Wpis z mikrobloga

Spora częsc Wykopu sie oburza że Ukriancy nie chca sie przyznac do Wołynia a jednoczesnie znalezisko o tym że w Jedwabnym zabjali Niemcy a nie Polacy wbiło na główna z płomieniem a ju widze dzisiaj dzisiaj będzie kolejne.
http://www.wykop.pl/link/2221686/ostatni-swiadek-mordu-w-jedwabnem-to-byli-niemcy/?utm_source=podobne_link&utm_medium=link_0&utm_campaign=podobne_link - główna z płomieniem
http://www.wykop.pl/link/2436783/swiadek-mordu-w-jedwabnem-to-byli-niemcy-wideo/ - dzisiaj
Otóż drodzy zaprzeczacze. Ukraińcy tez mają takich "świadków" którzy albo twierdzą że to Polacy zaczeli, albo że było tyle samo ofiar po obu stronach, albo że to nie UPA zabijało. W Hucie Pieniackie też mordowali niemieccy nazisci a nie ukraińskie SS bo przecież są "świadkowie".
I tak samo ja Wy łapią się tego że "to nie my" bo to naturalny odruch aby wyprzeć ciemne sprawy z przeszłości. Owszem Gross napisał i nieprawdziwe rzeczy w ksiażce ale całkowite zaprzeczanie mordowi to przegięcie które nam szkodzi bo film ze znaleziska może posłużyć do uderzenia propagandowego w Polskę.

#ukraina
#jedwabne #zydzi #historia
  • 36
  • Odpowiedz
@szurszur: Widzisz, jak chcesz to potrafisz. Tak czy siak podejście Rosjan można w ten sam sposób usprawiedliwiać. Pytanie tylko czy trzeba? Czekam jednak na przeprosiny. Nie UCIEKAJ od tematu ucieczek ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Kol. Patol mam prośbę, proszę Cię jak Polak Polaka, skończ #!$%@?ć kocopoły. Lepiej idź pobiegaj, zadbaj o formę, przyda Ci się jak będzie trzeba bronić kraju, w końcu narodowcy mają być w pierwszym szeregu.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Od niczego nie uciekam. Na zadane pytanie dostalem wpis zakonczony znaczkiem smieszkowania wiec miałem prawo nie odbierac tego na serio jak teraz uważasz.

Tak czy siak podejście Rosjan można w ten sam sposób usprawiedliwiać.


@PatologiiZew: No ale ja podejscia Ukriancow nie usprawiedliwiam tu przeciez, uważam je za bład. Po prostu pokazuje jak jest. A u Rosjan ten mechanizm takze funkcjonuje.
  • Odpowiedz
to wciąż jedna sytuacja. To są ciągłe ucieczki? Nie doczekam się odpowiedzi?


@PatologiiZew: Czyli jednak przyznajesz mi racje w tej sytuacji i to mi wystarczy bo przypominam że na poczatku napisałes żeby wskazał choc jeden taki moment. Zrobiłem to.
A co do kolejnych ucieczek ja nie pisałem tutaj o "ciągłych" ucieczkach więc nie przypisuj mi słów których tu nie ma. Jeden raz to też może być zawsze.
  • Odpowiedz
@szurszur: zadałeś pytanie a ja odpowiedziałem. Jedyne na co było cie stać to wycieczka personalna w stronę Mariana. Rozumiem że była ona na temat? ;)
Podsumujmy.
Zadajesz pytanie o kol.Sylwestra
Odpowiadam
Piszesz o Marianie
Odpowiadam
mija jakiś czas
piszesz o uciekaniu
Coś jednak w twoim rozumowaniu jest złego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Wyjasnilem juz. W tamtym temacie na 4 Twoje wpisy jeden to smiszkowanie a 3 zawieraja tylko personalne wycieczki w moja strone nie podjąłes dyskusji na temat. Mialem wiec prawo odebrac to jako ucieczke od dyskusji i do dzisiaj tak uważam.

Jedyne na co było cie stać to wycieczka personalna w stronę Mariana.


@PatologiiZew: Ojojoj a zobacz swoje wczesniejsze wpisy w moim kierunku w tamtym temacie które sa personalnymi atakami
  • Odpowiedz
@szurszur: Wybacz ale jak pisałeś o polityce historycznej RN to wyobrażałem sobie jak powinno wyglądać przymusowe leczenie w psychiatryku. Tak czy siak na temat odpowiedziałem a dyskusji nie kontynuowałeś. Czyli kłamstwem jest takie zdanie:

Wybiórczosc zarzuca mi osoba ktora zawsze ucieka od dyskusji o wieloletnim wspolpracowniku prorosyjskiego Piskorskiego ktory został zainstalowany we władzach RN bo mogłoby to zaszkodzic wizerunkowi tej partii.

Pomijam już słowa typu "zainstalowany". Wynika to zwyczajnie z braku
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Ile razy mam to samo pisac? Odpwiedzi nie odebrałem na poważnie bo zakonczyles ja znakiem smieszkowania wiec dlatego nie kontynuowalem.
A co do znajmego Piskorskiego to masz wreszcie okazję aby rozwiac moje watpliwosci i wyjasnic skad taka wieloletnia znajomosc obu panów i wspólne inicjatywy. Uzupełnij wiec ten moj brak wiedzy.
  • Odpowiedz
@szurszur: Czyli na podstawie braku zrozumienia zarzuciłeś mi ucieczki. Wypada przeprosić. Taka elementarna przyzwoitość ;)
Nie wiem jak się poznali. Nie widzę jednak nic złego w tamtych inicjatywach. Swoją drogą ile lat temu zakończyła się ta "działalność"? Wypada sobie na to odpowiedzieć ;) Nie chce pisać czegoś czego nie wiem więc radzę pytać u źródła w Szczecinie jeśli chcesz szczegóły ich STAREJ relacji.
  • Odpowiedz
Czyli na podstawie braku zrozumienia zarzuciłeś mi ucieczki. Wypada przeprosić


@PatologiiZew: Czlowieku nie troluj. Ja nadal uwazam że to nie byla odpowiedz na poważnie już to pisałem wczesniej.

Swoją drogą ile lat temu zakończyła się ta "działalność"? Wypada sobie na to odpowiedzieć


@PatologiiZew: Nie wiem odpowiedz wiec. Ale wdizałem duzo nowsza fotke obu panów niż ta z Moskwy.
  • Odpowiedz
@szurszur: Z Jedwabnem problem jest taki, z tego co mi wiadomo, że nie mamy dobrych informacji o tym, co tam naprawdę się takiego wydarzyło. Żydzi zabronili ekshumowania zwłok poszkodowanych, dochodzenie przeprowadzono na speedzie. Przydałoby się dokładnie podejść do tematu, bo prawdy trzeba szukać.
  • Odpowiedz
@szurszur: Zeznania świadków są sprzeczne (niektórzy świadkowie wskazują na samodzielny mord w wykonaniu Polaków i brak obecności Niemców w miasteczku; inni twierdzą, że to Niemcy podpalili stodołę a Polacy pod przymusem zaganiali tam Żydów; jeszcze inni zeznają, że Polscy 'chuligani' wraz z Niemcami dokonali mordu), na miejscu zbrodni znaleziono kilkadziesiąt łusek z broni niemieckiej, właściwie to nie przeprowadzono ekshumacji (specjaliści mówią o 'parodii ekshumacji'). Jednak rzeź wołyńska jest lepiej udowodniona (nie
  • Odpowiedz