Wpis z mikrobloga

@Misterius: do gry na linuksie zainstaluj wine (albo dla grania w nsjnowsze tytuly cedege - ale jest platna) ja uzywam minta od pol roku i we wszystkie gry jakie gralem na szitdowsie gram teraz na mincie i spadku wydajnosci nie zauwazylem
@FunkYoSelf: Potwierdzam. Ładuje się o wiele szybciej niż pod Win 8.1
@fervi: na razie jest w porządku, chociaż muszę się przyzwyczaić do nowego interfejsu (wcześniej jechałem głównie na gnome 2 w np. Ubuntu 10.10 czy Debianie, chociaż w drugim przypadku więcej okazji miałem po prostu w trybie tekstowym niż w jakimkolwiek środowisko graficznym). Szkoda, że nie idzie korzystać (albo nie umiem przestawić) z menu podobnego do tego, które jest znane
@Misterius: Musisz zainstalować Gnome (czyste, bo Ubuntu jedzie na Unity)
W paczce gnome-shell-extensions za pomocą gnome-tweak-tool możesz włączyć stare menu, jednakże to tylko cień dawnej chwały (Gnome nie ma żadnych możliwości konfiguracyjnych)

Jak chcesz się bawić w robienie "Gnome 2", to polecam Xfce4 + parę pluginów. Naprawdę dobrze to "symuluje" Gnome
@fervi: No właśnie ten brak jakiejkolwiek konfiguracji mi przeszkadza. Słyszałem, że Mint czerpie interfejs z starego, dobrego gnome i właśnie dlatego go zainstalowałem.
Popróbuje z tym Xfce, nic nie tracę a może uda się zrobić małe co nieco. Szkoda, że nikt nie przeportował oryginalnego gnome 2 (przecież źródła są chyba dostępne) dla aktualnych wersji dystrybucji pokroju Ubuntu. Jak na razie chyba jedynym sposobem jest wrócić do Ubuntu 10.10, żeby móc poużywać
@Misterius: Jest przeportowany i nazywa się "Mate"
Wybacz, bo myślałem, że może dasz radę z innymi Xfcekami czy przeróbkami, bo według mnie Mate jest takim ... trupem (próbą używania Gnome 2 na nowych Linuksach, to trochę taka degradacja, uwstecznienie)
@fervi: Dobra, mate zainstalowane. Trochę przycina przy niektórych czynnościach, ale nie jest tragicznie. Najważniejsze, że jest swojsko i wiadomo co gdzie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)