Wpis z mikrobloga

Przetłumaczyłam najnowszy komunikat ze strony Bitstampa - sama tam nie działam, ale myślę, że sprawa jest niezmiernie ważna:

USŁUGI BITSTAMPA TYMCZASOWO ZAWIESZONE

Mamy powód, aby uważać, że jeden z portfeli operacyjnych Bitstampa został narażony na niebezpieczeństwo 4 stycznia 2015. W ramach środków ostrożności mających zapobiegać zagrożeniom, Bitstamp trzyma jedynie niewielką część bitcoinów klientów w systemach online. Bitstamp posiada więcej rezerw offline niż potrzeba, aby pokryć zagrożone bitcoiny.
W MIĘDZYCZASIE PROSIMY NIE DOKONYWAĆ WPŁAT NA POPRZEDNIO PRZYDZIELONE ADRESY DEPOZYTÓW BITCOINA. NIE MOGĄ ONE BYĆ HONOROWANE!
Wpłaty uiszczone przez klientów przed godziną 9:00 5 stycznia 2015 czasu UTC (10:00 czasu polskiego) są w pełni pokrywane przez rezerwy Bitstampa. Wpłaty dokonane na nowo przydzielone adresy podane po godz. 9:00 5 stycznia czasu UTC (10:00 czasu polskiego) mogą być honorowane.
Bitstamp bardzo poważnie traktuje nasze bezpieczeństwo oraz przejrzystość. W ramach dodatkowej ostrożności zawieszamy działalność, jednocześnie kontynuując badanie sprawy. W odpowiednim czasie powrócimy do działania i dokonamy należytych zmian w naszych środkach bezpieczeństwa.
Zespół Bitstamp

#bitcoin #bitstamp
  • 7
@diabLEEca: Ależ niekonsekwencja. Raz czterygo (4-go) a raz pięćtego (5-tego).
To w końcu go czy tego?

Fascynuje mnie ten błąd. Ludzie dokładają sobie roboty, żeby napisać źle (więcej znaków).

A najprościej (i do tego poprawnie) jest napisać po prostu 4 stycznia.

#grammarnazi