Wpis z mikrobloga

Czy Krul ma swoich wyborców (i tych potencjalnych nowych) za totalnych debili, że twierdzi, że w ciągu KILKU DNI od zniesienia podatku dochodowego (uprzedzając: jestem jak najbardziej za tym postulatem) zniknie bezrobocie? Czy on jest po prostu tak bardzo naiwny, że wierzy w to co mówi?

Ja wiem że JKM to #januszekonomii i że zna się na ekonomii tak jak ja na lotach w kosmos, ale żeby aż tak bardzo populistycznie mówić, to chyba ściga się z Dudą na te hasełka


https://www.youtube.com/watch?v=vATOdDABOJg
#krul #jkm #korwin #bekazkrula #bekazprawakow #prawackalogika #neuropa #4konserwy
  • 9
@maciej-kalinowski:
pytanie nr 1: skąd pewność że przedsiębiorcy od razu chcieliby zatrudniać kogoś na 2-3 zmianę?
pytanie nr 2: skąd pewność że przedsiębiorcy posiadają maszyny mogące zrobić przerób na 2-3 zmiany?
pytanie nr 3: skąd pewność że przedsiębiorcy będą w stanie po tylu latach uwierzyć państwu i od razu hurr durr zatrudniamy na 3 zmiany?
@pila_mechaniczna: No bo jeżeli powiemy że równo za 60 dni likwidujemy podatki dochodowe (zazwyczaj od nowego roku) i wprowadzamy dobrowolność umów, to pracodawcy nie muszą dawać wypowiedzenia pracownikom, nie muszą tak jak obecnie sprawdzać ich, dawać okresy próbne itd. Tylko mogą zatrudniać "na słowo", a później szybko zwolnić, więc nie ma ryzyka.

Czy chcieliby zatrudniać, no celem przedsiębiorców jest maksymalizacja zysków, a żeby to osiągnąć trzeba maksymalizować obroty.

Czemu maszyny? Większość
wprowadzamy dobrowolność umów, to pracodawcy nie muszą dawać wypowiedzenia pracownikom, nie muszą tak jak obecnie sprawdzać ich, dawać okresy próbne itd. Tylko mogą zatrudniać "na słowo", a później szybko zwolnić


@maciej-kalinowski: konia z rzędem temu, komu uda się to wprowadzić w życie. I nie mam na myśli już protestów związków zawodowych, ale wszystkich ludzi, lewicy, prawicy - po prostu obywateli. Bo nikt nie chce mieć, nawet kosztem płaconego PITu, obaw o
@pila_mechaniczna: Tak? A ile czasu trwał nabór kilku tys. ludzi do Amazona w Poznaniu? A przecież takich firm zjawią się w Polsce tysiące. Powiem więcej. Jeśli likwidacja podatku od nowego roku zostanie ogłoszona np. w listopadzie, to przez dwa miesiące zatrudni się tyle osób, że bezrobocie zniknie jeszcze przed faktyczną likwidacją podatku. W końcu pracodawcy będą się śpieszyć i rywalizować o najlepszych pracowników prawda? Oczywiście zniknięcie bezrobocia nie oznacza, że wszyscy