Wpis z mikrobloga

Cześć, jest tu ktoś, kto studiuje Inżynierię biomedyczną? Chciałbym się dowiedzieć, jak wyglądają studia na tym kierunku, czego tak na prawdę one uczą i gdzie można szukać pracy po tym. Szukałem na różnych stronach, ale nigdzie nie było konkretów. Piszę w tym roku maturę, rozszerzenia z Angielskiego i Biologii, więc muszę znaleźć coś w tym kierunku :/
#studbaza #studia
  • 12
@Trech: Witaj szanowny maturzysto! Nigdym tu nie pisał, ale poczułem zew obowiązku żeby uchronić Cię przed potencjalnie dramatycznym losem! Najpierwej chciałbym zaznaczyć, że moje doświadczenie dotyczą tylko #pg i nieży jestem w stanie odpowiadać za inne uczelnie (np na aghu ponoć jest lepsiej).

Pełno ludzi u mnie studiowało na IBMie z takim zestawem matur jak Ty i byli w najwyższym stopniu niezadowoleni z faktu, iż należało się nauczyć matmy i fizy.
@CiasToHoo: własnie słyszałem takie plotki, że w nazwie jest biomedyczna, a tego bio dużo nie ma. I tu rodzi sie pytanie, czy istnieje jakiś kierunek ściśle związany z biologią, po którym łatwo o pracę, a nie ma matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym?
@Trech: jeśli chodzi o pwr to jest to kierunek mocno ścisły, mało biologiczny. na pewno bliżej mu do jakiejś mechaniki niż czegokolwiek bio. jak cię interesuje optyka to mega zespół jest na pwr i dla studentów robiących tam dyplom świat stoi otworem (znajoma po inż tam wyjeżdża właśnie na doktorat do oxfordu)
czy istnieje jakiś kierunek ściśle związany z biologią, po którym łatwo o pracę, a nie ma matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym?


@Trech: Tak, medycyna.