Wpis z mikrobloga

Witajcie programisci

Własnie ma zamiar zakupić laptop na uczelnie na studia i zastanawiam się miedzy HD a FDH (15.6'')
Spotkałem sie z opiniami że na 15.6 FHD to już troche przesada i nic nie widać, ale z drugiej strony przydałoby sie troche wiecej miejsca do pisania kodu.

Jakie są Wasze odswiadczenia?

#programowanie #laptop #laptopy
  • 14
Spotkałem sie z opiniami że na 15.6 FHD to już troche przesada i nic nie widać, ale z drugiej strony przydałoby sie troche wiecej miejsca do pisania kodu.


@Malakian: że programiści wybierają coraz częściej 13 i 14.
@Malakian: Jeśli planujesz to podłączać do monitora FHD to na laptopie też polecam FHD. Gdy na laptopie i dodatkowym monitorze mieści się dokładnie tyle samo to jest to po prostu wygodę.
@Malakian: Od dawna używam 13,3" - wystarcza do programowania a jest lekki i poręczny, stacjonarnie i tak podpina się zewnętrzne monitory. Mam też 15,6" FHD. Z początku musiałem siedzieć z nosem w ekranie, ale teraz mi się podoba - faktycznie dużo się mieści, ale jak chcesz mieć side by side z monitorem zewnętrznym to ten drugi niech ma taką samą rozdzielczość, bo na mniejszej będzie się dziwnie pracować
@Malakian: W pracy mam 15'' FHD, a w domu HD. Jeśli nie używasz laptopa do pracy, to HD wystarcza, jeśli jednak masz otworzyć tam jakiś edytor kodu, to FHD jest dużo lepszy. Tzn jeśli masz 2 laptopy w tej samej cenie, to bierz FHD. Wielkość czcionek można zawsze powiększyć, choć lepiej jest to zrealizowane w MacOs niż w Windows.