Wpis z mikrobloga

1. Dawaj korki z matmy, 20 cebulionów za godzinę.
2. Lato, plaża, słońce. Dzwoni telefon.
3. Dzień Dobry Chciałbym umówić się na korepetycje.
- W której klasie jesteś?
- 1 technikum
- Jaki materiał?
- No, Funkcję Liniową chciałem
- Pasuje ci jutro na 17?
- Tak.
4. Następny dzień, godzina 17:10, typ nie przychodzi, dzwonię do niego.
- Cześć umawiałeś się wczoraj na korki na 17.
- No bo ja czekam pod klatką, Pan chyba zły Adres podał.
- Mieszkanie 13.
- Nie ma właśnie trzynastki.
-Słucham?
- Są tylko mieszkania od 1 do 9. Nie ma 13.
5. Facepalm życia. Już wiedziałem, że to będzie ciężki przypadek.
- Poczekaj otworzę drzwi domofonem.
6. Wpuść młodego do domu. Typowy Sebix przed mutacją, bluza z pitbullem, ortalionowe spodnie.
6,5. Dowiedz się, że czekał 15 minut pod klatką aż ktoś wyjdzie, wtedy by wszedł na górę a nie mógł zadzwonić bo nie miał ważności konta.
7. Rozpocznij edukację młodego Sebka na profilu Matematyczno - Chemicznym. Sytuacja napięta bo jutro poprawka. Siadamy do rozwiązania przykładów z funkcji liniowej.
- Dobra Sebek narysuj wykres funkcji y = 2x - 1.
8. Dowiedz się, że Funkcja Liniowa to jego najmniejsze zmartwienie, bo Sebek nawet nie wie, że dwa minusy dają plus.
- Dobra Sebek Wyznacz miejsce zerowe funkcji f(x) = 5x - 15.
- Ja tu nic nie wiedzę, Ja mam chyba jakieś inne oczy.
9. Mija godzina, rozrysowałem mu kilkanaście zadań z opisem jak krok po kroku je rozwiązać.
9.5 Sebek z żalem kładzie na biurku 20 zł, ubiera buty i wraca do domu.
10. Następny dzień. Dzwoni telefon. Numer zastrzeżony.
- Tak Słucham?
- Kim Pan jest?
- Słucham?
- Mój Syn był wczoraj na korepetycjach u Pana, dzisiaj przychodzi do domu i mówi, że nie został przepuszczony do następnej klasy. Pieniądze łatwo brać, ale nauczyć czegoś już nie?
- Pani syn miał spore zaległości...
- To jest skandal. Przyjdę do Pana po zwrot pieniędzy.
11. Babka się rozłącza.

Matka Sebka w końcu nie przyszła.


#coolstory #korepetycje #techbaza
Pobierz N.....i - 1. Dawaj korki z matmy, 20 cebulionów za godzinę. 
2. Lato, plaża, słońce....
źródło: comment_YCQVEnMRCN5ScKRV1vL9zedg5Bj13DoI.gif
  • 74
@badyllek1993: > Jestem ekspertem, zamontowałem ze 100 takich domofonów do systemy cyfrowego w zeszłym tygodniu. :)

Spodziewam się że jest sporo różnych wyjątków, systemy są różne, różni producenci, różni monterzy itd. Ale lekko znam temat i widzę pewną lukę w opowiadaniu. a od strony praktycznej, przy takiej kasecie jeszcze nikt mi nie otworzył drzwi bez wcześniejszego dzwonienia. Mam obawy co do takich ekspertów.

@Niedokonczone_Zdani: Szemrana sprawa że plusujesz expertów co
@M-a-r-o: Nie spotkałem się jeszcze z systemem, który nie obsługiwałby elektromagnesu bez wywołania. Owszem, nie można prowadzić rozmowy bez wcześniejszego wybicia odpowiedniego numerka, lub po upływie za długiego czasu. Coś takiego wymyślono po to, aby nie można było podsłuchiwać się wzajemnie (posiadacze analogowej instalacji w blokach się uśmiechają), lub aby awaria jednego aparatu lub linii nie powodowała awarii całego systemu.