Wpis z mikrobloga

Uwaga uwaga :-) Widzę, że zbliżamy się do końca, pozostało tylko 10 książek. Z doświadczenia (w tym z poprzedniej edycji) wiem, że jak tylko odliczanie zejdzie do 0 zaczną się głosy pragnienia - nowa edycja, podsumowanie obecnej, no i odznaczenia. Zanim się to skończy chcę Was uprzedzić i odpowiedzieć na kilka jeszcze niezadanych pytań:
1. Proszę o cierpliwość odnośnie podsumowania. Chcę oczywiście, żeby to wszystko przebiegło sprawnie i jak najszybciej ale także chcę, aby to było zrobione porządnie. Biorąc pod uwagę tempo to do 0 dojdziecie dziś lub jutro. Podsumowanie będzie jeszcze w lutym, ale na pewno nie z chwilą wybicia 0 na liczniku, było to kilka tysięcy książek, więc proszę o wyrozumiałość :-)
2. Będą odznaczenia
3. W tej edycji było niestety dużo książek, które się nie załapią do klasyfikacji. Zdarzy się, że osoba dodała odpowiednią ilość książek aby otrzymać odznaczenie, ale go nie dostanie. Powód? Na początku był regulamin. Było jasno zaznaczone, że książka musi być odpowiednio opisana, inaczej nie będzie się klasyfikować. Wpis typu "500-1=499. Orwell" nie będzie liczony.
4. Lista osób do odznaczenia zostanie wysłana do administracji w momencie publikacji podsumowania, nie później i nie wcześniej. Chwalić się później, chwalić! Kto dostał odznaczenie!
5. Nowa edycja rusza już w marcu, jeśli jesteście chętni :-)? Jednak zasady będą bardziej rygorystyczne. Powód jest prosty. Większość danych zbierałam tutaj ręcznie (stąd też prośba o cierpliwość z podsumowaniem). Niestety żaden robot by tego nie ogarnął, ponieważ mało kto trzymał się regulaminu dodawania. Teraz regulamin będzie bardziej przestrzegany. Chcę odciążyć siebie i chcę także, aby bot ogarniał zbiór danych. Dziękuję tutaj także @MacFlays za pomoc przy tej edycji ze zbiorem danych.
6. Od razu odnośnie nowej edycji - osoby chętne do pomocy mogą już powoli się do mnie zgłaszać.
7. Proszę też już o propozycje co do ilości książek, jakie będą limitem w następnej edycji. Jakieś propozycje :-)?

Pozdrawiam wszystkim i gratuluję! Jestem przeszczęśliwa, że tyle osób brało udział w bookmeterze.
#bookmeter
  • 46
@kizimajaro: przyda się na pewno jasny opis czy jako jedną książkę bierzemy książkę jako fizyczny obiekt, czy jeden tom książki, bo były przypadki, gdy tomy pieśni lodu i ognia jedni odliczali jako 2, bo tom został podzielony na dwie części, a inni jako 1, bo jest to jeden tom sztucznie podzielony u nas na dwa. I jak wtedy by liczyć książkę, która jest zbiorem kilku innych. Tak samo widziałem, że ktoś
@MorDrakka: Jeśli chodzi o komiks - już kiedyś były o to spory i większość opowiedziała się o tym, żeby jednak je liczyć, są tutaj osoby, które czytają tylko komiksy i chciały brać udział w naszym odliczaniu, więc ostatecznie zezwoliłam na branie ich pod uwagę
@kizimajaro: Jeśli chodzi o zliczanie książek, to napisałem jakiś czas temu program, który to robi. Liczby łatwo wydobyć z wpisów, gorzej z tytułami, więc pod tym względem pomóc nie mogę. No i jeszcze jest drugi problem: dopóki nie włączą nowych serwerów, to program nie będzie działał, bo on ładuje kolejne strony tagu, a tych po prostu obecnie nie ma.

Ciekawostka: jak program zapuściłem przy stanie ok. 400 do końca, średnia na
@kizimajaro: No właśnie w tej chwili niestety nie. :( Wykasowałem je, a dosłownie kilka dni później wykop zepsuł serwery. Dopóki nie postawią nowych, program nie będzie działał. Obiecali, że wszystko powinno być OK 1. marca.

@MacFlays: Obawiam się, że masz rację. :) Tutaj wychodzi jednak wyższość człowieka nad komputerem. A nawet miałem potem podrasować bota, żeby znalazł mi wpisy tego człowieka.
@kizimajaro: nie wiem, jaki był limit wcześniej, bo dołączyłem pod koniec, ale teraz proponuję może jako limit ustalić liczbę wszystkich stron Pieśni Lodu i Ognia (dotychczas wydanej) w wydaniu niefilmowym (czyli tym pierwszym od Zyska). XD Wyjdzie tego z 5k