Wpis z mikrobloga

Strony, strony strony...!

Po pierwsze: @bonzaizrobił fajną stronkę, gdzie wszystkie rysunki z tagu łądują się automatycznie:

http://365rysunkow.osiemsiedem.com/

Pamiętajcie, by pisać formułkę x/365, aby ułatwić zadanie;)
Na stronie mamy spis osób, które działają pod tagiem, ich poziom wypełnienia haseł w porównaniu do dni wyzwania, oraz statystyki, co jest zajebistą rzeczą, bo ładnie pokazuje ogrom wyzwania - 312 osób, masakra :D Wyobrażacie sobie, ile to będzie rysunków pod koniec roku? :D

Po drugie: FB. Dla tych którzy lubują tą formę social media, oraz dla tych, których branża wymaga, by posiadali fanpage:

https://www.facebook.com/365rysunkow
wraz z wydarzeniem, cobyście mogli swoich znajomych kłuć po oczach ;)

W tym miejscu małe ogłoszenie: jeśli posiadacie swoje rysunkowe fanpage, uprzejmie proszę, byście również za ich pomocą polubili stronkę wyzwania - ja dam lajki zwrotne, tak, by te FP pojawiały się w lajkach strony 365rysunków (tak, atencja i miłość!).
Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądało z wrzucaniem rysunków na FP (jakby nie patrzeć, mamy już 3 miejsca gdzie są wrzucane) ale z pewnością będą linki do bloga i przeklejane notki;) Jeśli macie też jakieś ciekawostki i chcecie się podzielić nimi na FP, również mogę je wrzucić na stronę jako admin :)

Po trzecie, padła propozycja, aby zrobić Zadanie Specjalne Zbiorcze - w tym miejscu poddajemy tą sprawę dyskusji ;) - mianowicie, zrobilibyśmy listę osób, które się chca tym pobawić i narysowalibyśmy wspólnie komiks. Wygląda to tak: ja rysuję jeden kadr, który będzie rozpoczynał, następna osoba z listy dostaje ten kadr, dorysowuje swój, potem przesyła do następnej osoby. Zadanie byłoby zamknięte (ale np raz na miesiąc pokazywalibyśmy "odcinek") i uwaga, nie miałoby scenariusza. Tak, totalna samowolka, jak ja zacznę od zdania "a gdyby tak.." to następna osoba może sobie popłynąć z wyobraźnią. Tak powstałby najbardziej epicki pasek komiksowy na wykopie. Tego typu wyzwania wielokrotnie pojawiały się na różnych forach, to całkiem stara zabawa internetowa, ale my byśmy wynieśli to na wyższy poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(ciekawostka, na jednym forum literackim na którym siedziałam, jak zaczęli to po roku nie skończyli i powieść miała tak conajmniej pięć grubych tomiszczy i pisało ją jakieś 10-15 osób)

#365styczen #365rysunkow
  • 27
@doria: Czy dołączenie się do komiksu wymaga posiadania jakichkolwiek umiejętności? W całej akcji biorę udział, ale nigdy nie nazwałbym siebie "dobrym" jeśli chodzi o rysowanie, a teraz jeszcze utrudniłem sobie sprawę tabletem.
Druga sprawa, to na stronie przydałoby się jakieś wyszukiwanie, ale poza tym całość prezentuje się świetnie i dzięki niech będą @bonzai
@FeniEnt: wymagane są tylko te umiejętności, które pozwolą Ci w miarę szybko wymyślić kadr, jako że zanim nie przyjdzie Twoja kolej, nie będziesz wiedział co się działo w poprzednich ;) Więc bardziej smykałka do zmyślania historyjek się przyda niż faktyczne zdolności w kierunku rysunków. Fakt, że przyda się umiejętność rysowania, ale nie ma takich rzeczy, których by się nie dało obejść (jak narysujesz stickmany zamiast postaci to nikt Cię nie spali
@Mhussajn: @Nokja: Ale już po 5 dniach mamy prawie 1000 rysunków:) Wiadomo, że pierwszy tydzień jest znaczący i najwięcej luda się wykruszy w pierwszym miesiącu. Mniej wiecej tyle czasu trwają noworoczne postanowienia.

Dlatego po jakimś czasie w wyzwaniu zostaną osoby, które naprawdę chcą się go podjąć ;)
@doria: Ja się mogę sam spalić. Ze wstydu. A "ent" w nicku i długie liście na głowie nadają mi łatwopalności, zrozum więc moje obawy. Ale gotów byłbym zaryzykować chociażby w celu przełamania pewnej bariery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FeniEnt: pokonanie tego wstydu przed wychodzeniem ze swoimi pracami do ludzi jest jednym z kroków do poprawienia warsztatu ;) Wiecznie rysując do szuflady nie będziesz miał tyle motywacji by się poprawiać.