Wpis z mikrobloga

@normanos: na Politechnice Śląskiej (wydział AEI w Gliwicach) programowanie obiektowe wykładał nam taki około 40 letni typ, jeździ Porsche Panamerą (parkuje przed wydziałem, kto tam studiuje ten wie). Szkoda, że ANI RAZU na wykładzie nie był bo ciągle delegacje itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wlazłem do jego kanciapy po wpis siedziało 3 typów, nie wiedziałem który to xD a kanciapa #!$%@? jak sztandarowe salony apple'a w
  • Odpowiedz
@bazingaxl: "Mediana zarobków na stanowisku programista wynosi 6279 PLN brutto, co oznacza że połowa badanych zarabia poniżej tej kwoty, a połowa badanych zarabia powyżej tej kwoty.
Raport płacowy opracowany na podstawie danych pochodzących z 400 polskich firm."
  • Odpowiedz
@normanos:

no to lecimy taktycznie

a niech bedzie 8k a co tam 10k dla rownosci :)

netto 7k wedle kalkulatorow

kredycik 1500
odlozyc po biedzie na czarna godzine 1000zl
zjesc jak czlowiek 1000zl
kultura itp 500zl
inne wydatki nie wliczam ale wiadomo media, ubrania ale ok 0

rozporzadzalnie wiec zostaje nam jakies 4k, jak na polske niezle

cena tego merca widze 550tys.

ale wiadomo cebula motzno wiec bierzemy tanszy model za
  • Odpowiedz
kredycik 1500


@bazingaxl: pewnie 50m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) auto droższe od mieszkania :D

śmieszy mnie to brandzlowanie się nad zawodem programisty, jedyny plus jest taki ze nie umrzesz z głodu, kupisz sobie mieszkanie i jakiś samochód, i w porówaniu z resztą robiących za 2k jesteś gość bo nie sprzedajesz bułek za złotówki tylko euro

byle jaki janusz biznesu co zatrudnia 5 osób ma więcej niż dev
  • Odpowiedz
@bubu8: sprawa jest dosc dziwna z tym caly programowaniem, jest schofrenicznie dziwna

1. ciezko byc dobrym, jeszcze ciezej pozostac dlugo dobrym
2. trzeba duzo poswiecic
3. zarobki na zachodzie smieszne - wybaczcie ale 50k to pensja ksiegowej w UK, a pensje po 80-120k to juz nie tak latwo
4. zarobki w pl dobre ale znow te 4-8k mozna miec w korpo z obijania sie w finansach i markowania pracy przy excelu
  • Odpowiedz