Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

487

Wolne Rzeki o obecnej suszy i pożarach lasów

A Lasy Państwowe występują o pozwolenie na odstrzał bobrów i niszczenie bobrowych tam. Dramat.

pasta_alla_carbonara
pasta_alla_carbonara
z
youtube.com
dodany: 06.05.2026, 18:04:24
  • #
    klimat
  • #
    las
  • #
    susza
  • #
    pogoda
  • #
    polska
  • #
    wolnerzeki
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (86)

najlepsze

Agent_Dijkstra
Agent_Dijkstra
Agent_Dijkstra
06.05.2026, 19:21:28 via Wykop
  • 102
Susza trwa już wiele lat i nie widać perspektyw na poprawę. A tymczasem w lasach państwowych jest 80 tysięcy km rowów melioracyjnych które osuszają teren i są utrzymywane za nasze pieniądze ヽ( ͠°෴ °)ノ
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

23kulpamens
23kulpamens
07.05.2026, 07:03:42 via Wykop
  • 23
zamyka się jaz i kanał przestaje odprowadzać wodę


@kwanty: no i woda stoi lokalnie przy jazie, zamiast utrzymywać się w lesie, a w lesie susza, cała obecną gospodarka leśna jest do przeorania
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
07.05.2026, 07:17:54 via Wykop
  • 25
Pytanie czy chcesz mieć bagna czy lasy?


@kwanty: Przy takiej polityce to zostanie pogorzelisko, bo suchy las pali się doskonale.

Jeżeli rowy melioracyjne są to znaczy że są tam potrzebne

To dopiero logika godna wykopka. Analogicznie - może skoro tamy bobrowe też są potrzebne skoro istnieją? A może te rowy istnieją, bo LP zarządzają leśne dziadki, które całe życie meliorowały lasy i nie zauważyly, że klimat się zmienił?
  • Odpowiedz
Wejszlo
Wejszlo
07.05.2026, 06:05:30 via Wykop
  • 62
Napisałam to pod tamtym znaleziskiem, to przekleję też tutaj:
To już nawet nie chodzi tylko o LP, ale ogółem o zarządzanie w tym kraju. W moim mieście powiatowym na bagnie stawia się lidla xD a inne bagna czyt. tereny zalewowe jeziora, które mamy zostały zasypane ziemią i gruzem i będzie tam budowa (zapewne pod mieszkania lub domy), kawałek dalej budują obwodnicę (zupełnie zbędną) i też pchają ją przez łąki i tereny zalewowe
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
07.05.2026, 06:34:08 via Wykop
  • 12
@Wejszlo: bo ludzie muszo kaś mieszkać( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio Polska coraz bardziej się zabudowywuje a wykopki ,,co wam przeszkadza? Ładnie, zielono". Tak jak ktoś mieszka w betonowej klatce lub domu który został wybudowany w ,,cichej spokojnej okolicy" to nie widzi nic złego w braku ochrony krajobrazu. Widze to u siebie gdzie dawniej chodziłem na spacer polami a dziś to zabudowane tereny typowym kiczowatym
  • Odpowiedz
dziedzicpruski
dziedzicpruski
07.05.2026, 10:33:01 via Wykop
  • 5
@VZee: Tak. A kij nazywa się - Bezmyślna gospodarka wodna.
Polska będzie wyglądała jak Afganistan.
  • Odpowiedz
qeti
qeti
06.05.2026, 20:46:00 via Wykop
  • 46
coś mi się zdaje, że za decyzją o odstrzeleniu bobrów w tamtejszej puszczy nie stały żadne względy ekologiczne, tylko towarzyskie; mianowicie trochę Januszy chciało sobie poszczelać przy wódzie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1125
1125
1125
07.05.2026, 06:21:36 via Wykop
  • 24
@qeti: idealny las to taki równy suchy z którego kubiki się łatwo wywozi do tartaku . Oczywiście wg. Sporej czesci lesniczych .
  • Odpowiedz
mors25
mors25
mors25
07.05.2026, 06:24:27 via Wykop
  • 8
@1125: warto powtarzać takim leśniczym że lepiej mieć bobry + 20% urobku mniej i trudniej go wydobyć niż brak bobrów i brak drewna bo albo się spali albo uschnie
  • Odpowiedz
Filip3k91
Filip3k91
07.05.2026, 06:00:44 via Wykop
  • 28
Od lat, ludzie którzy znają się na rzeczy twierdzą, że nasza gospodarka wodna spuszcza wodę prosto do bałtyku i nic się w temacie nie zmienia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RozowaZielonka
RozowaZielonka
07.05.2026, 07:12:03 via iOS
  • 13

Komentarz usunięty przez moderatora

dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
07.05.2026, 00:51:36 via Wykop
  • 12
dziki-wienczyslaw

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

OstatniWolnyNickNaWypokPeel
OstatniWolnyNickNaWypokPeel
OstatniWolnyNickNaWypokPeel
07.05.2026, 08:01:19 via Wykop
  • 6
Dopóki lasy będą trakowane jak pola to będzie robione wszystko pod maksymalizację produkcji drewna. Jak już zdegradują gospodarkę wodną w nich na tyle, że akcje gaśnicze przewyższą zyski z pozyskiwanego drewna to będą co roku księgować stratę. Mało to instytucji w tym kraju księguje co roku stratę i istnieją? Ale póki co eldorado trwa więc można osuszać i ciąć.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Beekeeper
Beekeeper
07.05.2026, 11:45:16 via Wykop
  • 1
@OstatniWolnyNickNaWypokPeel: tylko bobry, które są szkodnikami nie mają nic do tego.
  • Odpowiedz
bigbuck
bigbuck
bigbuck
07.05.2026, 06:36:49 via Wykop
  • 5
Bobry odstrzelic, teren osuszyć.
Premie za coś muszą być.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qeti
qeti
07.05.2026, 10:11:55 via Wykop
  • 5
@bigbuck:
qeti - @bigbuck:

źródło: jan-pawel-2-page

Pobierz
  • Odpowiedz
BiggerJapanTapczan
BiggerJapanTapczan
07.05.2026, 13:45:24 via Wykop
  • 4
polska taka piekna tylko ludzie qrwy
od czasów powojennych i przez cały PRL nakopali rowów odwadniających wszędzie i wszystko a teraz płaczą że sucho
gdyby tylko w ministerstwie środowiska i w wodach polskich byli merytorycznie przygotowani specjaliści a nie polityczne lambadziary i pociotki?
nigdy się nie dowiemy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

olokynsims
olokynsims
07.05.2026, 18:33:36 via Wykop
  • 2
Pamiętajcie, zniszczyć małą retencję, jak najwięcej wody spuszczać do morza!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom
Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom
3972
Oświadczenie lekarza z Zawiercia
Oświadczenie lekarza z Zawiercia
3121
Lekarz - człowiek bez wstydu
Lekarz - człowiek bez wstydu
3004
Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn
Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn
2792
285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA
285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA
2728
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pogoda
  • #globalneocieplenie
  • #ekologia
  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #polska
  • #zmianyklimatu
  • #srodowisko
  • #energetyka
  • #gospodarka
  • #swiat
  • #heheszki
  • #przyroda
  • #oze
  • #powodz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking