Wpis z mikrobloga

@MiszczJoda opisał swoją historię, wykopało ją 6000 osób. Gdyby każda osoba wysłała tylko 10 zł miałby już zgromadzone 60 000 zł czyli 3x tyle niż udało się do tej pory. Serio wykopki, tak ciężko w dobie internetowych serwisów bankowych zrobić przelew? Głupie 10 zł i chłopak miałby sprawę finansowania protezy z głowy. Widać zbyt wiele dla większości, co nie przeszkodzi pewnie w okrzyknięciu kolejnego sukcesu wykopowiczów. Wkurzyłem się. SIŁA TAKICH AKCJI DRZEMIE W MAŁYCH DOTACJACH wielu osób, żaden wstyd wysłać "tylko" tyle.

Miszczu - zdrowiej! Niedługo znowu coś podeślę bo nie zdzierżę świadomości, że tak mało uzbieraliśmy.

#oswiadczenie #gorzkiezale #jodachorujealesmieszkuje
  • 20
@2501: weź pod uwagę, że mamy koniec miesiąca. To raz. Dwa - ludzie wykopują, więc to już chyba coś? To taka sama funkcja jak udostępnij na Facebooku - Ty nie pomożesz, ale może dzięki Tobie zobaczy to ktoś inny, kto wpłaci? Nie spinaj się, bo idąc tym tokiem każda osoba, która postawiła sobie za cel pomoc komuś innemu [ubogiemu, choremu, dziecku, zwierzęciu, krajom Trzeciego Świata, komukolwiek] mogłaby się bóldupić, że gdyby
@2501: To nie jest jeszcze oficjalne podsumowanie akcji, ale pomoc, którą do tej pory od was otrzymałem już przerosła moje wyobrażenia. Wykopanie samej informacji też jest dla mnie ważne, bo pokazuje mi jak wiele osób dobrze mi życzy. Kto chciał wsparł mnie również finansowo, ale nie powinieneś wypowiadać się źle o osobach, które tego nie zrobiły bo nie o to tu chodzi. I akcję moim zdaniem można było nazwać sukcesem już
@2501: spokojnie kolego. Było wiele osób które przelały więcej niż 10zł. Część osób się chwaliła część nie. Sam pisałem, że jestem przed wypłatą i przelałem ile mogłem. Mam zamiar wpłacić więcej po wypłacie. Myślę, że po zaksięgowaniu wszystkich wpłat + 1% uzbiera się spokojnie 60k. Także @MiszczJoda będzie mógł wyjść z piwnicy mimo bordo( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet jeśli te 20k to wszystko to i tak jestem
@MiszczJoda: bardzo dobrze mówisz. Przy całym szacunku do Ciebie, ale np. nie każdy musi chcieć wesprzeć tę inicjatywę. Z różnych pobudek. Niektórzy nie wysyłają, "bo nie", inni bo sami mają większe czy mniejsze problemy i tak dalej. Nie można nikogo osądzać na podstawie czy wysłał pieniądze na tę konkretną akcję czy też nie. Osobiście bardzo mi się inicjatywa spodobała i ją wspomogłem, a uzbierana kwota - moim zdaniem - jest bardzo
@lukaszpelikan: @seoama: @bird_girl: @wykopowa_ona: @KidLavi: @matra: tak tylko sobie wyrażam #boldupy bo mogło być lepiej. Bardzo się zaangażowałem emocjonalnie i miałem zupełnie inne wyobrażenie o skali pomocy

@Doleginho: Napisałem to z dwóch powodów a) #boldupy b) by ktoś kto chce pomóc, ale czuje, że "to wstyd dać tak mało" się przełamał i dorzucił się, bo ważna jest pomoc

Do ludzi, którzy piszą "nie pomagam"/"nie mieszaj
@2501: 21 tysięcy to jest dobra skala pomocy, jeśli mówimy o tylko jednym, wcale nie tak olbrzymim portalu społecznościowym [porównaj sobie taką akcję na Reddicie np]. No, tyle że nie wiem ile kosztuje jakaś proteza na dobrym poziomie.
@seoama: Ty też mądrze prawisz.
Czasem to nawet nie jest tak, że ktoś nie chce pomóc. Przecież gdzie się człowiek nie rozejrzy to pełno potrzebujących- zwyczajnie nie da się pomóc wszystkim i często trzeba wybrać, komu tej pomocy udzielić (nawet tej drobnej). Nie da się tego wartościować: czy lepiej wesprzeć rehabilitację noworodka, czy leczenie matki, która bez tego leczenia umrze i osieroci dzieciaki, czy kupić karmę dla schroniska dla zwierząt.
@2501: gdyby nie było tylu wykopów to zapewne nie wiedziałbym o akcji, bo wszystko przykryły lasy. A tak po przypadkowym kliknięciu w hity zauważyłem to na pierwszym miejscu(gdyby było niżej pewnie wiele osób by przeoczyło) i zrobiłem przelew. Więc uważam, że osoby, które tylko dały wykop też się w jakimś stopniu przyczyniły do tego ile uzbiera cała nasza społeczność.