Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pc #hardware #radeon #amd #nvidia

Zrzut z góry to pokrywa chłodzenia z przecieku z 11.11.2014

dolny z przed godziny, już temat jest mocno mielony na Linustechtips.

Wydaje się że już wszystko jasne...

AIO chlodzenie wsparte już w referencyjnej karcie, tak jak 295x2

Tylko Display Porty, HDMI RIP

2x Wieksza przepustowość obliczeniowa w porównaniu do GTX980 224Gb/s vs 448Gb/s wynikająca z dużo wiekszej ilości procesorów strumieniowych.

Celowano w 8GB VRAM ale jak widać AMD zdecydowało o pozostawieniu 4GB.

Od razu Szyna 512bit. 1200Mhz taktowanie referencyjne, 28nm jak GTX 9xx proces technologiczny.

Miało być 20nm ale jednak news z ogromnym opoznieniem produkcyjnym zweryfikował plany bo czerwonym kasa uciekala miedzy palcami z każdym dniem dominacji 9xx GTX.

Moje zdanie jest takie, że to świetna karta za naprawde rozsądne pieniądze... zdetronizuje na starcie 9xx ale wygląda na to że Nvidia z 9xxTi zaprezentuje podobne osiągi. 780Ti mialo 320Gb/s przepustowość więc nie ma przepaści do przeskoczenia.

Bedzie ciekawie.
Shewie - #pcmasterrace #pc #hardware #radeon #amd #nvidia 

Zrzut z góry to pokrywa c...

źródło: comment_AJGq637dZgaBQkyCT4pbWP9L9KQIbGeI.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Shewie: No to nieźle, z takim potworkiem w Crossfire przy tej przepustowości pamięci można już myśleć o 4k w 60 fps. A miałem nie zmieniać karty do czasu premiery Wiedźmina...
  • Odpowiedz
@Shewie: Jak czytam gdzieniegdzie posty fanbojów nVidii to dostaję raka. AMD jest gorsze, nawet jak jest 2x lepsze i 2x tańsze. Zawsze #!$%@? znajdą jakiś argument, żeby wywyższyć nVidię xD Apple wśród kart graficznych.
  • Odpowiedz
@Shewie: i w tej chwili czegoś dostałem bo 1 stycznia miałem składać kompa a tu taka niespodzianka . Teraz nie wiem czy czekać na tego radka czy brać gtx 970()
  • Odpowiedz
@Zolter: to błędne koło, wyjdzie radek wyjdą nowe 980Ti i Titan 2. Nowy radek to zupełnie inna liga wydajnościowa. Myslalem ze cena kart spadnie w styczniu ale na nic sie nie zapowiada, #!$%@? kurs złotówki do USD powoduje że spadki cen za oceanem nie są odczuwalne w Europie. Jak chcesz składać to składaj, Radki wyjdą dopiero w połowie roku prawdopodobnie
  • Odpowiedz