albo wykupi sobie opiekuna do wożenia,

   @alteron: nie, on ma mieć miejsce żeby bezpiecznie wyjechać z autobusu, jak się rampa otwiera to jest komunikat że on ma pierwszeństwo przy wsiadaniu/wysiadaniu jak rampa sie rozkłada to staruszka ma na niej nie stać

  •  

   pokaż komentarz

   Odkąd rozkopali i zamkneli wszystkie głowne ulice to miasto to jeden wielki korek i brak miejsc.Od rana do wieczora sa niegdysiejsze godziny szczytu.

   @Kim_On_Yest: To, że w centrum są korki to owszem jak najbardziej się zgodzę. To, że przez wiele remontów w centrum jazda samochodem jest dużo gorsza - owszem. Ale spójrz też obiektywnie. W najbliższej okolicy pl. lotników ile zabrano miejsc parkingowych (przez remonty)? 10 - 20 może :). Więc akurat tutaj nie jest to problem.

   Problemem jest bardziej cwaniactwo kierowców, którzy wolą zaparkować na miejscu nielegalnym niż w strefie bo wtedy szansa złapania mandatu jest dużo mniejsza :).

   Nie stwarza to jakiegoś szczególnego zagrożenia czy dyskomfortu pasażerów.

   @Kim_On_Yest: Stwarza choćby poprzez to, że na przystanku musisz się przeciskać między samochodami. Na dodatek nie jesteś tak widoczny dla samego kierowcy autobusu, który może zwyczajnie ciebie nie zauważyć.

  •  

   pokaż komentarz

   powiedz mi jak ktoś na wózku inwalidzkim ma wyjechać z autobusu?

   @Pawel993: mega są takie przykłady, jakby baka miała wąsy to by była dziadkiem,

   wysiądzie tak jak wsiadł, budki przystankowe nie są w mniejszej odległości niż te zaparkowane auta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kim_On_Yest: xDDDDDDDDDDDDDDDD roszczeniowa samochodoza, witamy xD

  •  

   pokaż komentarz

   wysiądzie tak jak wsiadł, budki przystankowe nie są w mniejszej odległości niż te zaparkowane auta.

   @wesolymaruda: wlasnie nie

   źródło: download.cloudgdansk.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: i co będziemy bawić się w przykłady racji? wkleiłeś jedno przykładowe zdjęcie, chyba każdy z nas widział nie jeden taki przystanek stojący zaraz przy drodze, albo zapewniający nie więcej miejsca, niż powyżej
   A zdajesz sobie z tego sprawę, że ten przystanek z filmu jest tymczasowy i postawili go na parkingu?

   To już nikogo nie oburza, że wybudowali przystanek na parkingu!!! gdzie ta tv, gdzie ci oburzeni kierowcy?

   ale jak ktoś parkuje w takim miejscu to już OBURZENIE! pieszy to nie jest pępek jeba@#$ świata, KIEROWCO uważaj na niego, bo wp$@!?$?a się wprost pod koła samochodu, ale un ma pierwszeństwo, wybuduj mu przystanek na parkingu, un chce zakazu parkowania. Oburzaj się,ze ktoś zaparkował na zielni, ale sam wydeptuje ścieżki na skróty. Przejdź autem chodnikiem to już MORDERCA, ale już ten sam pieszy idący drogą w miejscowościach turystycznych, zakopane itp. to już czemu chamie się czepiasz przecież zaraz zejdę i już tam nie widzi ŚMIERTELNEGO niebezpieczeństwa.

   szkoda nawet sczepić ryja kraj poje#$% ludzi co im wszystko się należy, a od nich nic nie można oczekiwać im większy nierób i margines społeczny tym więcej praw i pretensjonalności.

   źródło: s3-eu-west-2.amazonaws.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kim_On_Yest: Niestety nie masz racji. Widzę jak wygląda czerwona strefa płatnego parkowania w Szczecinie. Stoi 5 samochodów na 100 miejsc. A zaraz za zakrętem, gdzie strefy nie ma, to jest pełno samochodów. W weekend nie ma tego problemu, bo problemem miasta nie jest sama ilość samochodów. Problemem jest ilość samochodów wjeżdżających do centrum. Dlatego powinno być więcej parkingów P+R, tak jak ten na prawobrzeżu.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazimierzWielki: Albo zrobić płatne oczekiwanie na przystanku zobaczymy ilu zwolenników płatnych parkingów też będzie za tym rozwianiem i bezie chciał stać na przystanku za opłatą, a nie poz anim za darmo.

   Wkurzające jest to,że najbardziej srają się o to osoby, których to nie dotyczy i łatwo im zarządzać czyimiś pieniędzmi

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Nie wiem dlaczego wyszedłeś z założenia, że jestem zwolennikiem strefy płatnego parkowania. Poza tym Twoje porównanie jest do bani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zwracam tylko uwagę na to, że nie jest problemem ilość miejsc parkingowych, a zachowanie kierowców nad czym ubolewam, bo sam jestem kierowcą albo pieszym (w sumie pasażerem bardzo rzadko).

  •  

   pokaż komentarz

   .Sam nie jeżdże aktualnie autem

   @Kim_On_Yest: A ja jeżdżę po Szczecinie autem i nie rozumiem. Tak samo jak nie zrozumiem jak ktoś wypierdziela papierek na ulicę "bo do kosza mam daleko"

  •  

   pokaż komentarz

   Argumenty masz konkretne

   @Kim_On_Yest: A ty jakie masz bo remont to żaden argument. Remonty żadne nie uprawniają do łamania prawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to jest, że policja podczas zgłaszania wykroczenia nic nie może... nic... to po co one tam chodzą? Za moje pieniądze spacerują 8h i nic nie robią

  •  

   pokaż komentarz

   @Arhkoe: Jak to nic nie robią. Mogą Ci mandat wystawić za przejście na czerwonym, za rzucenie papierka albo przeklinanie w miejscu publicznym. Pod warunkiem oczywiście, że nie jesteś większy od nich, bo wtedy lepiej się nie narażać ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Arhkoe: za moje też i bardzo dobrze się zachowali miejsca przystankowe są tymczasowe, to PRZYSTANEK postawili na parkingu, a nie parking zrobili z przystanku.

   Koleś to komunista jak i ty, widzę tam dużo miejsca,żeby wsiąść i wysiąść, zęby być debilem komuchem,żeby się tego czepiać.

  •  

   pokaż komentarz

   Za moje pieniądze spacerują 8h i nic nie robią

   @Arhkoe: w końcu załapałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arhkoe: @randomnick1212: @wesolymaruda: @getin: po co one tam chodzą? Za moje pieniądze
   Przede wszystkim one nie są z drogówki, chociaż dziwne że jak już zadzwoniły po informacje, to nie mogli przysłać do tego miejsca odpowiedniego patrolu, podejrzewam że każdy dostał od komendanta swoje strefy i nie będą ich opuszczać, a drogówka dostała gdzieś strefę na wjazdówce, pewnie to jest połączone z jakąś akcją typu "znicz", "biały węgorz", albo inny wyrafinowaną misją.

  •  

   pokaż komentarz

   @miszczu90: Wystawienie mandatu na parkowanie na przystanku to tak wyrafinowana czynność rozumiem, że musi ją wykonać specjalista z wydziału drogowego. Drogówka to niech już obsługuje te swoje radary (chociaż tego poprawnie też często nie robią) albo robi protokoły po wypadkach, a taki mandat wraz ze zdjęciem z telefonu jako dokumentacją to może wystawiać i policjant-cieć po 1 dniowym przeszkoleniu z wypełniania druczków.

   Już nie wspomnę, że jakby 10% z mandatów miała dostać jakaś prywatna firma na którą to delegują, to w 2-3 miesiące można ogarnąć jakiś certyfikowany software do robienia zdjęć zapisujący pozycję z GPS, datę, dane osoby robiącej zdjęcie itp. w taki sposób żeby to miało jakąś wartość dowodową i robiłby to wspomniany wcześniej cieć po krótkim przeszkoleniu.

   Zresztą np. w Warszawie mają już samochody Straży Miejskiej robiące zdjęcia w czasie jazdy i wystawiające kilkaset mandatów dziennie za nieopłacone parkowanie. Ciekawy jestem jak to wpłynęło na wpływy z parkowania, nie śledziłem tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @miszczu90: Sam sobie odpowiem, znalazłem jakieś info z lata:

   "Do pół miliona złotych wzrosły dzienne wpływy ze strefy płatnego parkowania. Każdego dnia udaje się też namierzyć 1,2 tys. kierowców, którzy zostawili samochód za darmo. A od jesieni system kontroli stanie się jeszcze szczelniejszy. Nic dziwnego, że warszawskim systemem interesują się władze innych miasta, nawet za granicą.

   Z trzech do siedmiu wzrośnie liczba elektrycznych pojazdów, które krążą po płatnej strefie i skanują numery rejestracyjne zaparkowanych samochodów. Kilka sekund i jest jasne, kto nie wykupił kwitka w parkomacie... (dalej płatna treść)"