Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu spłaciłem mój kredyt hipoteczny!

Ciekawostka: prawie 4 lata kredytu na 600 tys zł, łącznie (z ubezpieczeniami na życie i mieszkania) przez ten czas zapłaciłem 680 tys zł. Trochę byłem w szoku, niby wiedziałem jakie są stopu procentowe, widziałem jaką mam ratę, widziałem jak wysoką część tej raty stanowiły odsetki, a nadal jestem zdziwiony, że przez ten stosunkowo krótki czas do kredytu dopłaciłem aż 80 tys. Teraz jak sobie to tak podliczyłem, to żałuję, że nie cisnąłem mocniej, bo była opcja spłacić to szybciej.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #chwalesie #programista15k
pastarri - W tym tygodniu spłaciłem mój kredyt hipoteczny! 

Ciekawostka: prawie 4 la...

źródło: PHOTO-2024-01-22-12-26-50

Pobierz
  • 104
@afuera: 8/9% - sam staram się przerzucać środki pomiędzy różnymi instrumentami finansowymi. Gdzie tak łatwo dostaniesz taki procent po belce? EDO, COI opłacały się rok temu, kupując teraz nie dostaniesz tego samego zwrotu a jak kupisz teraz to za rok odczyt będzie pewnie niższy niż się spodziewasz
@pastarri: Gratuluję, ale nadpłacanie kredytu to głupota, nawet dzisiaj gdzie masz dosyć wysoki wibor to jakie masz rrso? 6,5%? 7%? Nadal jest to tani pieniądz, a na rynkach finansowych zrobisz znacznie więcej niż te 7%. Ba, nawet na głupich obligach indeksowanych inflacja zrobilbys lepsza stopę zwrotu


@afuera: co ty #!$%@?, przecież jest wręcz odwrotnie, nie opłaca się nadplacac gdy rrso jest 3% a z lokat i obligacji wyciągniesz 8%

A