Wpis z mikrobloga

tl;dr Konsultant UPC twierdzi że jeżeli minie połowa czasu umowy i przeprowadzę się gdzieś gdzie nie ma UPC to nie płacę kar ale nalega żeby mu na słowo wierzyć (ʘʘ) Prawda to?

Pracuje któryś mirek w upc? Mam aktualnie u nich sam internet 60 za 70zł umowa się za niedługo kończy więc zadzwonił ostatnio konsultant z super ofertą 120 mega + tv select za jedyne 90zł oferta ok tylko problem że umowa min na 24 miesiące a ja za niecały rok z tego mieszkania się wynoszę i nie wiem czy w nowym będę miał upc. Oczywiście umowa na rok już nie jest taka fajna bo 120zł. Konsultant się upiera że nie ma problemu bo jak minie połowa czasu trwania umowy i przeprowadzę się gdzieś gdzie nie ma UPC to nic nie płacę tylko nie chce podać żadnego punktu regulaminu który by o tym mówił. Więc pytanie czy to prawda czy nie bo sam jakoś też tego nigdzie nie znajduję a w internetach ludzie piszą że UPC jakiś dziwnych dokumentów od nich żąda jak przemeldowanie a ja meldunek mam zupełnie gdzie indziej i zmieniać go nie planuję.

Ew. czy nie lepiej poczekać do końca umowy i pogrozić odejściem i ugrać coś lepszego.
#upc
  • 13
przeprowadzę się gdzieś gdzie nie ma UPC to nie płacę kar ale nalega żeby mu na słowo wierzyć


@kretu: Ujmę to tak:
- Nie znasz człowieka.
- On na tym zarabia.
- Prawdopodobnie już o nim więcej nie usłyszysz.
- Nie podaje żadnego punktu regulaminu.

Czy naprawdę chcesz uwierzyć takiemu człowiekowi?
@michalo94: A dlaczego piszę tutaj, przeglądam co na ten temat mówi wujek google i staram się to znaleźć w regulaminie? Bo mu kurna ani odrobinę nie wierzę dopóki nie dostanę na papierze czarno na białym.
@kretu: Oczywiście, że nie wierzyć konsultantowi i oczywiście, że pogrozić odejściem. Wręcz złożyć pismo o rozwiązaniu umowy, wtedy przejmuje Cię dział utrzymania klienta, a oni mają większe możliwości, jeśli chodzi o zniżki. Nawet jak rozwiążesz umowę i podpiszesz nową, to masz często lepsze warunki niż przedłużając.
@Kormas: No własnie ta oferta jest dużo lepsza niż dla nowego klienta (dla nowych ten sam pakiet 120zł przy umowie na 2 lata) stąd tak o niej myślę aż tak mi nie zależy na TV żeby za niego dodatkowo płacić 50zł miesięcznie.
@kretu: Jeśli uważasz, że oferta jest dobra, to bierz. Nie ma co na siłę próbować ugrać. Jeśli nie jesteś do końca przekonany, to zrób jak pisałem, pewnie dostaniesz lepszą ofertę. To są moje przypuszczenia oparte na doświadczeniach, z UPC akurat nie miałem kontaktu, także nie zagwarantuję, że będzie tak jak piszę.
@Kormas: Oferta jest dobra ale na 2 lata a ja nie mam możliwości mieszkać tu gdzie mieszkam dłużej niż 13 miesięcy (koniec umowy) i stąd mój problem
@kretu: Więc musisz podpisać na 12 miesięcy albo wcale. Nigdy nie wierz konsultantowi na infolinii, może uda Ci się wywalczyć uznanie reklamacji, ale dużo nerwów Cię to będzie kosztować. Co na papierze, to obowiązuje.
@Kormas: Nie musisz mi takich oczywistości pisać liczyłem na to że jakiś mirek jest konsultantem UPC bo pewnie by zarobił na mnie prowizję i przy okazji by bardziej ogarnął temat a nie próbował mi coś sprzedać wciskając bajkę o możliwej darmowej rezygnacji wcześniej.
@kretu: Masz możliwość darmowej rezygnacji przez 14 dni od podpisania umowy ;) a poźniej wątpie. Generalnie bardziej opłaca się Tobie wziąć umowę na 12 miesięcy płacąc o 20 zeta więcej i ją potem zerwać niż na 24 miesiące i ją zerwać po 12 miesiącach i zapłacić karę. Kara to 10 zł + upust w stosunku do cennika x ilość miesięcy do końca zobowiązania.
@kretu: nie wierz mu, mi też tak obiecywali aż w końcu stanąłem w takiej sytuacji że nie dochodziło UPC do mojego miejsca zamieszkania i musiałem płacić pomimo że nie uzywalem