Wpis z mikrobloga

Dobra Mirkocebule, trzymajcie swoje portfele motzno bo lecimy z #pokazzakupy z #wish. Większość rzeczy znajdziecie na profilu Janusza Cebulowego

1 Nawilżacz powietrza (5$) Trochę głośny (dźwięk na poziomie gazu uchodzącego z odkręcanej butelki z colą :) ) ale sprawdza się. Nie mam higrometru więc nie wiem o ile i w jakim czasie zwiększa wilgotność pomieszczenia. Ale zmierzyłem wydajność:55ml /h Nasadki nie nakręca się na gwint tylko nakłada - nie tworzy to szczelnej całości. To białe to nie rurka tylko gąbka, która nasiąka i przekazuje wodę w górę do nawilżacza. Przed pierwszym użyciem warto dobrze nasączyć ten filtr/gąbkę zanurzając ją całkiem w wodzie.
2 kabel MHL (1$) Wszystko działa (przetestowane SGS 3,4,5 Note 3) . Do zasilenia spokojnie wystarcza USB w TV. Widać jednak, że obraz jest kompresowany (szczególnie na filmach YT) . Do oglądania filmów raczej się nie nadaje.
3 mysz bezprzewodowa (1$) foto 3 poziomy dpi przełączane guzikiem. trochę mała ale działa. Jedyny mankament, to że czasami robi dwuklik zamiast jednego :)
4 Zegarek SYNOKE (1$) foto zegarek cyfrowy, spoko wygląda, przyzwoite podświetlenie. Nie był dla mnie więc nie sprawdzałem wodoszczelności :)
5 końcówki do szczoteczki (1$) foto dobry produkt. Jednej końcówki używam już 2gi tydzień i nadal działa.
6 waga bagażowa (1$) foto Sprawdzona na 1kg - działa dokładnie. Niestety ekranik nie wyświetla czasem jednej linii pionowej - refund bez problemów
7 myszka na palec (1$) foto działa bez problemów również z urządzeniami z OTG. Dobrze rozpoznaje ruch na materiale rożnego rodzaju.
8 prasa do burgerów (2$) foto Super sprawa! Trzeba nabrać trochę wprawy i pooglądać filmiki na necie, ale ogólnie działa. Udało mi się zrobić burgery(http://imgur.com/a/mWlnD#dqPpmrn) 250g (200 wołowiny + 50 farsz) - poezja. Przetestowane, grillowane, zjedzone. Polecam! (mój egz. miał ułamaną część - prawdopodobnie podczas transportu - prosiłem o wysyłkę drugiej sztuki, dostałem zgodę, po 2 tyg. nie otrzymałem nowego TR więc po 2-3 pytaniach do akcji kroczył support wisha i zwrócił hajs)
9 czapko-kominiarka (1$) foto Fajna, ciepła, zamiast szalika i czapki :) . Myślę, że tak do -8*C (bez wiatru) da radę
10 breloczek multi tool (1$) foto Super bajer. Trzeba uważać przy rozkładaniu - można się zaciąć.
11 Stacja dokująca Galaxy S4 (1$) foto ładnie wykonana, USB nieco zbyt długie przez co telefon nie opiera się dołem tylko "wisi" nadziany na port, chodź to może być przydatne osobom, które używają pogrubiającego etui. Ładowanie drugiej baterii działa (nie wiem jakim prądem ani w jakim czasie) , OTG działa ale niestety trzeba odłączyć kabel zasilania - inaczej sygnał z urządzenia podpiętego do OTG jest przerywany
12 Pad PC USB (1$) foto Przyzwoity, działa na domyślnych sterownikach (Vista, Win 7) , analogi nie są mistrzami precyzji, ale działają. Wszystkie guziki wykrywane przez system. Nie testowałem wibracji, bo nie wiem jak włączyć :(
13 Zaparzacz do herbaty (1$) foto Jeszcze nie testowałem więc nie wiem jak parzy. Wygląda fajnie :)
14 uprząż Go Pro (2$) foto kompatybilny z klamrą GoPro. Wykonany z plastiku, paski rozciągliwe.
15 Guziki do tabletu (1$) foto Działają bez problemu. Przyssawki nie są zbyt mocne więc przy bardziej energicznej grze mogą się przesunąć
16 Słuchawki (1$) foto Etui i wykonanie 8/10. Jakość dźwięku 2/10. Dźwięk jak w studni. Nie polecam, no chyba że dla etui i dodatkowych gumek (dostajemy 4 komplety o różnym kształcie) . 3 guziki - play/pause/odbieranie połączenia; vol+/next, vol-/prev. Funkcje przycisku zależne od aplikacji, której używamy. Spotify guziki do głośności interpretuje jako vol+; vol-.
17 Świnka Peppa (1$) foto Dobra jakość, odwzorowanie pozostawiam Wam do oceny (nie oglądam tych bajek :) )
18 Etui do Galaxy Note 3 (1$) foto Dobrze wykonane etui z zaślepkami "antykurzowymi".Gratisowo dostałem etui bez zaślepek (może dlatego, że zapomniałem wybrać kolor)
19 Etui do Galaxy Note 3 (1$) foto Niedbale wykonane. Nie polecam
20 Rękawice (6$) foto Rozmiar XL. Przyzwoicie wykonane, ciepłe, nie przemakają. Oba ściągacze z gumowym zakończeniem ułatwiającym obsługę za pomocą drugiej rękawicy. Na górze schowek z zamkiem błyskawicznym. Dostałem inny kolor niż zamówiłem - refund bez problemów
21 Kominiarka (2$) foto Dość gruba kominiarka, dodatkowo farba blokuje przepływ powietrza. Jeszcze nie testowałem ale myślę, że mogą być problemy z oddychaniem przy większym wysiłku. Na krakowski smog idealna :D
22 Maska (1$) foto Maska, na którą dużo osób narzekało. Oczywiście śmierdziała strasznie ale po wypraniu nie mam zarzutów. Przyzwoicie wykonana. Jeszcze nie sprawdzona w terenie
23 Etui na Karty SD/mircoSD (1$) foto Etui z cienkiego amelinum ale fajnie wykonane. Karty siedzą pewnie i nie wypadają z wytłoczeń. Wygląda bardzo estetycznie pomimo wgięcia na obudowie :)
24 foremka do jajek (1$) foto fajny bajer. Po nasmarowaniu tłuszczem prawie nie przywiera (w odróżnieniu od foremek metalowych) , łatwo się myje
25 rysiki (10szt) (1$) foto lekkie, puste w środku ale działają idealnie. Nie ma trzeba przyciskać, łapie od lekkiego dotknięcia.
26 Głośnik Bluetooth pod prysznic (3$) foto nie zanurzałem go w wodzie ale wilgoci i zachlapaniu póki co opiera się. Guziki: 2x przełączanie piosenek (przytrzymanie: zmiana głośności) , pause / play, odbieranie połączeń, wyłącznik. Gniazdo DC: 5V (z jednej strony USB a z drugiej cienka wtyczka przypominająca dawne ładowarki Nokii) . Gra głośno i może służyć jako zestaw głośnomówiący do auta. Szkoda że nie użyli gniazda microUSB.
27 etui na tablet Galaxy Tab 3 7.0 Lite T110 (2$) foto Wypas! Nie kupicie na ali lepszego etui <7$. Zamawiałem takie po 4-5$ ale ich jakość jest tragiczna, widać na zdjęciach porównanie (niebieski - 5$ ali, biały - wish, czarny - 7$ ali) . Polecam!
28 bateria do i9000 (1$) Bateria nie pasuje do SGS1. Refund bez problemów.
29 Foremki do jajek (1$) wykonane z tego samego silikonu co powyższa foremka, tak samo dobrze się czyści.
30 podstawka pod tablet (1$) solidnie wykonana, myślę że udźwignie nawet ciężkie, duże tablety.

Obie galerie:
1: http://imgur.com/a/mWlnD/all
2: http://imgur.com/a/9V0UB/all

  • 26
@tarasino: dzięki za zawołanie mireczku!

Ja też w opór zamówiłem rzeczy, także ogarnę niedługo moje pokaż zakupy ^^
np. myszkę, lampkę do czytana, portfel, słuchawki, jakże legitny pendrive 32 GB, ściereczka do auta itd.

PS. Szkoda, że usunęli myszkę na palec ;c
@ravon: Bardzo pozytywne. Najbardziej problematyczne to dokładnie "zamknięcie burgera". Trzeba poeksperymentować z konsystencją mięsa, może dodać więcej wody i dłużej ugniatać, żeby było bardziej jak plastelina. Chodzi o to, że gdy mięso się kurczy na grillu/patelni to miejsce sklejenia wieczka z "kieszenią' zaczyna się odsłaniać i farsz może wylecieć na zewnątrz. Ale jak już się uda zrobić burgera to wypas... wychodzą z tego na prawdę duże #!$%@? :)