Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, od 7 lat choruję na nowotwór tkanek miękkich stopy, jestem po 4 operacjach, przeszedłem też chemioterapię i radioterapię. Nic na dłużej nie pomogło i guz cały czas odrasta więc zdecydowałem się na amputację na poziomie podudzia (w połowie stycznia idę do szpitala). Czy byliby chętni przeczytać moją historię od początku choroby, a w przyszłości dowiedzieć się jak wygląda życie po amputacji i powrót do normalnej sprawności?

#medycyna #amputacja #kiciochpyta jeśli będzie zainteresowanie to wpisy będę umieszczał pod tagiem #jodachorujealesmieszkuje
  • 54
@MiszczJoda: Dawaj, sam jestem po amputacji prawej nogi oraz posiadam zniekształcona lewą stopę. Poziom amputacji u mnie to 2 na zdjęciu i już tak od 6 roku życia? Chyba tak :P Życie bez nogi jest nawet proste, jak się ma protezę ale najgorsze dla mnie to są trudności w prowadzeniu motocykla no i może wtedy gdy mocniej "przyjebię" komuś na wf'ie xP Powodzenia!
Pobierz Xoniak - @MiszczJoda: Dawaj, sam jestem po amputacji prawej nogi oraz posiadam znieks...
źródło: comment_JMbE6GjRsNz71JIAXxmzl41Amlrc2LLK.jpg
@abstrakcyjny_nick: > Jak ilustruje rycina 1 (5), im dłuższy jest kikut goleni, tym trudniej przykurcz w stawie kolanowym skompensować ustawieniem protezy. Ponieważ jednak kikuty wytwarzane w przebiegu niedokrwienia miażdżycowego są zazwyczaj krótkie, przykurcz do 15 stopni możemy zaakceptować. Dodatkowo uwzględnić należy fakt, iż typowym ustawieniem leja protezy podudzia jest zgięcie około 5-10 stopni w stosunku do osi uda. Według różnych autorów krytyczna wielkość omawianego przykurczu wynosi od 20 do 35 stopni