Wpis z mikrobloga

Podniosło mi się morale po ostatnich sprawozdaniach, które napływają od moich studentów.

Te studenty, które wykazywały chęć do dodatkowych prac, teraz piszą rewelacyjne sprawka z laborek, jakie prowadziłem. No mucha nie siada. Może jakaś pierdoła w rodzaju literówki lub brak jednej informacji, ale poza tym... Z miejsca można by zaliczyć i dawać dodatkowe punkty. No dumny jestem. I jeszcze jest szansa że badania z tych laborek będą dopieszczane dalej i wyniki zaprezentuje się na konferencji w maju. Umożliwi się studentom współautorstwo i będą mogli mieć pierwsze publikacje w recenzowanym czasopiśmie. I to po drugim roku studiów. Cudeńko :-]

Tak się musiałem pochwalić za nich, o.

#studbaza #sesja #dydaktyka i troszkę #profbaza na [#]astronomia (żeby nie spamować tagiem) w #oauj
  • 26
@Marpop: Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę chcesz robić po tej astronomii. Jeśli idziesz, bo nie masz pomysłu na przyszłość, to możesz się srogo zawieść uzyskując trzy literki przed nazwiskiem. W trakcie studiowania trzeba znaleźć temat, który Ciebie zainteresuje i go zgłębiać. Najlepiej jeszcze żeby to było coś trendy, abyś miał z tego pieniądze. Jak się umiesz zakręcić w środowisku, chwycisz jakiś grant za nogi, to przeżyjesz i to na
@Al_Ganonim: ojej, napisałem wpis i od razu usunąłem, a ty się tak rozpisałeś ;(

tak hobbistycznie chciałem, bo już jestem po fizyce i dalej brnę w symulacje komputerowe (dzisiaj składałem papiery na magisterskie) --> tutaj też mam problem z tematem który chcę zgłębić, bo przecież o to chodzi (tematu z inżynierki nie chcę dalej robić)
wszystko co napisałeś niestety wiem, smutna rzeczywistość :)
ale dzięki

no rozumiem z tym Poznaniem (nawet
@Marpop: Nie będę Cię specjalnie namawiał, ale akurat w Krakowie mamy najsilniejszą grupę zajmującą się modelowaniem pól magnetycznych w galaktykach i symulacje komputerowe to trzon całej pracy. Są dwa podejścia, które realizują nasi: 1) rozwój teorii, czyli symulacje komputerowe, obliczenia numeryczne z użyciem autorskiego kodu z magnetohydrodynamiki (tu potrzeba będzie w zakładzie świeżej krwi szybko), 2) Modelowanie obserwacji i dostosowywanie symulacji komputerowych pod dane radioastronomiczne (tu głównie szalenie rozwijający się LOFAR
@Al_Ganonim: powiem ci, że myślałem o przeprowadzce, ale bardziej o Wrocławiu i Gdańsku

ale najchętniej to zostanę tutaj gdzie jestem, ale to też takie gadanie bo będę mieszkał tam gdzie będę miał najlepszą pracę :)

dzięki
@Marpop: Wrocek to stereotypowo Słońce. A od niedawna mocny nacisk na obserwacje. Nie umiem odpowiedzieć czym się numerycznym zajmują. Za to Gdańsk... hymm... No w Gdańsku to wiem, że można wziąć taksówkę wodną i kopsnąć się do fokarium na Helu :P.

No i nie ma sprawy ;)
@ozzi91: rozbiłem swoje niszczarki na podstawce w 2009 roku, tuż po otrzymaniu kolorowych gwiazdek na forum. Przygoda z OGame Teamem trwała dokładnie 1111 dni, tak sobie wybrałem ;).

@Cesarz_Polski: Jeden wie, ale ten jest z trzeciego roku. BTW, jeśli on to teraz czyta, to przypominam o lic., na którego szkic czekam.

@Felonious_Gru: ilekroć widzę Twój login, to się zastanawiam, dlaczego mój instytut nie ma autorskich kubków :-[

@ozzi91: