Wpis z mikrobloga

@Przedmidorrr: A co Ty chcesz zapisywać? Podłączasz zasilanie i nic Cie nie obchodzi. Jeżeli przekręcasz kluczyk dając zasilanie gniazdka zapalniczki to wtedy kamera się włącza i zaczyna nagrywać. Jak wyłączasz zapłon to kamera kończy nagrywanie i wyłącza się. Jak nagrało 10 sekund w ostatnim pliku to tak Ci zapisze.
@Przedmidorrr: Nie pamiętam, sprawdź, któryś z przycisków obok wyświetlacza. Jak naciśniesz to na ekranie w rogu pojawi się kłódka. Drugi wyłącza dźwięk. Klawisze po prawej sprawdź najpierw.
Taki zapis nie zabezpieczy Ci ostatnich trzech minut tylko bieżący plik. A parametr o którym piszesz to co innego i odpowiada na odcinki na które są dzielone zapisy.
@WatchYourBack: to może w nowej wersji softu jakiejś - u mnie tego pliku nigdzie nie przenosi. poprzez mode mogę co najwyżej przejść z trybu nagrywania do trybu przeglądania, gdzie odnajdujesz nagranie i ręcznie go blokujesz.

@Przedmidorrr: włącz sobie wykrywanie wstrząsów i autoblokadę na wstrząsy (średnia czułość jest ok, bardzo rzadko jedynie na progach zwalniających niepotrzebnie zrobi blokadę) - gdy podczas jazdy masz coś fajnego, a nie ma czasu grzebać po
@WatchYourBack: @noekid: @Anal_i_zator:

noekid, u mnie jest identycznie jak opisałeś :) po naciśnięciu raz mode pojawia się kluczyk i zapisuje filmik do folderu z numerkiem i ABCDE. Zauważyłem tylko ,że zapisuje różne długości. Za pierwszym razem zapisało mi 00:58 a za drugim 02:06, po wciśnięciu MODE. Mam w ustawieniach ,żeby zapisywał 5 minut w pętli ale to widocznie nie to. Jest jeszcze jakieś ustawienie na to?
@Przedmidorrr: wyłącz detekcję ruchu. koniecznie. w tej kamerce (albo oprogramowaniu) jest to wadliwe i Ci robi dziury na nagraniach. a działa to tak, że jak nie ma ruchu, a jest prąd to nie nagrywa - a NIE, że jak nie ma prądu a jest ruch to nagrywa - czego bym oczekiwał
@Lacik: Zablokuje aktualnie zapisywany plik. Kamerka pokazuje Ci czas pliku. Jeżeli ustawisz kawałki na 3 minuty - to jeżeli np. kamerka jest w 1:30 - to po zablokowaniu będziesz miał półtora minuty do przodu i do tyłu nagrania.

Jeżeli kamerka jest w ostatnich sekundach - to będziesz miał prawie 3 minuty przed naciśnięciem MODE.

Problem jest wtedy, kiedy coś się wydarzy, w międzyczasie kamerka zacznie już nowy plik i np. jest
@noekid dzięki za odpowiedź! Sam kupiłem ostatnio g1w-cb z Chin, akurat przyszła przed majówką i za tą cenę jestem naprawdę zadowolony
@Lacik: Ile dałeś? Ja wyrwałem CB za 81zł chyba. Pierwsze G1WH kupowałem lata temu za 150zł chyba. Teraz za te 150zł na promce albo 200zł normalnie kupię Xiaomi. To mi się wydaje rozsądna cena, a Xiaomi ładnie łapie w nocy + ma 60fps i ogólnie sprawa lepsze wrażenie w użytkowaniu.

No i G1WH po pierwszej zimie ma problem z baterią (do wymiany samodzielnie za 8zł), choć CB ma niby kondensator i
@noekid mam wersję cb - bez baterii, też ma 60fps ale używam na razie w FHD 30fps, chyba jednak lepiej jej idzie.
W marcu była promocja na gearbest za ok. 120zł + dopłaciłem z 4$ za przesyłkę rejestrowaną. To moja pierwsza kamera i mimo, że nie mam za bardzo porównania (oprócz sjcam jako kamery sportowej) to jestem zadowolony i też polecam
@Lacik: CB ma ściemnione 60fps - rozdzielczość 480p jest rozciągana do 720p. Film wygląda jak kupa, ale fakt, jest płynny. W Xiaomi masz 1080p 60fps (albo nawet wyższa rozdziałka).