Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniająco - sprawdzających ustalono, iż podczas kontroli nie okazała Pani ważnego biletu okresowego. Bilet został zakupiony, lecz nie został poprawnie zapisany przez zbyt szybkie wyjęcie e-karty z czytnika w trakcie doładowania kodowania biletu. Po wejściu do pojazdu należało sprawdzić w kasowniku czy bilet został zapisany. Kontroler nie mógł widzieć na czytniku zakupionego i zapisanego biletu na dany okres, dlatego wystawił wezwanie do zapłaty


no to kontroler mogl wystawic mandat
  • Odpowiedz
Potrzebuję zasięgnąć opinii w tym czy mam rację. Na pętli tramwajowej zatrzymuje się tramwaj, wysiadają pasażerowie i idą przejść przez pierwsze przejście dla pieszych, leżę tramwajem. Przejście jest nieoznakowane, nie ma świateł. A motorniczy n--------a klaksonem. I tak zawsze gdy to widzę bo niecieprliwy. Mam rację, że na takim przejściu to pieszy ma pierwszeństwo i jesteśmy świadkami buractwa motorniczych czy nie mam? #prawojazdy #naukajazdy #mpk #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: jeśli pieszy już jest na przejściu, to ma pierwszeństwo. pytanie tak jak wyżej, czym jest dla Ciebie nieoznakowane przejście? ;) bo jeśli myślisz o jakimś sugerowanym, to niestety, tu pieszy zawsze ustępuje.
p.s motorniczy pewnie bazuje na potocznym przekonaniu wszystkich, że tramwaj wszędzie ma pierwszeństwo, tak jak i często na pewniaka wbijają na rondo. i co jak co, ale akurat w takich przypadkach, zwłaszcza jako pieszy, naprawdę nie warto
  • Odpowiedz
Gdzie do cholery mam zadzwonić jak mi nie zapisało biletu na KKM.
Główna infolinia 126168669 mnie odsyła na *8627 a tam cisza, przedwczoraj mnie odesłali na jakaś inna całkowicie o całkowicie innym początku i też cisza.
#krakow #mpk #ztm
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/taryfa-biletowa/

Jak obliczyć cenę biletu ważnego więcej niż 14 dni? Do bazowej ceny biletu za 14 dni dodajemy odpowiednio wyliczoną kwotę powstałą z przemnożenia liczby dodatkowych dni i ceny za dzień, z odpowiedniego przedziału cenowego.

Przykład – cena biletu 30-dniowego na strefę A to 119 zł, na co składa się cena za 14 dni: 55,96 zł + 63,04 zł (cena za dzień z przedziału 15-30: 3,94 zł x 16 dni = 63,04 zł).


Do tego momentu się zgadza, aż tu nagle:
stepienz13posterunku - https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/taryfa-biletowa/
Jak oblic...

źródło: firefox_QmSnFKsi1e

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy w #mpk w #krakow kontroler może żądać opłaty na miejscu? Dziewczyna nie miała legitymacji i dzwonili do jej matki że trzeba zapłacić na miejscu, mogą tak robić?; Bilet e końcu znalazła więc nie wiem jaki byłby dalszy ciąg sytuacji

Kontroler może przyjmować opłaty czy tylko mandat może wypisać?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PajonkMondry: tak to wygląda:

W sytuacji stwierdzenia u pasażera braku ważnego biletu lub braku ważnego dokumentu poświadczającego
uprawnienie do ulgowego lub bezpłatnego przejazdu kontroler jest uprawniony do:
pobrania kartą płatniczą opłaty dodatkowej z właściwą należnością przewozową,
wystawienia pasażerowi wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej wraz z należnością
  • Odpowiedz
#krakow #mpk Ponoć autobus się zderzył z autem koło Bonarki na wiadukcie i zablokował 2 pasy w stronę r. Matecznego. Usłyszałem komunikat radiowy stojąc koło kierowcy.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zostałem okradziony przed chwilą w tramwaju. Miałem płaską, prostokątną przesyłkę i nie chcąc zajmować nią w tramwaju dodatkowego fotela położyłem na tych płaskich, specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Wybrałem sobie miejsce siedzące tyłem do niej w myśl zasady "cudze, nie ruszaj". Nie była ona dla mnie na tyle wartościowa by przy niej koczować. Poza tym chciałem sprawdzić kondycję dzisiejszej kultury w transporcie zbiorowym. I... zostałem okradziony. Wstaje na swoim przystanku, chcę wysiąść
Bunch - Zostałem okradziony przed chwilą w tramwaju. Miałem płaską, prostokątną przes...

źródło: Screenshot_759

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wybrałem sobie miejsce siedzące tyłem do niej w myśl zasady "cudze, nie ruszaj". Nie była ona dla mnie na tyle wartościowa by przy niej koczować.

Co szokujące, ludzie w tramwaju wiedzieli, że kładę paczkę i siadam nieopodal, więc mogli domyślić się, że ktoś ją kradnie a nikt nie zareagował.


@Bunch: ale czekaj, dziwisz się, że ludzie nie zareagowali na zabieranie cudzej paczki, kiedy ty sam na swoją własną nawet nie
  • Odpowiedz
@d601: Oczywiście pewnie tez tramwaje nie moga jechać, bo się k---a z tym gigantycznym zgromadzeniem razem na ulicy nie pomieszczą
  • Odpowiedz
Jest dzień ziemi i #mpk oferuje dzień darmowych przejazdów . Czy wsiadając do busa o godz 23:55, mam prawo jechać za darmo mimo ze kurs kończy się po północy? Moim zdaniem tak, bo wsiadając zawieram umowę z przewoźnikiem . Czy może powinienem zapalcic po północy? Dodam ze kasowniki odblokowali dopiero po północy
#zbiorkom #wroclaw #komunikacjamiejska #prawo

Czy powinienem kupić bilet?

  • Tak 31.3% (20)
  • Nie 39.1% (25)
  • Mi się należy , bo mam chorom curke 29.7% (19)

Oddanych głosów: 64

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaj00r: niby tak, ale były wyroki sądowe ze komus bilet się przedawnił przez opóźnienia i sąd anulował karę bo MPK jest profesjonalistą i powinni zawrzeć opóźnienia w swoim rozkładzie. Czy jakoś tak. Moim zdaniem nie jest to takie jednoznaczne. Raz jechałem tez na lotnisko, i knary zatrzymały bus na 5 min żeby wyrzucić bezdomnego …i 3 przystanki później cyk kontrola , bo pasażerom pokończyły się bilety. Chamowa na maxa.
  • Odpowiedz
Nie mogę zrozumieć tego dlaczego w moim miescie (600tys) autobusy są pełne tylko pare minut przed 7.30-7.50, i parę minut po 15, potem pusto pusto, i międzyczasie też pusto!!! Czy przygniatająca większość robii po 7h i mają orzeczenie???? Domyślam się że większość i tak jezdzi samochodami i to przygniatająca większośc! Czy w waszych miastach w autobusach jest to samo??? Z czego to wynika??? #ciekawostki #miasta #mpk
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sols: to zalezy od miasta, linii. W Warszawie masz kilka fal, z samego rana pracownicy fizyczni, potem uczniowie do szkół, potem pracownicy biurowi na 9, potem 10-13 emeryci, potem powracajaca fala uczniow powoli, fizyczni, biurowi, od 18:00 fala do centrum do kin i podobnych.
  • Odpowiedz