Wpis z mikrobloga

Mirki, Parę dni temu straciłem swoją pierwszą pracę w #uk. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pracowałem od przyjazdu do Wielkiej Brytanii, czyli jakieś 15 miesięcy, ale niestety firma słabo ciągnie i trzeba było kogoś zwolnić (mnie i kolegę). Na szczęście dostałem 2 tygodniowy notice (zamiast standardowego tygodnia).W weekend posłałem parę CV. W tym do McDonalda, z którego przyszedł e-mail o rozmowę. Warto tam iść? Ktoś pracował/pracuje? Stawka minimum rozumiem?

Po jakich stronach w internecie warto się rozejrzeć w kierunku nowej pracy?

Dajcie ze trzy plusy na pocieszenie, zaraz idę do centrum obejść po paru agencjach. Zobaczymy.... Problem też taki, że muszę też niedługo zmienić stancję, a moje oszczędności to całe 150 funtów...

#pracazagranica #zagranico #praca #anglia
  • 55
@OverRide: dostaniesz w kosc w McDonaldzie za #!$%@? pieniadze i jeszcze wpadniesz w nawyki jedzenia tego syfu bo pracownicy maja znizki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ogarniasz jezyk by sprzedawac w Macu na kasie to stac cie na wiecej.
to stac cie


@bluehead: No własnie z językiem nie mam żadnego problemu. Z większością anglików rozmawiam nawet na tematy specjalistyczne w miarę płynnie i na luzie. Wiem, że w Londynie jest sporo pracy, ale bilet na pociąg albo metro na 7 stref to wydatek około 60 funtów tygodniowo. Sporo.
@espectsorka: @patrol798: jedni odkładają inni nie. Wolna wola :). Znam nawet parę osób co mimo, że pracują tu 10 lat to jedyne czego sie przez ten czas dorobili to nowe długi :) Ja tam jakoś specjalnie nie oszczędzam ( bo lubię dobre zimnioki, whisky i parę innych rzeczy), ale... jakąś poduszkę finansową zawsze warto mieć - głównie po to aby takie sytuacje jak nagłe zwolnienie nie zaskakiwały z dupy, że
@hallomaja: ale to jest nieodpowiedzialne. Ja - bidny student, który żyje dzieki swoim rodzicom mam zawsze te 600 zl na czarną godzinę. ZAWSZE. I tym bardziej powinna miec wiecej osoba ktora jest zagranica, i bie utrzymuja ja rodzice.
@MrFruu: ale nie ma co mierzyć swoją miarą. Niektórzy nie oszczędzają, ale są w stanie na szybko zarobić pieniądze na minimum. Ty moze nie masz takiej umiejętności ale to nie znaczy ze jestes gorszy
@OverRide: No to coś nie halo chłopie. Po co za granicę pojechałeś? Jak rozumiem zarobić, tak? To czemu masz tak mało oszczędności po ponad roku? Wydawałeś wszystko? Jaki miałeś plan, jak większość - zarobić przez ten rok-trzy i wrócić do Bolandy z hajsami, czy wyjechać na stałe? Jeżeli na stałe, to tym gorzej niestety...
@patrol798: ja jestem tutaj 20 miesięcy, mam samochód, sam mieszkam, latam sobie co dwa miechy gdzieś po Europie, szczerze mówiąc to wygląda to tak jak bym nic tu nie miał, jednakże w miesiącu po opłatach mam na koncie 600 funtów, gdzie one znikają do końca nie wiem, ale za to mam wszystkie rzeczy z górnej półki i nie żyje od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca. Także żyje tutaj, tak jakbym żył
Mirki, Parę dni temu straciłem swoją pierwszą pracę w #uk. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pracowałem od przyjazdu do Wielkiej Brytanii, czyli jakieś 15 miesięcy, ale niestety firma słabo ciągnie i trzeba było kogoś zwolnić (mnie i kolegę). Na szczęście dostałem 2 tygodniowy notice (zamiast standardowego tygodnia).W weekend posłałem parę CV. W tym do McDonalda, z którego przyszedł e-mail o rozmowę. Warto tam iść? Ktoś pracował/pracuje? Stawka minimum
@Obel: Watford. Odszedłem parę biur pracy, jednak permanent Job raczej dla osób z licencja na widlaki itp

Mozliwe ze uda mi się wychaczyc robotę w domu opieki (pracowałem w Polsce). Tylko oczywiście problemem są referencje. Zastanawiam się jak je mam uzyskać, bo prawdopodobnie tam gdzie pracowałem nikt nie potrafi rozmawiać biegle, czy też napisać listu w którym można by było wyłapać sens.
@Szalony-Janusz: koks dziwki i alkohol
A tak na poważnie to chyba wole ludzi którzy właśnie na to wydają niż ciułają pół swojej egzystencji po to żeby w Polsce wybudować dom a jak już go wybudują to po jakimś czasie wracają na emigrację bo nie ma za co tej chałupy utrzymać a żal im sprzedać i wyjechać całą rodziną. Widzą swoje dzieci 3 razy w roku i tak drugie pół życia przemija
@OverRide: o tym ze nieodlozenie chocby hajsu na miesiac zycia to straszna nieodpowiedzialnosc juz wszyscy napisali :p

W mojej bylej okolicy (lincolnshire) praca zawsze od reki prosto z agencji, rolnicze centrum uk.