Wpis z mikrobloga

@Furius: Człowiek legenda. Za dużo wiedział, za dużo krytykował i był zbyt niewygodny dla rządu USA. Moim zdaniem CIA do spółki z NKWD go zamordowało. W dodatku żydzi go bardzo nie lubili...
  • Odpowiedz
@Furius: Właśnie. Trzeba zaznaczyć, że ze względu na swoje zdanie na temat ratowania wschodniej Europy przed Stalinem został najprawdopodobniej zamordowany prze służby specjalne.
  • Odpowiedz
@Furius: moje ulubione cytaty ze złotoustego Pattona: "Fortyfikacje są pomnikiem ludzkiej głupoty. Wszystko co zostało zbudowane przez człowieka, może zostać przez niego zniszczone.", "Odwaga moralna jest najwartościowszą - jak również najrzadszą - z ludzkich cech." oraz "Właśnie zdobyłem Trewir dwoma dywizjami, mam go oddać?"- Patton do Bradleya, kiedy ten powiedział, że Trewiru nie da się zdobyć mniej niż trzema dywizjami.
  • Odpowiedz
@Furius: Z ciekawostek. Po swojej smierci mimo, ze zmarl w wyniku wypadku w USA, jego cialo zostalo przetransportowane do Europy. Jak sam powiedzial, "chcial byc pochowany razem ze swoimi ludzmi".
  • Odpowiedz
@ramius21: Ta ciekawostka się trochę kupy nie trzyma. Wypadek był w Niemczech, zmarł nie w wypadku tylko kilkanaście dni później w wyniku niewydolności krążenia. A jego ciało zostało przetransportowane do Luksemburga gdzie faktycznie spoczywa razem ze swoimi ludźmi,
  • Odpowiedz
@Furius: kiedyś widziałem znalezisko na wykopie w którym ktoś pisał, że jego dziadek był na miejscu gdy wyciągali Pattona z samochodu. brzmiało to nieprawdopodobnie, ale wiarygodnie.
  • Odpowiedz
@tranc: @tabee: O ile sam film jako taki fajnie się ogląda, tak strona historyczna leży i kwiczy. Śmieszne jest to, że po obu stronach w scenach walk wzięły udział czołgi M 48 Patton, to chyba miał być jakiś rodzaj hołdu, ale pasjonatów razi po oczach.
  • Odpowiedz