Wpis z mikrobloga

Cumple, co tu się dzieje, piszę wiadomość, 18 procent, kończę pisać 1 procent i się wyłącza. Próbuję uruchomić i każe mi podłączyć ładowarkę, podłączam a tam 31, wtf? Jak dobrze że HTC mi wraca z gwarancji bo już mam dosyć.

#apple #iphone #4s #ios
  • 16
  • Odpowiedz
@bocznica: zamienniki baterii dostępne na allegro to nic nie warte gówna. Nawet jeśli jest napisane w opisie, że to "nowa oryginalna", to nawet jeśli faktycznie oryginalna (wyjęta z iphona) to zazwyczaj "nowa" kończy się po sprawdzeniu ile cykli ładowania przeszła. Najczęściej będzie tam już liczba trzycyfrowa.
  • Odpowiedz
@wuut: A podłączasz ładowarkę przez przedłużacz czy bezpośrednio do gniazdka? Ludzie podłączają do gniazdka i się dziwią, że bateria pada po 1 dniu. Przedłużacz (jak sama nazwa wskazuje) przedłuża działanie naładowanego telefonu i ZAWSZE należy podłączać ładowarkę do przedłużacza!
  • Odpowiedz
@LordLookas: nigdy nie wymienialem. O dziwo mam w domu nawet ip4 w ktorym bateria dziala ponad dzien. Ale te zwykle chinskie baterie jAk do innych aparatow tez sa zle? Kupilem kiedys taka do samsunga i dziala idealnie przez ponad rok az sprzedalem tel. Chyba do 4s warto taka kupic i przedluzyc mu zycie
  • Odpowiedz
@miesozerca1: @bocznica: Ja podobnie miałem z Xperia L po pół roku bateria niby siadała tzn. spadało po niżej 29 procent i się wyłączał ze wskazaniem iż rozładowany po przez miganie czerwonej diody. Po podłączeniu do ładowarki i paru minutach uruchamiał się a tam nagle 34 procent itp. sprawa. Kupiłem nową baterię zamienni za 30 złotych i dalej to samo było. Wysłałem na gwarancję do serwisu, napisali że nie znaleźli nic
  • Odpowiedz
@bocznica: ostatnio sam miałem identyczny problem z 4S, który po części sam zniknął, ale czasami telefon padnie wcześniej niż powinien. Trochę poczytałem o tych bateriach. Wszelakie akumulatory o powiększonej pojemności to bzdura. Są chyba nawet takie z żółtą naklejką. Na youtube widziałem film z taką baterią. Po odklejeniu okazało się, że pod spodem była zwykła bateria wyjęta z innego telefonu. Po podłączeniu - ponad 200 cykli już nabite = bateria już
  • Odpowiedz
@LordLookas: znaczy sie ze nikt nie robi zadnych zamiennikow? nie mowie o oryginalnych, ale zwyklych zamiennikach jak do kazdego innego telefonu. Ciekawe, bo ogolnie trend jest do nieotwieralnych aparatow, jak nokie albo htc
  • Odpowiedz
@bocznica: oczywiście że robią i jest ich pełno. Ale wątpię, żeby którykolwiek działał chociaż w połowie tak długo (na jednym ładowaniu) jak oryginał. Jeśli ktoś sprzedaje i oficjalnie mówi "zamiennik" to jeszcze pół biedy. Najgorzej jak szukasz oryginału i tak opisaną baterię kupisz. Tu masz dwa wyjścia. Faktycznie trafisz na egzemplarz, który ma najwyżej kilka cykli na liczniku, albo trafisz na taki który został wyjęty z używanego nie wiadomo ile telefonu
  • Odpowiedz
@LordLookas: @bocznica: @wuut: miałem iphone 4g, samodzielnie wymieniłem baterię na zamiennik firmy forever o minimalnie większej pojemności (oryginalna bateria padła po 2 latach uzywania) i ten zamiennik trzymał 1,5 - 2 dni przy włączonych wszystkich push itp (bez gierek raczej). Po roku było to 1 - 1,5 dnia i potem zakonczylem wspolprace z telefonem (nie ze wzgledu na baterie)
  • Odpowiedz