•  

  POTWIERDZONA NAUKOWO wiedza dotycząca stosowania kosmetyków - jak znaleźć.
  #chemia #kosmetyki #kosmetologia #nauka #biologia #ksiazki

  Od pewnego czasu staram się zgłębić podstawy kosmetologii.
  Interesuje mnie przede wszystkim gdzie znaleźć POTWIERDZONĄ NAUKOWO wiedzę dotyczącą stosowania kosmetyków. Od szamponów i pielęgnacji włosów po skórę, pielęgnację reszty ciała.
  Nie przemawiają do mnie blogi nastolatek. Poszukuje rzetelnej, naukowej wiedzy.
  I w akie desperacji liczę na to, iż społeczność wypoka zna miejsce, książkę, stronę, po angielsku czy też po polsku na której znajdę info z odnośnikami, porządne i naukowe, na bazie badań naukowych;)

  Z góry dziękuję za pomoc ;)
  pokaż całość

  •  

   @Iperyt: Obstawiam, jeśli zgadzasz się ze mną, że voodoo tutaj jest silne rownież, że pełno książek do kosmetologii jest antynaukowych pisanych przez jakieś karyny.
   A więc czy książki z PZWL lub PWN są legit? próbowałem szukać sylabusów dla kosmetologii, jakie książki są używane na studiach tego kierunku, by zminimalizować ryzyko przeczytania czegoś co mnie zniesie na manowce wiedzy.
   Nie ukrywam, że na poczatek najchętniej przeczytałbym coś w formie książki co dałoby mi podstawy wiedzy.
   W dietetyce przełomowe dla mojej wiedzy było poczytanie podręczników akademickich dot dietetyki więc czuję że i tutaj warto iść tą sprawdzoną drogą.
   Z początku marzyło mi się znalezienie jakiegoś bloga jak blog @DamianParol tylko w obszarze kosmetyków, jednak chyba nie ma na to szans, nie jestem też w stanie zweryfikować czyjejś wiedzy ucząc sie więc wolę źródła naukowe.
   pokaż całość

  •  

   @Iperyt:
   Chciałbym umieć kupować dobre kosmetyki, chodzę z dziewczyną po drogeriach i jak widzę krem za milion monet gdzie jest parafina i gliceryna głównie to się zastanawiam czy ja czegoś nie wiem czy ktoś mnie próbuje oszukać.
   Na razie wiem podstawy czego unikać i czego szukać ale mam obawy, bo to wiedza na poziomie blogów karyn i grup o kosmetykach na fb gdzie nieraz dzbanizmy straszne są i niekonsekwencja, w jednym arcie odraddzany SLS a potem polecana jakaś babcia agafia z sls pierwszym w składzie i jakimiś gówno ziołami kolejnymi. pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ledzeppelin

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)