Wpis z mikrobloga

@chemmobile: Jak od tamtego czasu posłuchali sobie, że są "chachły", "ukropy", "faszyki" i "banderowcy" to pewnie zmienili trochę zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Myrten: genetycznie..xD czemu nie pozwalasz trolować jednego z największych rusofili tutaj? BTW spotkałem Ukraińca który wygladał identycznie jak Tatar/mongoł, więc tam na pewno swoje geny zostawili. Co do mentalności mongolskiej uważam że to po części niestety prawda, patrząc na stosunek carów do ludu, ich metody polityczne i objawiające się od czasu do czasu okrucieństwo.
  • Odpowiedz
@Myrten: W kontekście europejskim ważniejsze jest czym jesteśmy dla Niemiec i Rosji, bo to główni gracze w tym rejonie. Póki są silni póty balansujemy. Gdyby dzisiaj Niemcy finansowały rebelię niemiecką w Alzacji pisałbym jaka to Rosja jest chrześcijańska i że warto z nią trzymać. Jest na odwrót, nawet lepiej dla nas, bo Rosja jest dalej od nas a Niemcy to główny partner gospodarczy. Gdyby mi ktoś chciał zarzuć proukraińskość, szczerze nie
  • Odpowiedz
@Atu91: No jest to jakaś logika, tyle że od Niemiec jesteśmy za bardzo zależni i trochę związujemy się za bardzo z zachodem którego blask mija. Jak dla mnie Polska powinna iść w opcję sojuszu z Chinami bo to by z jednej strony hamowało Rosję w stosunku do nas bo Chiny o ile jej potrzebują do konfrontacji z USA to też by nie chciały żeby za bardzo się na zachód rozlała bo
  • Odpowiedz
Chiny same twierdzą że chcą obserwować sytuację a na razie się wzmacniają. Jak dla mnie są za daleko jak na rolę sojusznika. W europie środkowej kraje takie jak nasz w ogóle nie współpracują. Na prawdę jesteśmy skazani albo na bierność i grać rolę Węgier, którą w końcu ktoś wykorzysta albo na NATO w tym Niemcy, najmniejsze zło w chwili obecnej. Cofam tez swoje słowa że chwalilbym chrzescijańskość Rosji. Dopóki się nie rozliczą
  • Odpowiedz
@Atu91: Większość władców rusi kijowskiej byli z dynastii rurykowiczów - późniejszej dynastii carskiej której 1-ym znanym carem był Iwan IV groźny.
  • Odpowiedz