Wpis z mikrobloga

Piszę tu do Was bo tak! ()

Pozostało mi 18 dni do wyjazdu #uk #leeds. Pakowanie gaci i innych niezbędnych rzeczy zostawiam sobie na ostatnią chwilę (pewnie dzień przed wyjazdem). Ryanair już dwa razy zmieniał mi godzinę wylotu i w końcu stanęło na tym, że będę o 22 (a bilet jak rezerwowałem był na 10 rano) w Manchesterze a stamtąd jeszcze muszę dostać się do Leeds pociągiem i tu się robią schody gdyż późno.

Do tej pory ogarnąłem:
karte UK
funciaki ~700 tyle żeby wystarczyło na jakiś start
miejsce do spania na 3 noce
ubarwione CV (jako kierowca i drugie jako monter elektronik)
przeczytany cały internet jak to się odnaleźć w tym UK
sprawy w PL w większości ogarnięte

ambitne plany na ten rok - są!
mało ambitne na start w UK - również

Mam strasznie mieszane uczucia i autentycznie się hmm boję?! zostawiam w PL córkę lvl14, różowego paska, całkiem ładny domek i stado komorników.
Mówiąc szczerze w wieku 40 lat dość trudno mi było podjąć taką decyzję, tym bardziej, że moja znajoma lvl40 pojechała do Londynu i jakoś niespecjalnie widać żeby się jej dobrze wiodło.

Myślę, że po moich ostatnich dwóch latach pracy po 11 godzin dziennie w tygodniu i tylko 7 godzinach w soboty i szkole co drugi weekend, trochę tam odpocznę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tym bardziej, że nie jadę tam oszczędzać na czym się da i odkładać każdego funciaka tylko zacząć normalnie funkcjonować.

I to tyle co chciałem napisać, dobrze, że jest taki wykop bo można sobie pofolgować z feelsami!

  • 63
@KryspinChrupki:

Kilka rad na poczatek

Jak sie zarejestrujesz w agencji i powiedza,ze zadzownia jak bedzie praca, to nie zadzwonia. Ty musisz ich meczyc telefonem kazdego ranka czy juz maja dla ciebie zajecie. Wtedy dajesz sygnal, ze rzeczywiscie chcesz pracowac, a nie tylko szukasz pracy.

Na poczatku wyladujesz pewnie w jakims pokoju we wspolnym mieszkaniu. I nie spocznij na laurach. Rob wszystko zeby sie usamodzielnic i miec wlasne studio flat. Odloz sobie
@KryspinChrupki: @Vampiremoon: też miałem zadać to pytanie ;) Dlaczego Leeds? Co planujesz robić? Szukać tak w ciemno pracy?

Gratuluje wyboru Yorkshire :) Kolejna osoba do paczki na #yorkshirewykopparty - a w maju planujemy coś naprawdę grubego ;)

Daj znać jeśłi znajdziesz się bez pracy i mieszkania - w tej chwili troche bardziej na południu (Barnsley) mam pare mieszkań a i z pracą jest coraz lepiej. Jakby co nie bój się
@emesc: Lutowanie ręczne SMD, THT, wiązek itp, do tego ustawianie i programowanie automatu P&P do SMD, drukarka sito i piec wielokomorowy przepływowy. Do tego sam dłubię jakieś projektowanie obwodów PCB i urządzeń opartych na atmega :)
Ogólnie to wszystko co jest na styku elektronika/elektromechanika.
@KryspinChrupki: Czyli potrzebujesz adresu i podszlifowania jezyka. Jezeli utrzymasz motywacje to w 6-9 miesiecy powinienes znalezc stale solidne zajecie. Na miejscu dowiedz sie w jakims Community College czy sa zajecia z angielskiego dla imigrantow. Czesto sa bezplatne. Ale tez sam ocen czy cos skorzystasz. Czesto sa to spotkania podpitych Januszy, duza grupa i malo sie stamtad wynosi ale mimo wszystko warto sporobowac.
@KryspinChrupki: polecam sam srodek lincolnshire. jedno wielkie centrum fabryk i magazynow zarcia. praca jest od reki, nie potrzebujesz cv, wchodzisz i mowisz ze chcesz prace, wypekniasz papiery na miejscu i 3 dni pozniej zaczynasz. jak dostalem normalna prace to razem ze mna odeszlo 2 kolesi i obaj znalezli nowa w ciagu tygodni (a to typowe sebixy!).

powodzenia!
@Marcinowy: Na to pytanie nie chcę odpowiadać, status jak na FB "to skomplikowane".
@Bordowa: Nie będę się wzbraniał przed zadawaniem pytań, z góry dzięki!
@w_szafa: Spróbuję Leeds lub pracę w elektronice, ale jak coś nie pójdzie zgodnie z tym co już zaplanowałem to będę najeżdżał Lincolshire ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KryspinChrupki: Mam kumpla w Leeds. Zatrudnił się ostatnio jako kurier w Amazonie - dostał nowego transita do celów służbowych, którym może się również poruszać prywatnie w weekendy. Stawka jakieś 1600-1800 funciaków miesięcznie. Nie ma nawet matury, więc biorą chyba kogo się da.
@KryspinChrupki: Mieszkałem ponad rok w Leeds. Przyleciałem do Bradford jakoś po 22, ostatni autobus do centrum Leeds i tak spędzona pierwsza noc ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale to było latem. Miasto i okolica bardzo mi się podobają, chciałbym tam kiedyś wrócić i znów pochodzić/pojeździć rowerem wzdłuż kanału i uliczkami... :) Przed wyjazdem zrobiłem dla znajomych taką pocztówkę z najładniejszymi miejscami, załączam. Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy, informacji
źródło: comment_QIUk3lBKDXsUYPFMYG2FGi3m4021eHKI.jpg