Wpis z mikrobloga

Dobre wieści: Bitstamp potwierdził włam na 5 mln USD (niecałe 19 tys. BTC), ale klienci nie powinni z tego powodu ucierpieć, firma najwyraźniej pokryje straty z własnych rezerw, które akurat wiemy, że posiada - ostatnio mieli audyt. Tłumaczenie artykułu z insidebitcoins z oświadczeniem CEO Bitstampa w pierwszym komentarzu tutaj.

Paradoksalnie może nam jeszcze z tego włamu wyjść mała pompa, bo Bitstamp pokazał, że nie każda giełda w przypadku włamu znika z resztą kasy. Zaufanie do bitcoina++ --> cena bitcoina++

#bitcoin #bitstamp #kryptowaluty (was też zawołam, bo i inne krypty powinny się teraz odbić, a w każdym razie już tak szybko nie pozdychają)
  • 13
@Tomeckii: Ej no, rozumiem krytykę, ale żeby od razu od google translatora wrzucać? XD Aż sprawdziłam, co by zrobił z tym tekstem:

Na wieść o naruszeniu , natychmiast powiadomiła wszystkich klientów , że powinni już dokonywać wpłat na wcześniej wydane bitcoin adresy depozytowe . Jako dodatkowe zabezpieczenie , zawiesiliśmy nasze systemy , a my pełni zbadać incydent i aktywnie zaangażować funkcjonariuszy organów ścigania .


Trochę szkoda, że radzą już dokonywać wpłat
@diabLEEca: Dobra, nie czepiam się już. Tak czy inaczej raczej dobre wiadomości, trochę gotówki tam miałem i byłoby szkoda stracić i zaczynać od zera. Aż otworzę sobie piwko z tej okazji. No i jak się domyślam zapowiada się dłuższe czekanie na powrót giełdy.
@Tomeckii: No tak, "in the coming days" to nie do końca precyzyjne określenie, ale jeśli chcą się odkuć, to i w ich interesie jest, żeby jak najszybciej wrócić do gry. Nie korzystam z Bitstampa, ale trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze potoczyło.
@diabLEEca: W takich sytuacjach precyzyjnie nie da się podobnych rzeczy określić, akurat to wiem z doświadczenia. Zależnie od stopnia skomplikowania całego systemu może im to zająć kilka ładnych dni. A i potem prawdopodobne jest, że dadzą jakiś bonus dla uciekających i wystraszonych klientów, np. handel bez prowizji czy coś w tym stylu, co opóźni trochę ich odkucie. Ale jako że prowizje od handlu mają niczego sobie to z pewnością szybko potem
@ziomekg: No i między innymi też z tego powodu kurs może wzrosnąć (co w zasadzie pomalutku już czyni) - jeśli część ludzi uzna, tak, jak Ty, że Bitstamp nie ma "swoich" bitcoinów, tylko gotówkę, czyli będzie musiał skupić BTC na giełdzie, to z kolei ci ludzie będą kupować, zawyżając kurs, tak, by zaraz odsprzedać drożej i mieć na dziwki, szampana i kawior.
To działa w obydwie strony, zostało odkryte dawno temu