Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Może zacznę od tego, że wykop czytam i obserwuje gdzieś od 7-8 lat czyli można powiedzieć, że wiem jak to "wyglądało kiedyś" i "wygląda teraz". Nigdy nie miałem potrzeby się udzielać, nie to że w życiu tak mam, tylko jakoś ten styl użytkowania portalu się sam u mnie ukształtował ;) przez pierwsze kilka lat w ogóle nie miałem konta bo po co.

Ja się pytam co się stało z tym portalem? Kiedyś content który trafiał na główną był naprawdę niesamowicie ciekawy, do dzisiaj pamiętam pierwsze AMA (chyba naprawdę pierwsze odbyte w Polsce?) np. te z przemytnikiem, pracownikiem kasyna.. Sporo tego było. Teraz połowa znalezisk z głównej to totalne głupoty, ale niestety apogeum #!$%@? przypada na mikroblog... Jak w ogóle wprowadzili ten wynalazek to byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale po tym co się dzieje ostatnio to stwierdzam, że chyba naprawdę czas na zmiany :/

Czarę goryczy przelała najnowsza "afera" z tą śmieszną parką ze zdjęcia. Akurat natrafiłem na na to zdjęcie jak miało chyba ze 3 plusy i w życiu bym nie pomyślał żeby w jakikolwiek sposób skomentować to zdjęcie. A już na pewno w życiu bym nie pomyślał żeby robić z tego jakąkolwiek gównoburze!! I niestety idiotami są:

a) osobniki ze zdjęcia - jak można wrzucić swoją fotkę na jeden z najpopularniejszych portali w polskiej sieci a potem narzekać że stalkujo i naruszają prywatność xD ja #!$%@?, naprawdę, mam nadzieje że to przeczytacie i się chwilę nad tym zastanowicie. Jeszcze raz:

wrzuć swoje zdjęcie żeby zobaczyło je 100k osób -> usuń konto bo narusza ktoś moją prywatność xD

Mówiąc wprost - naprawdę trzeba być głupkiem, żeby nie rozumieć, że wrzucając w taki sposób swoje zdjęcie do sieci pozbawiacie się prywatności!

b) osoby, które podniosły gównoburze. Ok, to w sumie jestem wstanie zrozumieć - skomentowaliście, coś zrobiliście bo was to interesuje w jakiś sposób. Czyli tego szukacie na wykop.pl. Chyba własnie to do mnie doszło - ludzie szukają tutaj pseudoistotnych rzeczy traktując wykop na równi z kwejkiem, pudelkiem, ciekawostkami tvn24..... Naprawdę nie chce tutaj wołać konkretnych loginów.... Ale kiedyś myślałem, że to chodzi o co innego

Podsumowując bo i tak się za mocno rozpisałem:

1) Jeszcze bardziej rozdzielić mikroblog od wykopu, najlepiej #!$%@?ć to na inną domenę albo coś... Mówię to z przykrością ale bez mikroblogu poziom wykopu byłby wyższy :(

2) Może jakieś minusy na mikro?

3) Kiedyś wykop był lepszy.

4) Jakieś polskie, sensowne alternatywy dla wykopu z ciekawą zawartością?

I tak pewnie nikt tego nie przeczyta, a jeśli ktoś się ze mną zgadza to nie wiem... Może jakieś znalezisko, może coś da się zrobić? Kurde no, będzie coraz gorzej :/

#oswiadczenie #wykop #gorzkiezale
  • 3