Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mówi się że ludzie masowo przebranzawiaja się na IT, a ja patrzę na to z innej strony: dziwię się, że tak mało ludzi przebranzawia się na IT.

Jaki jest sens pracowania w tych wszystkich zwykłych pracach korpo gdzie zarabia się 3.5-4.5k ? Przecież tak pracuje tysiące ludzi w każdym znanym korpo.
Co oni mają w głowach, że jeszcze się nie przebranzawiaja? Lepiej rok pomieszkać z rodzicami zużywając oszczędności niż całe życie zapieprzać w tak bezsensownych pracach.

Mało było historii, ze ktos 2 lata po przebranzowieniu na Jave wystawia fakturę na 20k? Albo malo jest Juniorow zarabiający 6-7k na reke - przecież to jest więcej niż zarabia 80% ludzi w Polsce.

Sam zacząłem płatny staż w IT, bo potrzebowałem do studiów. A po pół roku już zostałem Juniorem.

Serio jak ktoś narzeka na biedę lub na swoje życie, a nie próbuje rękami i nogami dostać się do IT to chyba jest upośledzony. #takaprawda

A do wszystkich ludzi, którzy faktycznie myślą o przebranzowaniu - nie słuchajcie wykopkow - większość midow i seniorów chce żeby jak najmniej ludzi nowych dostało się do branzy: po pierwsze dlatego, że im mniej nowych ludzi w branży tym lepsze będzie dla nich wynagrodzenie za 2-3 lata, a po drugie zwalczaja sobie konkurencję.

Tylko w jednym wykopki mają racje: nie warto kupować tych wszystkich bootcampow i kursów, bo materiałów darmowych jest co nie miara, a jak samemu się czegoś nauczysz to lepiej będziesz to rozumiał.

Nie dajcie się zniechęcić komentarzami obecnych ludzi z branży dbających przede wszystkim o swój interes i swoją pozycję w przyszłości.

To, że chatGPT zastąpi programistów to też jest ściema - tylko drugiej strony barykady, nie programistów tylko frustratow, którym nie chce się uczyć, którzy może nawet myśleli o IT, ale okazali się leniwi i teraz próbują sobie wytłumaczyć, że nie zmarnowali sobie życia nie przebrazawiajac się.

Nie słuchajcie tych bredni, tylko wejdźcie sobie na pierwszy lepszy serwis z ogłoszeniami o pracę i zobaczcie że ten upadajacy rynek IT, ma tyle samo jak nie wiecej ofert niż inne branże.

Powodzenia Mirki, ściskać poślady i zapieprzać z nauką.

#pracait #programista15k #naukaprogramowania #pracbaza #linux #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 102
  • Odpowiedz
Mało było historii, ze ktos 2 lata po przebranzowieniu na Jave wystawia fakturę na 20k


@mirko_anonim: Ja na przykład takich historii nie słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co prawda znam kilka osób po przebranżowieniu, no ale ani nie zaczynali od 6k na rękę ani nie mają po 2 latach 20k
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chłopie znam programistów co 6 lat za 5 k oraja xD
Może jak ktoś ma studia kierunkowe dobra podkładkę techniczna to będzie miał te 20 k ale nie oluś ani Mateuszek po kursach
  • Odpowiedz
@Linnior88: to ile sie w it zarabia w koncu?
przeciez tutaj i na 4programmers co chwile posty ze ludzie po 2-3 latach 20 k maja?
w poprzednim watku ludzie pisali ze11k dla juniora to standard dzis
  • Odpowiedz
@some_ONE: Ja znam takich ludzi, ale nie są to ludzie, którzy przebranżowili się tak jak reklamują bootcampy czyli od zera. Są to ludzie, którzy np. mieli trochę programowania na studiach, np. podstawy C, są techniczni, pracowali np. jako konstruktorzy, elektronicy itp. Dla kogoś takiego, mającego kilka lat doświadczenia i mającego podstawy oraz predyspozycje przebranżowienie nie jest problemem.

Najwięcej zarabiają ludzie, którzy siedzą w komputerach od małego, zaczynali jeszcze na C64 czy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja mam lipę w pracy albo mnie wyjebia albo się zwolnię, chce się przebranżowić, kiedyś skończyłem polibude inz z eti, co najlepiej zrobić pod front enda? A te kursy z np udemy? Chce pracować zdalnie na początek mogę je bać nawet za free, tylko się zlapac
  • Odpowiedz
Tobie wydaje się, że tylko w IT dobrze się zarabia. Pozostałe branże nie trąbią o zarobkach naokoło i myślisz że biedacy robią za 4k w korpo. Hahah. Marketingowiec, analityk finansowy spokojnie wyciągnie 10k + w korpo po 2 latach. Poza tym w usługach za 15 min fachowcy biorą 150 - 200 zł za robotę. U kosmetyczki, manicurzystki 200-300zł płaci się za 1h zrobienia pazurów a kalendarz mają zapchany na miesiąc naprzód. Baby
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: inna sprawa przebranzowic się jak w tym siedzisz, inaczej od kompletnego zera. Mi zajelo to 3 lata i dopiero jestem w stanie się wgryzc w programowanie ze zrozumieniem. Klepac kod kazda malpa moze po obejrzeniu kilku kursow na undemy
  • Odpowiedz
Niesamowity jest mit tego pięknego IT. Pomijając już absurdalny aktualne próg wejścia (na portalach z pracą nie ma nic dla początkujących), to te magiczne 15-20k miesięcznie po dwóch latach pracy.

Mam kilku znajomych po bootcampach i ciekawostka, 30K MIESIECZNIE zarabia ziomek który do programowania miał zajawkę, a nie kurs i wizje przebranżowienia się, aby wiecej zarabiać.

Aktualnie większy sens ma nauczenie się jakiś usług kosmetycznych/budowlanych bo w tym jest duża kasa, a
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 8
✨️ Autor wpisu (OP): @gharman

"ludzie w it nie ogarniaja jak wyglada rynek pracy w innych branzach, ze dostanie 5k netto z doswiadczeniem nie jest latwe, i samo dostanie pracy nie jest łatwe"


Dokładnie tak. Ludzie mają po 5 lat doświadczenia w swoich branżach, a 6k na rękę to tylko z nadgodzinami. ludzie pracujący w IT są oderwani od rzeczywistości innych branż.

@Linnior88 Nawet jak Piotrek i Mateusz zarabiają 6k klepiąc
  • Odpowiedz
to ile sie w it zarabia w koncu?

przeciez tutaj i na 4programmers co chwile posty ze ludzie po 2-3 latach 20 k maja?

w poprzednim watku ludzie pisali ze11k dla juniora to standard dzis


@gharman: to przejrzyj sobie oferty pracy
ja za sierpien wystawilem fakture 27k zł, mam 3 lata expa (chociaz mozliwe ze juz 4, musialbym policzyc)
majac 2 lata expa byly faktury za 22k zł
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ulubiony temat wykopków zaraz obok ruchania xd w IT ma się statystycznie największe szanse na godziwe zarobki - to nie podlega dyskusji - ale w każdej branży ludzie po prostu zarabiają... różnie. są programiści za 5k cebul, a są inżynierowie non-IT 10-15k EUR. są lekarze, prawnicy, cała finansjera... to wszyscy wiedzą, więc po co o tych grupach zawodowych wspominać - no ale sęk w tym, że zapomina się o nich, gdy
  • Odpowiedz