Wpis z mikrobloga

Mirki, #pomocy. brak mi już pomysłów, a tak dobrze się nie znam na #komputery...
mam używanego kompa z #windowsxp i nie działają mi głośniki. głośniki w 100% sprawne, nie działają też słuchawki i mikrofon.
nie działa ani w przeglądarce, ani w programach.
usunęłam wszystkie sterowniki, zainstalowałam ponownie i nic.
karta sound blaster live

co jeszcze sprawdzić? @naprawalaptopow pomożecie?

  • 13
W menadżerze urządzeń sprawdź czy tam są widoczne głośniki. Jeżeli tak to czy są poprawnie zainstalowane. Jeżeli nie to kliknij PPM na urządzeniu i tam wybierz bodajże opcje właściwości. We właściwościach powinna być karta urządzenie. Tam bedziesz mogła sprawdzić identyfikator urządzenia jak klikniesz znów PPM na takim identyfikatorze będziesz mogła go skopiować do schowka i albo wyszukasz w Google albo wkleisz go tutaj.
Sprawdź też czy na innym urządzeniu głośniki działają poprawnie
@KubKa: Hmm, ale na stronie wsparcia HP nie ma żadnego sterownika, który by pasował do twojego Live'a. Prawdopodobnie będziesz musiała go wyjąć z komputera i sprawdzić, czy Menedżer zauważył jakieś nowe urządzenie w komputerze (wiem, to brzmi dziwnie, ale komputery HP tak mają, że wyłączają zintegrowaną na płycie głównej kartę dźwiękową po zamontowaniu na PCI innej karty dźwiękowej).

P.S I jeszcze przed zrobieniem tego prosiłbym o zrzut ekranu z właściwościami tego
@strewa: wygląda jakby sterowniki były ok. mam dokładnie takiego kompa jak w linku. to sterowniki do niego. jutro spróbuję wyjąć i włożyć kartę. skończyły mi się pomysły.
najlepiej że mam jeszcze jednego chodzącego staruszka, ale znowu w tamtym nie ma karty sieciowej. miałam nadzieję że jak człowiek zobaczę film, posłucham muzyki...