Wpis z mikrobloga

935-2=933

Autor: Stephen KIng

Cykl "Mroczna Wieża" - tomy 1 i 2 - "Roland" i "Powołanie Trójki"

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim."

To mój pierwszy wpis w tagu, zdecydowałam się w końcu aktywnie wesprzeć odliczanie zamiast jedynie obserwować :)

Jako miłośniczka twórczości Kinga w końcu zabrałam się za odkładany od wielu lat "na później" cykl "Mroczna Wieża" i wbrew początkowym obawom, że może mi nie podejść - jestem pozytywnie zaskoczona. Pierwsza część pozostawia wiele pytań, buduje zarys świata, w którym dzieje się akcja, trzeba się "wkręcić" w klimat - ale warto. Szczególnie końcówka zdecydowanie zachęciła do dalszego czytania. Dopiero po lekturze dowiedziałam się, że King w 2003 roku wydał poprawioną wersję "Rolanda"- ja czytałam tę pierwszą i jestem ciekawa, jak bardzo różnią się one między sobą.

Druga część, m.in. ze względu na motyw podróży międzywymiarowej wciągnęła mnie tak bardzo, że pochłonęłam ją w 2 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od oceny na razie się wstrzymam, zrobię to dopiero po przeczytaniu wszystkich części.

#bookmeter
happinesso - 935-2=933



Autor: Stephen KIng

Cykl "Mroczna Wieża" - tomy 1 i 2 - "R...

źródło: comment_3JjczpUHmO15sD5R8eiPDdot2y2Zn9bM.jpg

Pobierz
  • 8
@happinesso: Ostatnia część tak absurdalna, że aż głowa boli. Wszystkie tomy chłonąłem jeden po drugim, ale ostatni przeczytałem do połowy, bo nie mogłem już znieść tych bredni.