Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki przebywające w UK.
W poprzednich wpisach, pytałem Was gdzie jechać - Edynburg, czy Leeds.
Wybraliśmy #edynburg, wylot mamy we czwartek o 13 50 z Krakowa.

Jest ktoś z Was w Szkocji/Edynburgu? :)
Macie może jakieś rady odnośnie mieszkania i pracy? Gdzie, jak najlepiej szukać?
Bylibyśmy wdzięczni za jakieś podpowiedzi! :)

#edynburg #emigracja #uk #pytanie #emigrujzwykopem #michauemigrujeismieszkuje (pod tym tagiem będę starał się relacjonować nasz wyjazd do stolicy Szkocji :)
  • 15
@michau15: Powodzenia. Jestem w Szkocji, ale w Glasgow.
Jak będziesz rejestrować NIN to poproś o jakąś listę agencji pracy, czy coś takiego. Powinni mieć w Jobcentre.
emito.net - oferty pracy (slabe ale na poczatek wystarczy). Pierwsze co trzeba zalatwic to adres zamieszkania (i to nie spalony), potem do banku i umowic sie telefonicznie na spotkanie o NIN. Bedzie to trwalo z tydzien lub dwa zanim dojdzie list z zaproszeniem na spotkanie.
nie dostaniesz legalnej pracy bez konta bankowego i przynajmniej tymczasowego numeru NiN. mozna gdzies szukac nielegalnej, ja np. na poczatku swojej kariery w Szkocji wyladowalem z pakulcami w hurtowni zywnosci na 12 godzinnych zmianach za 40 funtow. Biorac pod uwage ze minimalna stawka za godzine to 6,50, to po prostu pracowalem nielegalnie. na szczescie tylko 3 dni bo bylo to pod koniec kwietnia, a z poczatkiem maja dostalem robote przez agencje w
@michau15: Wybrałeś chyba najgorszy miesiąc jeżeli chodzi o poszukiwania pracy w Edynburgu. Jest to głównie miasto nastawione na turystów. W styczniu praktycznie nic się nie dzieje- cisza. Jednak zaraz jest luty- walentynki, rugby, więc się coś powinno ruszyć.
Sam obecnie poszukuję pracy, bo mnie prawdopodobnie wylali... ()
Jednak jak to już pisali poprzednicy- pierwsze co, umówić się na spotkanie do jobcenter w sprawie NiN
@michau15: Próbuj w Burtons factory. Tam nie trzeba miec konta na dzień dobry a NiN możesz miec w trakcie wyrabiania.
Wypłata idzie na konto ktore oni Ci otworzą - pieniądze tylko do wypłacenia specjalna karta z bankomatu. Przelewu nie zrobisz.
Tam jest ciągła rotacja wiec opcja na juz jest możliwa.
Powodzenia:)
@coolcooly22
Jest to fabryka ciastek;)
http://www.burtonsbiscuits.com/

Różne rzeczy tam robią. Mężczyźni najczęściej pakują już zapakowane ciacha do kartonów. Kobiety najczęściej stoją na "belcie" - wkładają ciastka do opakowań.
Rotacja jest, bo każdy szuka innej pracy a taka fabryka by się tylko zahaczyć i mieć już przypływ pieniędzy.
Najniższa stawka, umowa z agencją, więc rewelacji nie ma. Ale są też tacy co pracują tam po kilka lat;) Dużo Polaków. Ale język trzeba min