Wpis z mikrobloga

@espectsorka: zyje normalnie na dobrym poziomie, dziecka nie chce wychowywac w uk a zarabiam sporo tutaj, co mi szkodzi wybudowac sobie dom? Lepiej to niz cale zycie tulac sie na wynajmowanym i nie miec swojego miejsca
@KredaFreda: nawet nie wiesz jak bardzo :) kilku znajomych tak ma, postawili dom i koniec, probowali w polsce pracowac ale no zaden normalny czlowiek nie zdzierzy po angli zarabiac 2-3k netto

@elmyn: po co ci to miejsce na ziemi jak przezywasz najlepsze lata pracujac za granica, no i wez sie otrzasnij i przestac oklamywac, dzis zeby sie zapisac do specjalisty w polsce to czekac rok dwa, to co jak wrocisz
@elmyn: java czy cos innego, no i faktycznie musisz naprawde dobrze to robic, ostatnio skoro ktos powiedzial ze 70k w londynie to dobra pensja to odjac od tego podatki i zycie i nie widze jak w rok zarobic na tym na dzialke i stan surowy, no way chyba ze zyc bardzo bardzo skromnie samemu ale no tez kiepsko
@bazingaxl: mieszkaliśmy cały rok w apartamencie, ja mam 60 kobieta 15. No i 20% premii ktora sama w sobie na stan surowy starczyla. Żyje mi się bardzo dobrze a nie cisne grosik do grosika
@KredaFreda: Pracuje ze mną jeden typek (od dekady w tej firmie)
I on już dwa domy w łodzi zbudował, od 10 lat w kraju jest raz w roku na urlop, nigdy nie miał auta, chodzi w jednych ciuchach od dwóch lat i uważa się za milionera. Wynajmuje pokój i raz na 3 dni gotuje zupe. Nie pali ani nie pije.

Ma zamiar wrócić do Polski jak przejdzie na emeryture. Ostatnio opowoadał
@elmyn: hmm mowiac szczerze czekaj bo moze mi rozjasnisz

czyli 75k brutto funtow rocznie + 12k premia
minus podatek niestety nie wiem jaki tam macie no niech bedzie 20% ale chyba 10k to kwota wolna czyli jakies 55k funtow netto

no ok to teraz jakies ~2k na mieszkanie i jedzenie bez wiekszych przyjemnosci ale znow nie biedowanie, czyli odkladacie ~25k funtow

razu 5 to jest 125k pln oszczednosci - mowiac szczerze
@nomaam: zrób mu ukradkiem zdjęcie, może go spotkam na ulicy i będę mógł mu się zaśmiać w twarz. Co za menda, nie pije nie pali, domy bulwa buduje!!
@KredaFreda: Szczerze mówiąc to nie wnikam, co nimi powoduje taką decyzję. Teraz kolega z Niemiec wrócił i kupuje mieszkanie za gotówkę w moim miasteczku. Roboty nie ma, ale zdaje mu się to nie przeszkadzać.