Wpis z mikrobloga

@Darjo: Nie twierdzi inaczej - jedynie Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Dlaczego?
Skupiłeś się wyłącznie na znaku - fakt, w mieście muszą dokładnie oznaczyć, która droga jest podporządkowana za pomocą znaku A-7 "ustąp pierwszeństwa" lub B-20 "stop", ponieważ z wyjątkami (jak choćby droga krajowa/powiatowa przejeżdżające przez miasto) to wszelkie drogi (jeśli nie są określona za pomocą znaków pionowych/poziomych) mają ten sam stopień podporządkowania.

W sytuacji wyżej natomiast pojazd pomarańczowy opuścił
@Bartek2016: no właśnie nie. Identyczna sytuacja jest w linku, który wysłałem wyżej. I jeśli przy wjeździe na drogę tak jak w przypadku samochodu pomarańczowego nie ma znaków to reguluje sytuacja prawej ręki. Czyli zielony ma go po prawej stronie i musi go puścić, nawet jeśli ten wyjazd dotyczy prawo skrętu. I jeśli sytuacja wygląda tak jak było dane w tym poście to nie zgadzam się z Twoją wersją. Bo to traktuje
@krychu: Po raz czwarty wklejasz ten link i po raz czwarty tylko się ośmieszasz.
Rozumiem, że te drogi mają całkowicie różny stopień podporządkowania?
Pytanie retoryczne - oczywiście, że nie mają.
Dlatego też muszą zostać określone warunki czyli informowanie za pomocą znaku poziomego i pionowego.

Mogłeś wjechać i zdać, ponieważ miałeś pierwszeństwo do jasnej cholery określone
dokładnie znakiem D-1 "droga z pierwszeństwem" (°°
Pobierz Bartek2016 - @krychu: Po raz czwarty wklejasz ten link i po raz czwarty tylko się ośm...
źródło: comment_OlmfmXFgfV2FulUyY53C5QJuAOXohvW6.jpg
@krychu: Nie ja zamieszałem tylko Ty nie ogarniasz widocznie :)
Mówisz, że musisz przepuścić?
To co w takim razie robi tam znak D-1?
Gdyby ten znak tyczył się drogi do której dojeżdżasz, a nie do tej, na której jesteś to znak postawiliby po lewej krawędzi tej drogi (na której się znajdujesz).

Pytanie kontrolne, bo chyba jednak fuksem zdałeś ten egzamin...
Czy 5-pasowa autostrada ma wyższy stopień podporządkowania od autostrady 2-pasmowej?

Tu
Pobierz Bartek2016 - @krychu: Nie ja zamieszałem tylko Ty nie ogarniasz widocznie :)
Mówisz,...
źródło: comment_4yudW51nCeyEHUjORoR0heuBY4G7vJiN.jpg
@Darjo: W terenie zabudowanym muszą się pojawić znaki, ponieważ z wyjątkami jakie wyżej opisałem (np. droga krajowa przejeżdżająca przez miasto).
Poza terenem zabudowanym (czyli sytuacja z wpisu) jeśli drogi są o tym samym stopniu podporządkowania to również muszą być znaki.
Zapytasz się: Dlaczego nie ma więc w tej sytuacji znaków?
To proste - droga gdzie znajduje się pojazd pomarańczowy znajduje się na drodze podporządkowanej, a niebieski względem tamtej drogi ma
@Bartek2016: Usystematyzuje to co napisać chciałem.

Otóż na sytuacji, którą ja opisuje. Osoby, które skręcają z drogi dwupasmowej w prawo mają pierwszeństwo względem osób, której jadą z ich lewej strony. Czyli jak bierzemy przykład, że samochód ZIELONY (nie wiem czemu twierdzisz, że jest on niebieski) musi przepuścić pojazd pomarańczowy.