Wpis z mikrobloga

@Singularity00: pamiętam, że równolegle z Jurajską miała tam powstać galeria, co niosłoby za sobą renowację Merkurego. W tym mieście wiele rzeczy mogłoby wyglądać o wiele lepiej, ale problem jest w tym, że póki co nie ma dla kogo tego robić. Nawet w Alejach więcej biznesów znika niż się pojawia (tak mi się wydaje przynajmniej).
@Kangel: chcieli postawić tam szklany kloc jakich pełno w Polsce więc może na szczęście do tego nie doszło...
Gdyby tak znaleźć inwestora jak w Megasamie to budynek byłby ładny i to nawet nie dużym kosztem - te kilka
okien + wyczyścić elewację i by było normalnie...
@Singularity00: lepiej by wyglądało odświeżenie architektury moim zdaniem, gdyby centrum było utrzymane w modernizmie. coś pięknego... ;>
przykładowo podoba mi się styl pewnego częstochowskiego architekta - zaprojektował modernizację tego kloca, jakim jest stary budynek PZU i to, co zrobił z projektem Sezamu przy estakadzie. so much #zazdrosc
@MattheV: pewnie tylko odświeżenie architektury to ogromne koszty a na początek wystarczyłoby posprzątać ten ~30 letni brud i wymienić stare okna - koszty relatywnie niewielkie ale przecież budynek w centrum leży....

Też lubię modernizm dlatego zwykle mam obawy o remonty w PL bo kończą się na położeniu styropianu i pokryciu paskudnymi kolorami zamiast szarości patrz choćby co zrobili z mrówkowcem na Armii Krajowej...