Wpis z mikrobloga

Hej. Ma ktoś pomysł dlaczego dostaję tak ohydnie brzydkie gradienty w Illustratorze? Jeżeli robię mocne przejście, np. z czarnego do białego to wygląda to ładnie. Ale gdy zrobię przejście z użyciem mniejszej rozpiętości wygląda to paskudnie.
Dodam, że oczywiście COREL DRAW nie ma z tym problem i w nim nawet to wygląda świetnie.

#pytanie #grafika #dtp #illustrator
Bunch - Hej. Ma ktoś pomysł dlaczego dostaję tak ohydnie brzydkie gradienty w Illustr...

źródło: comment_KSv5S6EyAYeHWCCpKuKrhEVsGdZGUW66.jpg

Pobierz
  • 23
@axis_mundi: Cześć. Tak, akurat te dwa sposoby są mi znane - przemienić na mapę bitową, najlepiej z szumem.
Ale... nie mogę tego zrobić bo z założenia ma być kolor tego projektu edytowalny.
No i jeszcze coś... C'mon... w Corel Draw nie ma z tym najmniejszego probemu. Daje ładne gradienty i wszystko ładnie wychodzi.
@Bunch: tylko czy to nie jest tak że Corel pokazuje ci to co chcesz widzieć. Przy słabszej drukarce wydruk z Corela możesz mieć schodowy. Ostatecznie i tak do czegoś eksportujesz wizualizujesz. Nie pamiętam czy tam nie ma więcej ustawień co do gradientu w illustratorze? Można też gradient odpowiednio skonstruować ze skokiem co ileś procent (zainteresuj się tym tropem). Trochę jest o tym w tym artykule. Miałem kiedyś dobry poradnik co do
@axis_mundi: Suwałem suwakiem i w każdym przypadku efekt był taki sam. Zmieniałem wtapianie oraz stopień jasności tych dwóch kolorów w gradiencie po bokach. Ja nigdy nie miałem problemów z oprogramowniem innej firmy. Wszystko tam robi się błyskawicznie. A z Adobe notorycznie wychodzą właśnie tego typu kwiatki jak to teraz.
@Bunch: Rastrowanie na pewno nie jest dobrym pomysłem jak tu koledzy sugerują. Chyba, że to ma być mały format, to nie będzie widać. Sprawdź najpierw czy na wydruku też jest schodkowanie. Jakiś próbny zrób.
@herbaciarz: Nawet jeśli na wydruku wyjdzie dobrze, to zadowolony z tego faktu nie będe ponieważ to by oznaczało, że podgląd w programie po prostu cały czas źle działa.
@Bunch: jesteś pewny, że przy takich samych ustawieniach Corel daje gładki gradient? Z tego co wiem to z CMYKu nie osiągniesz gładkiego przejścia chyba, że będzie on naprawdę mały. Dlaczego? A no dlatego, że paleta kolorów jest ograniczona.
@Mireczku: tak, ponieważ pracuje na nim już od bardzo dawna i wszystko wyglądało zawsze bardzo ładnie. Zero problemów. A tutaj przy Adobe od razu wyszły jakieś kwiatki. Corel ma bardzo ładne gradienty
@Bunch: pracujesz czy pracowałeś? Jak możesz to zrób to samo w Corelu(ta sama paleta) i zrób screenshota .
Ludzie mają też problem z "gradient banding" w Corelu, więc chętnie zobaczę te ładne przejścia. :P