Wpis z mikrobloga

Dzisiaj my się z dziadkiem napracowali na działce. Ścięliśmy wiśnię, przycięliśmy 3 jabłonie, pocięliśmy wszystko sekatorem, a większe kawały porąbaliśmy siekierą. Później powyżywałem się artystycznie na tui koślawo #!$%@?ąc ją piłą elektryczną. Było warto. Na koniec upiekliśmy na ściętych drzewach po solidnej kiełbasce i #!$%@?śmy ze smakiem. Dziadzio prawdziwy samiec alfa 89lvl i dalej chłop łapie się za siekierę i chce pomóc we wszystkim. I najlepsze, że wychodzi mu to lepiej niż niejednemu 30 latkowi. Dawał radę do samego końca.

#pokazmorde #pokazdziadka #chwalesie
thisismaddnes - Dzisiaj my się z dziadkiem napracowali na działce. Ścięliśmy wiśnię, ...

źródło: comment_8lWzlBHZUhfMfe8iaZsQgjuNWFSNh9Lz.jpg

Pobierz
  • 40
@FriQ: No ja to dopiero zacząłem doceniać od kilku laty. Tak za łebonia to darte koty z dziadkiem i wieczna walka, bo chciał zawsze dla mnie dobrze, a ja wiadomo walka i bunt. Z wiekiem i czasem człowiek zrozumiał te nauki wszystkie i lekcje co dawał to skarb największy. Wiedza od chłopa co z niejednego pieca chleb jadł i niejedno widział. Dlatego dzisiaj jak w każdą sobotę idę go odwiedzić, żeby
@Luks_x: Ale Ty wiesz jak zajebiście się pachnie kiedy przesiąkniesz zapachem palonego ogniska? Ja myślę, że lokatorzy jakby wiedzieli skąd tak dymi to przyszliby jeszcze rękę podać i podziękować ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poważnie no co mam powiedzieć. Najbliższe zabudowania poza terenami działkowców są gdzieś 5-6 km od naszej działki. Myślę, że jakoś to przeżyli, zwłaszcza, że przez cały czas słabo dymiło, po prostu akurat
@thisismaddnes: Wybacz, ale miałem sąsiada który mi tak uprzyjemniał weekendy, a robił ogniska 10m od moich okien.

No i mieszkam w domu więc przyjemność z wdychania wyziewów z ognisk i kominów mam, że tak powiem opanowaną.

No i pozwolisz że poproszę o link google maps bo ostatnio też ktoś psioczył na wezwanie SM z powodu palenia liści i jak to go nie szykanują a on je palił 6km od najbliższych zabudowań
@neib1: @quiksilver: @dyrmac: Dzięki wielkie. Za godzinę idę do dziadka to mu opowiem, że się nim pochwaliłem i plusów trochę dostał w internetach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą poza dobrymi genami dziadek nie pije alkoholu, nie pali od chyba 50 laty, codziennie, powtarzam CODZIENNIE obowiązkowy spacer przed spaniem 30-45 minut. Do tego dużo nabiału, ryb, nietłustego żarcia i najważniejsze TONY cebuli. Cebula chyba codziennie
@thisismaddnes: Trochę :) Ale się uśmiałem jak zobaczyłem.

Gdyby nie fajny dziadek to bym Ci nawciskał. Ja już swojego nie mam. Mój był kowalem. Obecnie kuźnia należy do mojej mamy ale niestety już tylko mury bo wszystko zostało zabrane, sprzedane, ukradzione jak stała parę lat.
@Luks_x: To Twój dziadek też dymił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że się tak stało jak się stało, piszę o kuźni, bo niestety najczęściej dopiero jak coś się bezpowrotnie traci żałuje się i wypomina sobie "a mogłem to, a mogłem tamto zrobić". Jak coś niszczeje na naszych oczach co okazuje się po latach miałoby sporą wartość sentymentalną, a może i finansową to boli.
@thisismaddnes: Hahaha. Punkt za spostrzegawczość - dymił faktycznie, a razem z nim bo często tam bywałem.

Co do wyposażenia kuźni to fakt. Bardzo szkoda że tak się stało. Ale cóż babcia nie oponowała bo i tak tam nie chodziła, wujki przyjechały i wywiozły część na złom, część do siebie, reszta poszła w ręce złodziei.
@thisismaddnes: sam takiego dziadka bym chciał. Z moimi jest ten problem, ze jeden żył daleko i z niego kawał #!$%@? był, a drugi jest przez rodzinę conajmniej nielubiany. Natomiast pradziadek Nieżony to z tej lepszej, przedwojennej gliny lepiony. Ma 94 lata, żadnych leków, w wieku Twojego krowę wyprowadzał na trawska, póki z drzewa nie spadł. A, bo za wojny to dwie kulki dostał ze stena: w głowę (między półkule) i w