Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 39 859 - 11 = 39 848
#xvix365filmow 312 - 11 = 301

Mandarynki
Świetnie opowiedziana, ale całkiem prosta historia z wojną w tle. Największy nacisk został położony na postacie i ich rozwój, dzięki temu ten film jest taki dobry.
8/10

Foxcatcher
Przed tym filmem zarówno Carella jak i Tatuma kojarzyłem głównie z komedii i chociaż Carell pokazał, że potrafi grać, z Tatumem było gorzej, nie był tak przekonywujący w swojej roli. Nie lubię też sportowej tematyki w filmach i tutaj mimo, że stanowiła tylko tło dla wydarzeń, to jednak nie oglądało mi się tak przyjemnie jak bym chciał.
7/10

Dwa dni, jedna noc
Bardzo dziwny film, szczególnie jeśli chodzi o gospodarowanie czasem ekranowym, niektóre mniej potrzebne sceny trwają stasznie długo, a inne sceny które wydawały się ważne (potem jednak okazywało się, że nie aż tak) były przedłużane. Bohaterowie są mało wyraziści i głównie przez to się strasznie wynudziłem.
-5/10

[Pudłaki](http://www.filmweb.pl/film/Pudłaki-2014-318862)
Amerykański, bardzo schematyczny film animowany z dobrą obsadą głosową (przynajmniej w wersji angielskiej). Jest to jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza animacja poklatkowa jaką oglądałem, ale przez banalną fabułę i nieciekawych bohaterów średnio mi się podobał.
6/10

Ida
Film jest piękny, bardzo podobają mi się te estetyczne zdjęcia brzydoty PRLu, szczególnie wraz z klimatyczną muzyką tamtego okresu. Film jest też nieźle zagrany, szczególnie dobrze sobie poradziła Kulesza, . Tak naprawdę jedynym (ale dużym) minusem jest historia, ani poszukiwania, ani przemiana głównej bohaterki mnie nie wciągnęły.
7/10

Zacznijmy od nowa
Bardzo luźny i przyjemny film. Muzyki, która jest bardzo ważnym elementem filmu, brzmi fajnie, chociaż to kwestia gustu. Aktorsko poza Hailee Steinfeld jest przynajmniej dobrze. Minusem jest przewidywalność fabuły.
+6/10

Beyond the Lights
Bardzo denerwujący bohaterowie, sztucznie zagrani, nie skończyłem nawet oglądać, bo już nie dawałem rady, przez postacie i beznadziejną muzykę (skąd ta nominacja do Oscara?).
+3/10

[Sędzia](http://www.filmweb.pl/film/Sędzia-2014-630714)
Bardzo dobrze zagrany film, Duvall rzeczywiście zasługiwał na nominację do Oscara (ze względu na konkurecję niekoniecznie na wygraną), ale też bardzo schematyczny. Przez to, że jest to dramat rodzinny, mnie niestety nie poruszył za bardzo, bo za dramatami rodzinnymi nie przepadam.
7/10

Lewiatan
Świetnie zrealizowany rosyjski dramat. Zdziwiłem się jak bardzo otwarcie reżyser krytykuje władzę, szczególnie, że pieniądze na nakręcenie dostał od władz. Oglądając film losy głównego bohatera śledziłem z przejęciem, bo historia mimo swojej prostoty jest bardzo zajmująca. Bohaterowie są charakterystycznie wykreowani, chociaż nie są przerysowani.
8/10

Kaguyahime no Monogatari
Bardzo nierówny film, przez pierwszą połowę film mnie w ogole nie interesował, potem coraz bardziej mnie do siebie przekonywał, ale gdy się skończył to i tak cały czas byłem nieprzekonany. Ciężko było mi się też przyzwyczaić do bardzo dziwnego stylu.
-7/10

Wada ukryta
Przedłużany i ciężki film, który ciekawy zaczął robić się dopiero po ~1.5 godziny. Wydaje mi się, że nie był w pełni ukończony. Plusem jest soundtrack i gra aktorska Phoenixa.
6/10

Filmy do Oscarów w miarę nadrobione ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 39 859 - 11 = 39 848
#xvix365filmow 312 - 11 = 301

Manda...

źródło: comment_YN8pBlWrBUSqQCKAUHMXZ72bvjjX398i.jpg

Pobierz
  • 1