Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uwielbiam czytać instrukcje? Zawsze ludzie twierdzą, że to jakaś ujma, że "jestem taki kumaty, że nie muszę czytać instrukcji". Ja po prostu lubię to robić, czasami znajdę jakieś fajne smaczki czy zalecenia. Uwielbiam znać swoje urządzenia na wylot. Nie kupuję żadnych zbędnych gratów, ale to co mam lubię znać.

#dom #niewiemjaktootagowac #chwalesie #gownowpis #niepopularnaopinia
  • 65
@rysiekryszard: mnie to zawsze zastanawialo, czemu niektorzy ludzi maja taki machinalny wstret do instrukcji urzadzen/softu wszelakiego. przeciez nikt nie kaze tego czytac od dechy do dechy, ale zeby chociaz nie chciec z grubsza zerknac nawet na spis tresci i przewertowac kluczowych kwestii. zauwazylem, ze u takich osob czesto nie ma wyrobionego nawyku wyszukiwania informacji - od razu zalozenie, ze sie nie da/nie umiem/ktos to za mnie zrobi.
@rysiekryszard: Nie widzę w tym nic dziwnego. Sam czytam instrukcje, po prawdzie trochę po łebkach i pomijam niektóre rozdziały, niemniej często dowiaduję się o funkcjach, o istnieniu których nie miałem pojęcia. I maksymalnie wkur*iają mnie ludzie, którzy biadolą że coś nie działa albo nie wiedzą jak używać, ale wzięcie do ręki instrukcji nawet nie przeszło im przez myśl.
@rysiekryszard: Najlepszy jest ten moment gdy ktoś jest pod wrażeniem funkcji, którą mu pokazałeś w urządzeniu które posiada X lat i mówi jakby mu ta wiedza życie wcześniej ułatwiła... A wiedział by o niej gdyby przeczytał instrukcję xd
@rysiekryszard: imo trzeba zachowywać zdrowy rozsądek. Osobiście drażnią mnie ludzie którzy np musieliby czytać instrukcję czajnika elektrycznego, gdzie działanie sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku...