Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą kompa na coś nowszego ponieważ aktualny (E2160 1.8GHz, 2gb DDR2 oraz gf8600) nie nadaję się już prawie do niczego. Jestem świadom, że aktualny setup jest praktycznie całkowicie do wymiany jednak na początek chciałbym chociaż dysk oraz zasilacz zatrzymać dopóki nie nazbieram na coś konkretnego o ile będzie to możliwe.
Chciałbym do około 1000zł zmieścić się z kupnem procka, płyty oraz co najmniej 8gb DDR3 pamięci. Zastanawiałem się nad jakimś i5/i7 z płytą pod ten procesor. Skłaniał bym się raczej ku podzespołom używanym.
Przejrzałem kilka aukcji na AlleDrogo ale nie jestem przekonany. Komputer ma służyć do prac biurowych, przeglądania neta oraz do efektywnej obsługi Eclipsa/NetBeansa i szczególnie na tym się skupiać. Gry może kiedyś.
Mireczki co polecicie?
#hardware #pcmasterrace #komputery
  • 10
@BaaN: @Murzinio: Wystarczy, że weźmie i5 na sandy bridge (2320/2400) 350-400 zł i tak bezie miał kopa. Używane 8GB to jakieś 200-250, płyta może być nawet na h61 (lepiej b75) za 100-150, zasilacz nowy Corsair VS450 160 zł. Tylko na grafikę nic prawie nie zostanie, chyba że na używane 5770/6770...