Wpis z mikrobloga

Wiecie co się właśnie stało? Dzwoniła do mnie mama @MiszczJoda, okazało się, że chłopak leży w szpitalnym łóżku i ma łzy w oczach. Poduszka cała mokra, zdołał tylko wybełkotać, że nie może ogarnąć ilości wpłat na swoje subkonto. Brawo. Mam nadzieję, że odpowiednie kroki zostaną podjęte, zostało już złożone zawiadomienie do moderacji serwisu. Czemu musicie normalnie pisać, komentować, pocieszać, przelewać pieniądze, rozmawiać, a nie przejść obojętnie i zakopać za informację nieprawdziwą? Nawet sobie nie wyobrażacie co ten chłopak przeżywał, bolała go noga i już nie boli. Jedyne co miał to internet, a nawet to mu zabraliście bo z nową protezą będzie musiał wreszcie wyjść z domu.
Nie pierwszy raz spotykam się z takim aktem dobroci na wykopie. Trzy miesiące temu również pewna dziewczyna zbierała fundusze na protezę i też pomogliście, myślę, że ten przypadek był wystarczająco nagłośniony, i nie myliłem się. Brawo Wykop, tak trzymać.

Dziękuję Mirkom i Mirabelkom, a także użytkownikom z głównej i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego #wykopefekt. Dziękuję za pomoc, wsparcie, rozmowy na privie i dobre rady!

Kolejne aktualizacje też oczywiście pokażę!

Kocham Was, pijcie ze mno kompot!

#jodachorujealesmieszkuje #jodawracadozdrowia
źródło: comment_yhSlgnErBxnSvll2BnH2RwjFQfyxCLnQ.jpg
  • 199
@MiszczJoda: Teraz tylko czekaj na PiT-y, bo sam już namówiłem całą rodzinę, żeby oddali 1% dla Ciebie, do tego każdy z mojej rodziny i najbliższych znajomych dorzucił cegiełkę na konto. Dolicz też te wpłaty, które poszły w piątek i sobotę, i nie zostały zaksięgowane, pomyśl o kontakcie z Mihauem o przypięcie informacji na górze i 40-60k nie powinno być problemem. ;)
@MiszczJoda: Miszczu, po pierwsze takie wpisy jak Twój taguje się #pasta.
Po drugie, dobrze że tak tego nie otagowałeś, bo mam ten tag na #czarnolisto.
Po trzecie, ciesze się, że społeczność Ci pomogła, oby udało uzbierać się pełną kwotę której potrzebujesz. (oczywiście NFZy i inne PEFRONY też wykorzystaj na maksa. Jak już mamy socjal w państwie to niech Ci którzy go potrzebują faktycznie z niego korzystają)
Ja nie rozumiem dlaczego te protezy są tak drogie. Przecież za 40 tys to można nowy samochód kupić. A tutaj nawet 1% nie ma tego co w samochodzie. Pręt, jakiś amortyzator, dwie sprężyny. Sprawny spawacz w garażu by takie coś zmontował za 1000 zł. Jedyne co może kosztować to materiały (które przecież można zastąpić stalą lub aluminium - waga aż tak bardzo nie wzrośnie) i patenty (Chińczycy wszystko kopiują i się nie
Ja nie rozumiem dlaczego te protezy są tak drogie. Przecież za 40 tys to można nowy samochód kupić. A tutaj nawet 1% nie ma tego co w samochodzie. Pręt, jakiś amortyzator, dwie sprężyny. Sprawny spawacz w garażu by takie coś zmontował za 1000 zł. Jedyne co może kosztować to materiały (które przecież można zastąpić stalą lub aluminium - waga aż tak bardzo nie wzrośnie) i patenty (Chińczycy wszystko kopiują i się nie
@wajdzik: Mam swój tag to staram się ograniczać do niego, gdybym opanował #pasta to pewnie byłoby głosy, że #niepasta xD a tak tylko Ty zwróciłeś uwagę na brak tagu.
@komandor: Przy materiałach nie chodzi przecież tylko o wagę ale również o wytrzymałość, sprężystość i inne rzeczy. Podstawową protezę można zrobić za kilka tysięcy jednak nie zapewni ona odpowiedniego komfortu i możliwości uprawiania sportu. Technologia też swoje kosztuje.