Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie, ostatnio tworze prostą stronę za pomocą #emberjs, logowanie tylko dla admina + crud - wszystko śmiga pięknie, ale im bliżej końca pracy tym bardziej się zastanawiam jak ja to potem obsłuże w backendzie? polecacie jakiś prosty backend idealny pod ember'a?

#webdev
  • 10
@zawadzsky: No to przede wszystkim musisz sobie wybrać jakąś technologię (język) w której (którym) chcesz to realizować. Dopiero wtedy można mówić o prostych rozwiązaniach. Bo co z tego że ja uważam że np. Hapi.js + serwer w Node i można szybciutko postawić prosty REST-owy backend, skoro ktoś może nie znać JS-a albo nie ogarniać Node'a i szybciej będzie mu skorzystać np. z jakiegoś prostego rozwiązania, ale w PHP.
@Marmite: no to mogę dodać że podstawy Node.js jakieś tam mam, co prawda sama wiedza podręcznikowa (smashing magazine, w cholere outdated podręcznik swoją drogą..) nigdy nie wykorzystana w praktyce, ale w głowie coś tam jest.
@zawadzsky: też pracuję nad aplikacją w Ember i backend sobie tworzę w Go. Są bardzo fajne biblioteki do tego jak np. http://goji.io/

@Marmite: wydaje mi się, że został stworzony pod Node.js, ponieważ domyślnie Ember Data spodziewa się składni camelCase w nazwach kolumn etc. tymczasem Ruby używa snake_case. Więc jak chcesz używać Ruby, musisz użyć innego adaptera niż domyślny - ActiveModelAdapter, który jest dołączany do dystrybucji.
@ozzie: Mam jeszcze jedno pytanko.

Jeśli dotychczasowo edytowanie+dodawanie+usuwanie danych robie za pomocą Local Storage (LSAdapter + LSSerializer) to czy będę musiał coś dodatkowo się babrać ze zmianą? czy wystarczy adapter przerobić na RESTowy, a modele pozostanją bez zmian?