Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 39 300 - 8 = 39 292
#xvix365filmow 320 - 8 = 312

Time Lapse
Nisku budżet tego filmu widać od początku, zarówno przez umiejscowienie całej akcji, jak i aktorstwo, które jest poprawne. Podejmowane przez bohaterów decyzje są momentami głupie, ale cały film jest strawny, przez to, że lubię manipulację czasem w filmach, to oglądało mi się pewnie nawet lepiej (mimo pewnych błędów).
[+6/10]

Bogowie ulicy
Policyjny film, całkiem przewidywalny i sztampowy i własnie przez to jest taki dobry. Mimo przewidywalności ten paradokumentalny sposób prezentowania historii połączony ze świetną grą aktorską i charakterystycznymi postaciami, nie tylko pierwszoplanowymi tworzy specyficzny, ciekawy i realistyczny świat. Nie wiem kiedy minęły te prawie dwie godziny.
[+8/10]

Co robimy w ukryciu
Jedna z lepszych komedii jakie oglądałem ostatnimi czasy. Humor często nie jest wysokich lotów i jeśli ktoś takiego nie oczekuje, to może spędzić miło czas. Aktorzy pasują do swoich ról. Świetna komedia, bardzo dobry film.
[-8/10]

[Głosy](http://www.filmweb.pl/film/Głosy-2014-557434)
Przez mówiące zwierzęta i Ryana Reynoldsa spodziewałem się słabego filmu, a jednak się zawiodłem, bo Głosy to bardzo dobry film. Okazało się, że Reynolds nawet grać potrafi i tego rodzaju psychopatę w jego wykonaniu ogląda się sympatycznie. Podobało mi się też to, że (mały spojler w spojlerze)


-8/10

[Mów mi Vincent](http://www.filmweb.pl/film/Mów+mi+Vincent-2014-662081)
Całkiem przyjemny film, kilka barwnych postaci, ale ogólnie to bardzo schematyczny. Największym atutem jest Bill Murray, chociaż na pewno nie jest to jego najlepsza rola. Muzyka też była całkiem fajna. Jak na debiut to bardzo dobry.
[-7/10]

[O dziewczynie skaczącej przez czas](http://www.filmweb.pl/film/O+dziewczynie+skaczącej+przez+czas-2006-405527)
Obejrzałem głównie przez opinie, że klimatycznie jest podobny do 5 centymetrów na sekundę, ale pod tym względem się zawiodłem. Nie jest to zły film i jest to kolejny filmowy pomysł na podróże w czasie, ale przez to, że spodziewałem się czegoś bardziej melancholijnego podobał mi się mniej niż powinien. Historia jest jednak sprawnie opowiedziana i to mi się bardzo podobało.
[7/10]

Teoria wszystkiego
Kolejny film po którym spodziewałem się czegoś innego. Myślałem, że ten film będzie trochę bardziej o nauce w życiu Hawkinga, a jest głównie o miłości. Film jest dobrze zagrany, szczególnie przez Redmayne'a grającego Hawkinga, ale ograniczenie biografii prawie wyłącznie do wątku miłosnego mi się nie podobało.
[-7/10]

[Święta Góra](http://www.filmweb.pl/film/Święta+góra-1973-104413)
Najdziwniejszy film jaki kiedykolwiek obejrzałem, nie wiem czy w negatywny, czy w pozytywny sposób, w tej chwili wydaje mi się, że w pozytywny. Film jest pełen symboliki (jeśli ktoś lubi symbolikę to polecam) i scen, które dla niektórych, bardziej wrażliwych osób mogą być wręcz obrzydliwe. Niesie pewien przekaz i stara się zostawić coś po sobie w umyśle oglądającego. Nie jestem pewien co myśleć o tym filmie, ale efekt został osiągnięty i cztery godziny po obejrzeniu, cały czas o nim myślę. Nie wiem też jaką ocenę dać, dlatego nie dam żadnej.

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 39 300 - 8 = 39 292
#xvix365filmow 320 - 8 = 312

Time La...

źródło: comment_vUp4ZGRBCDTtlALgkQCNjbNgh2sqQll3.jpg

Pobierz
  • 5
5 centymetrów na sekundę


@xvix56: Bardziej podobna klimatem wydaje mi się Ziemia kiedyś nam obiecana. Jak lubisz anime to polecam (z mniej znanych) Tekkonkinkreet, Mind Game i Summer Wars.
Co do Teorii wszystkiego miałam podobne odczucia
@darjahn: Nie oglądam dużo anime, ale zobaczę, w najbliższym czasie z anime miałem zamiar obejrzeć tylko Kaguyahime no Monogatari, bo nominowane (chociaż czytałem różne opinie, chyba nawet twoją, jeśli pisałaś pod tym tagiem), ale skoro twierdzisz, że Ziemia kiedyś nam obiecana ma podobny klimat to pewnie też obejrzę.
@happyt: Cieszę się, że mogłem pomóc
@xvix56: Zgadam się co do filmu " Co robimy w ukryciu", mnie się bardzo podobał, zupełnie inne podejście do komedii, ale trzeba przyznać, że humor w filmie specyficzny, nie dla każdego. Czytałem w jakiejś recenzji, że albo się ten film kocha albo nienawidzi, dla mnie 7/10 a kumpel któremu poleciłem wytrwał tylko 30 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)